Złoty makijaż oczu dla blondynek?! Czy to w ogóle mogło się udać? Dziś z barokowym przepychem i przytupem otwieram na blogu nowy cykl #makeupidealny! Dziewczyny, bez zbędnego przedłużania, po prostu uwielbiam makijaże, a ten który dziś Wam zaprezentuję, wykonała wyjątkowa kobieta – Orianna Rakowska z Beauty Studio w Krakowie. Nasze drogi skrzyżowały się dzięki Fundacji 3-4 Start i Projektu “Zmień siebie. Daj siebie”. Dwa tygodnie temu, podczas weekendu w Hotelu Górski Raj, Ori malowała mnie do sesji zdjęciowej. 

złoty makijaż oczu

Kim jest Orianna Rakowska z Beauty Studio?

Wizażystka Orianna Rakowska, prowadzi studio Orianna Rakowska Beauty Studio – kosmetyka oraz wizaż. Finalistka Międzynarodowych Mistrzostw ze Stylizacji i Makijażu Ślubnego 2019. Cyklicznie prowadzi indywidualne lekcje makijażu oraz warsztaty grupowe. Na codzień pracuje z kobietami przy sesjach zdjęciowych, nagraniach teledysków, programów TV, przy pokazach mody. Pasjonatka fotografii kobiecej i poprostu mama dwójki małych dzieciaków.

złoty makijaż oczu

Złoty makijaż oczu by Orianna Rakowska

Zanim zdradzę Wam sekret jak wykonać złoty makijaż oczy (nie tylko dla blondynek), opowiem Wam o sesji zdjęciowej, którą nas połączyła z Orianną. Miałam przyjemność zotać twarzą grudnia, w kalendarzu charytatywnym dla Fundacji 3-4 Start, do którego sesję wykonała przekochana Krystyna Sudoł. Już 26 października, odbędzie się premiera, podczas której zobaczymy gotowe kalendarze. Złoty makijaż oczu był elementem mojej stylizacji.

złoty makijaż oczu

Jak wykonać złoty makijaż oczu?

Postanowiłam zaprosić Oriannę na krótki wywiad, w którym nie tylko dowiecie się, jak wykonac złoty makijaż oczu, ale również poznacie naszego gościa bliżej.

 •  Ori, opowiedz proszę jak zaczęła się Twoja przygoda z makijażem?
Od zawsze lubiłam malować i pracować w teatrze przy charakteryzacjach. I marzenia sie spełniają! Teraz maluję twarze i wykonuję artystyczne charakteryzacje, a czasem charakteryzuje przy programach TV, teledyskach, reklamach.
 • WOW! Gratuluję, jestem absolutną fanką twoich prac. Ile czasu zajmujesz się już branżą beauty?
Maluję od 4 lat, ale…bardzo intensywnie. W tym czasie bardzo mocno rozwinęłam swój warsztat.
 • Jestem ciekawa, dlaczego zdecydowałaś się na udział w projekcie „Kobiety dla kobiety”? 
Chcę pomagać ludziom w potrzebie, szczególnie kobietom. To jest idealny projekt gdzie mogę dać więcej niż siebie. Wierzę w to, że dobro wraca i warto pomagać innym.
 • Zgadzam się i też wyznaję podobną filozofię życia. A co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Najbardziej kocham ten błysk w oku, który pojawia się u Pań widzących w lustrze pod koniec mojej pracy.  Najciekawsze jest dla mnie to, ze spotykam przeróżnych ciekawych ludzi, to jest fascynujące. Te spotkania są dla mnie bardzo inspirujące i motywują do dalszego rozwoju i pracy.
złoty makijaż oczu
 • To wszystko brzmi fantastycznie, ale jestem ciekawa jakie momenty w Twojej pracy są dla ciebie najtrudniejsze?
Najtrudniejsze jest dla mnie praca pod wpływem stresu, lubie pracować spokojnie i dokładnie. Wtedy mogę w stu procentach oddać się pasji wykonywania makijażu. Dla mnie to coś więcej niż praca, to sztuka i pasja. Gdy pracuję w swoim tempie, mam poczucie, że kobieta oddająca się w moje ręcę jest w dopieszczona w kazdym calu.
 • Powiedz proszę, czego ci życzyć i za co trzymać kciuki?
Trzymać kciuki za tegoroczne Mistrzostwa Polski z makijażu!

O rany! Nie przestajesz mnie zaskakiwać! W takim razie będę trzymać z całych sił.

Opowiedz proszę trochę więcej o złotym makijażu oczu, który dla mnie wykonałaś.

Makijaż Ani jest bardzo kobiecy, postawiłam na delikatność, zaakcentowałam usta. Jestem zwolennikiem 2 styli – bardzo naturalnego, gdzie podkreślam to co najpiękniejsze u kobiety. A z drugiej uwielbiam artystyczny makijaż – gdzie szaleję i mogę rozwinąć skrzydła. Rzadko mieszam te dwa style. Tutaj było inaczej, w końcu grudniowy look do kalendarza zobowiązuje! Malując do sesji fotograficznej, trzeba mocniej zaakcentować walory modelki, ponieważ zdjęcie “ścina” kolory. Krysia Soduł wymarzyła sobie Anię, całą w złocie. Klimat grudnia, świąt, a nawet Sylwestra. Stąd pomysł na złoty makijaż oczu.
złoty makijaż oczu

Złoty makijaż oczu krok po kroku

Dużo kontrowersji i pytań wzbudziły naturalne, niepodkreślone brwi Ani. Ze względu na brak regulacji i henny, zaproponowałam aby ich nie eksponować, tylko zostawić naturalnie. Dzięki temu na zdjęciach nie będzie widać niedoskonałości, uwagę przyciągną pięknie podkreślone barokowo złote oczy i zaakcentowane usta.

Jakich kosmetyków użyć by zrobić złoty makijaż oczu?

 1. Podkład Becca i Eveline
 2. Cienie Huda nude i Anastasia BH
 3. Baza smashbox
 4. Tusz Kiko Milano
 5. Szminka Rouge Bunny

złoty makijaż oczu

 • Bardzo Ci dziękuję, że zdradziłaś nam sekret złotego makijażu oczu. Na koniec Ori, opowiedz proszę co w pracy przy kalendarzu dla Fundacji 3-4 Start sprawio Ci największą radość?
Największą frajdę mi przyniosła współpraca z cudowną Fotograf Krystyną Soduł i oczywiście z blogerkami – przeurocze kobiety! A jesli chodzi o techniczne aspekty, to ze każdy makijaż był dopasowany do miesiąca oraz urody, Kocham wyzwania, a przy tym projekcie ich nie brakowało!
Bardzo dziękuję za przemiłą rozmowę Ori i za boski, barokowy złoty makijaż oczu. Nie mogę się doczekać Kalendarza!
złoty makijaż oczu

Więcej informacji o Oriannie Rakowskiej znajdziesz tutaj:

Zdjęcia: 2fotografki dla Fundacja 3-4 Start w Hotel Górski Raj.