STYL ŻYCIA

Zapuszczona Matka Polka, znerwiocowana Pani Domu, a może leniwa Utrzymanka męża? Śprawdź, jak oceniają cię inni.

Oceniłaś mnie bez mrugnięcia okiem

Ile razy minęłyśmy się na ulicy? Ile razy jechałyśmy razem metrem? Ile razy przeglądałaś w tajemnicy mój profil na Facebooku, żeby ponabijać się z tego jak teraz wyglądam? Oceniłaś mnie błyskawicznie. Nie miałaś żadnego problemu z tym, żeby skwitować mój wygląd, moje życie, moją pracę, ocenić męża, zarobki, a nawet dzieci. Część z was pomyśli: jesteś blogerką, jesteś osobą publiczną, świadomie wystawiasz się na ocenę innych. Wszystko to gówno prawda. Bycie osobą publiczną nie jest jednoznaczne z tym, że ma się prawo oceniać czyjeś życie, dopierdalać i wnikać w coś więcej niż twórczość danej osoby. Ale wiem, że tak się żyje łatwiej. Wszystkie te sytuacje są inspirowane moim życiem i dotyczą mnie, ale podejrzewam że wiele z Was spotkało się z podobnymi sytuacjami. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie ocenil kogoś w myślach. Wszystko się zgadza, każdy z nas ma czasem kiepski dizeń i widzi wszystko w zlych barwach. Różnica między nami jest taka: ja staram się doszukiwac w ludziach pozytywnych cech. O kiepskich nie mowię, bo nie lubię innym sprawiać przykrosci.

ocenienie innych

Prawda, czy twoja prawda?

Może zobaczyłaś mnie w delikatesach z białymi plamami na tyłku, nie dlatego, że o siebie nie dbam, tylko dlatego, że w czasie robienia naleśników zabrakło nam mąki. Któraś z moich córek przytuliła się do mnie tymi ubrudzonymi łapkami i nawet nie zauważyłam, że jestem brudna. Są sprawy ważne i ważniejsze. Moje córki nie mogły dłużej czekać na naleśniki… Brudne włosy mogą sygnalizować, że młoda ząbkowała i nie zdążyłam ich umyć, lub jestem świeżo po treningu, ale musiałam skoczyć do sklepu po coś na śniadanie.

Perfekcyjnie czyste mieszkanie to mit, akurat wpadłaś o takiej godzinie, że Ancymonki jeszcze nie zamieniły domu w stajnię Augiasza. To, że ktoś przepierdala swoje życie i nie potrafi się zorganizować z jednym dzieckiem i pomocą dziadków, nie oznacza że ja muszę robić tak samo.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.