KULTURA

“Za żadne skarby” więcej udziału w Book on the tour

Z żadne skarby nie wezmę więcej udziału w żadnej z książkowych akcji. Jestem najsłabszym, najgorszym ogniwem tegorocznego Book on the tour. Po pierwsze opóźniłam podróż książki. Po drugie bardzo długo zajęło mi uporanie się z książką. W końcu po trzecie: wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, żebym nie pisała wam recenzji książki Very Falski ” Za żadne skarby”.

 

 

Przeznaczenie

Nie wiem jak wy, ale ja wierzę w znaki. Równie mocno ufam własnej intuicji. I co robić w przypadku, w którym wiem, że moja prawdziwa opinia na temat wyżej wspomnianej książki zraniłaby autorkę? Niestety, ale postanowiłam tym razem w inny sposób ugryźć temat recenzji. Powiem krótko: “Za żadne skarby” nie polubiło się ze mną. Książka pojawiła się u mnie w bardzo trudnym momencie życia. W czasie zmian, przeprowadzki i rzutu choroby. Dlatego będzie to najkrótsza recenzja w historii bloga, mówiąca wyłącznie o dobrych stronach tej powieści.

“Za żadne skarby” dlaczego można przeczytać tą książkę?

  1. Z ciekawości – ponieważ autorka książki jest debiutantką i skrywa się pod pseudonimem, czy to nie jest intrygujące?
  2. Dla poszerzenia horyzontów – każda, ale to każda książka pozostawia po sobie ślad i jest nowym doświadczeniem.
  3. By wejść ze swojej strefy komfortu – ja miałam bardzo niekomfortowe warunki, brak czasu, kiepskie samopoczucie, ale koniec końców podołałam.
  4. Dla bogactwa języka – bez wątpienia pisarka potrafi władać naszym językiem ojczystym. Duży plusik za barwen opisy, oraz dużo intrygujących zwrotów akcji.
  5. By wzbudzić emocje: popłaczesz, pośmiejesz się, zdenerwujesz … wszystko przy jednej lekturze.
  6. Z poczucia obowiązku – niestety wzięłam udział w świetnej książkowej akcji, ale moje osobiste życie zafundowało mi inne rozrywki, dlatego jestem czarną owcą tego podróżniczego żywota książki.
  7. Dla rozrywki – sympatycy, a raczej sympatyczki opowieści obyczajowych z klimatem Greya, Kasi Michalak i Grocholi,będą zadowolone 😉

Książka nieidealna

Będąc uczciwą wobec czytelników, uczestników akcji  oraz autorki książki sporządzam, tą krótką notatkę na temat moich przemyśleń po lekturze “Za żadne skarby”. Niestety, ale być może ze względu na specyficzny moment w moim życiu nie odnalazłam “tego czegoś” co w trakcie czytania powoduje motylki w brzuchu. Niemniej szanuję każdego autora, który posługuje się tak barwnym językiem, ma tak wybujałą wyobraźnie i tym samym zachęcam sympatyków powieści obyczajowych z dosyć mocno naciąganymi faktami do lektury.

 

******

“Bestsellery to świetne urządzenie: wiadomo jakie książki kupować i nie trzeba ich czytać”.

  •  Danny Kaye

 

14 KOMENTARZY

  1. Nigdy nie brałam udziału w Book Tour. Bałam się zawsze, że dostanę książkę, która kompletnie mi się nie spodoba, a będę musiała ją przeczytać, bo przecież obiecałam. Wiadomo, że czytanie o przyjemność, ale nie zawsze ma się czas, ochotę czy nastrój.

  2. Book Tour to bardzo ciekawa akcja. Nigdy nie brałam udziału, bo mam tyle nieprzeczytanych książek na półce, że bałam się o brak czasu. Ale jest to świetna akcja i może kiedyś wezmę udział jak już się obrobię z zaległościami. Ta powieść nie jest raczej w moim klimacie, ale przy innym tytule, czemu by nie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.