Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam mieć wszystko w jednym miejscu. O tym, że jestem zwolenniczką planowania i organizacji mówiłam i pisałam niejednokrotnie. Od dłuższego czasu zabierałam się za wielkie porządki na blogu. Niektórzy przed Świętami myją okna i układają rzeczy w piwnicy, a inni robią remanent bloga. Zdecydowanie należę do tej drugiej grupy. Pomyślałam, że będzie fajnie, jasno i przejrzyście, jeśli zgromadzę dla Ciebie wszystkie dotychczasowe wpisy w świętecznym klimacie. Czego możesz się spodziewać? Na pewno dużej dawki inspiracji! Znajdziesz tu masę pomysłów dla dzieci i dorosłych. Do tego wszystkiego przygotowałam wpisy, określijmy to umownie, “refleksyjne”, takie których zadaniem jest poruszyć Twoje emocje i skłonić do refleksji. Przyznaj, że Boże Narodzenie to idealny moment, by zwolnić, przyjrzeć się blizej sobie i swoim bliskim, prawda? W “świątecznym worku” blogowych wpisów znajdziesz również kilka propozycji na spędzenie czasu i poczytasz o tym, jak wspominam Blogowigilię. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie?

wszystko o świętach

wszystko o świętach

Prezenty dla dzieci 

W tej kategorii znajdziesz moje dotychczasowe propozycje prezentów światecznych dla dzieci. Są to sprawdzone przez nas rzeczy. Polecam tylko to co znam, używam i co sprawdziło się w przypadku moich córek. Będą to prezenty zarówno wspomagajace rozwój dziecka, uczące poprzez zabawę oraz co najważniejsze w rozsadnej cenie.

Mikołajkowa Wish Lista prezentów dla dzieci (w wieku 1 – 3 lata)

Mikołajkowe pomysły na prezenty dla dzieci w wieku 1-3

TOP 5 prezentów dla dzieci rozwijających mowę, czytanie i umysł najmłodszych

Prezent wspomagający motorykę i rozwój koordynacji ruchowej dziecka? Hulajnoga.

Prezenty dla niej i dla niego

Jeżeli tak jak ja w tym roku robisz prezenty na ostatnią chwilę, śpieszę z pomocą! Sprawdzone pomysły na upominki dla najbliższych: kobiet i mężczyzn. Zestawienie prezentów od 7 zł. do 150 zł! Spokojnie ogarniesz coś dla przyjaciółki, teściowej i brata. Możesz mi zaufać. Mam w tym temacie ogromne doświadczenie.

Prezenty last minute dla niej, dla niego i dzieci – od 7 do 150 złotych

Uniwersalny prezent dla Twoich bliskich za 19 złotych. 

Rzeczy skłaniające do głębszej refleksji

Święta mają w sobie magię nie tylko ze wzgędu na prezenty, Świętego Mikołaja i Renifera Rudolfa. To przede wszystkim czas pojednania, przebaczania i ogromnej radości. W grudniu zawsze łapię się na tym, że między pieczeniem pierników, slalomem w pakowaniu prezentów i słuchaniem Last Christmas dużo rozmyślam. Myślami szybuję w miejsca bardzo odległe. Wynajduję z pamięci wszystkie piękne chwile z Mamą. Myślę o tym, co już mam, czego pragnę i o czym marzę. A Ty?

Listy do Męża, do Moich Córek, do nieżyjącej Mamy i do …

List OD Mikołaja do Ciebie

Najsmutniejsze Mikołajki w moim życiu

Jedna rzecz, której nie może zabraknąć przy świątecznym stole

Miejsca, które warto odwiedzić w grudniu

Skoro grudzień to szczególny miesiąc, warto spędzić go z bliskimi osobami. Polecam Wielką Fabrykę Elfów jako miejsce obowiązkowe, nie tylko dla dzieci. A blogerzy pewnie doceniają moją opinię z Blogowigilii. Od dwóch lat świadomie nie biorę w niej udziału na rzecz Mikołajek w Grodzie Kraka. Dlaczego? Dowiesz się z poniższych wpisów.

Wielka Fabryka Elfów – 5 powodów dla których warto do niej zabrać nie tylko dzieci

https://www.instagram.com/p/Bra8wxnF0VY/

Blogowigilia – relacja

BLOGOWIGILIA 2016 dlaczego warto być na tej imprezie?

Brudna sukienka, zapchlone koty i problemy z kasą, to nie mogło się udać – Mikołajki w Grodzie Kraka

Coś dla NIEGRZECZNYCYH DZIEWCZYNEK

Na koniec coś specjalnego. Wyłącznie dla niegrzecznych dziewczynek, tych większych, które nie wstydzą się mówić czego pragną…

Wibrujące Mikołajki, czyli jak mieć orgazm przez duże O!

Jestem ciekawa jak oceniacie takie zestawienia? Czy są one pomocne? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach na dole.