Czy warto stosować aloes? Jaki jest z tego pożytek? Czy aloes jest dobry dla zdrowia, a może to tani chwyt marketingowy? Na to pytanie i wiele innych odpowiem w dzisiejszym wpisie, który jest poświęcony moje codziennej suplementacji. Chorując na Hashimoto przebyłam długą drogę w poszukiwaniu “wsparcia” dla mojego organizmu. Aloes zaczęłam spożywać dawno temu, kiedy nie było to jeszcze powszechnie znane i modne.

alt=“sok z aloesu“

Aloes – właściwości, zastosowanie, sposoby przyjmowania

Aloes jest znaną rośliną z rodzaju jednoliściennych sukulentów liściowych. Rodzaj ten liczy setki różnych gatunków, rozpowszechnionych na świecie. Czasem występują w stanie naturalnym, ale można je również hodować w doniczkach. Aloes jest znany i ceniony od wieków, a współcześnie uznaje się go za roślinę leczniczą, która może poradzić sobie z wieloma różnymi schorzeniami i przypadłościami zdrowotnymi. Pewnie interesuje was jakie jest działanie aloesu i w jakiej formie można go przyjmować?

Właściwości aloesu

Współczesna nauka potwierdza korzystne działanie aloesu na ludzki organizm.  W sklepach można znaleźć mnóstwo produktów z jego dodatkiem, od suplementów diety po kosmetyki. Sekretem tej rośliny są pełne soczystego miąższu liście, które posiadają woskowaty nalot i kolce na brzegach. To właśnie ów miąższ,żółtawy lub brązowawy sok mleczny.

Oprócz tego aloes wpływa na:

– przyspieszenie procesów gojenia oparzeń
– leczenie takich problemów skórnych, jak odleżyny czy owrzodzenia, a nawet rany popromienne,
– łagodzenie objawów łuszczycy, alergii oraz egzemy,
– likwidowanie bólu, także migrenowego, reumatycznego czy wszelkich nerwobóli,
– hamowanie procesów zapalnych w organizmie,
– poprawę odporności,
– regenerację błon śluzowych,
– hamowanie rozwoju niektórych nowotworów,
– obniżanie poziomu cukru we krwi,
– leczenie na przykład zapalenia spojówek i innych chorób oczu,
– leczenie zaburzeń jelitowo-żołądkowych,
– leczenie przewlekłych stanów zapalnych dróg oddechowych,
– likwidowanie grzybic, drożdżaków czy czyraków,
– poprawę stanu skóry odmrożonej.

 

alt=“sok z aloesu“

Zastosowanie aloesu

Aloes to również  świetny suplement diety, a nawet środek odchudzający. Wiadomo, że samo spożywanie aloesu nie pozwali schudnąć mimo niezdrowego jedzenia i prowadzenia siedzącego trybu życia. Działa jednak na podobnej zasadzie jak inne środki wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej – oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn, jak również energetyzuje go. Poza tym zwiększa przyswajalność niektórych witamin i minerałów. Myślę, że aloes to nie tylko dobre wsparcie dla osób mających problemy ze zdrowiem, ale dla każdego kto chce zadbać o swój wygląd i samopoczucie na co dzień. Aloes to bomba witaminowa wykorzystywana w medycynie i kosmetologii.

Dlaczego warto spożywać aloes?

Przede wszystkim dlatego, że opóźnia proces starzenia się skóry. Ponadto wykazuje działanie ściągające, regenerujące, nawilżające oraz przeciwzapalne. Jest to szczególnie istotne dla kondycji skóry i włosów, które znacząco wzmacnia. Aloes pomoże również przy poparzeniach, podrażnieniu skóry lub łupieżu. Mogłabym wymieniać tak jeszcze długo,nie od dziś wiadomo, że aloes określany jest eliksirem młodości.

Aloes – suplement diety i nie tylko

Wyciąg z aloesu jest składnikiem wielu tabletek i maści leczniczych, jednak prócz suplementu diety można także kupić sok z aloesu w butelce – by w celach prewencyjnych i oczyszczających spożywać na przykład jedną lub dwie łyżki dziennie (w zależności od zaleceń). Aloes do picia sprzedawany jest jednak także w postaci rozcieńczonej. Sama stosuję suplement diety Duo Aloes. To też częsty ich dodatek. Z aloesu wytwarza się kremy i toniki, ale także szampony, odżywki i maseczki. Stanowi on częsty składnik pomadek i balsamów do ust, ponieważ znakomicie łagodzi podrażnienia gdy są one spierzchnięte i popękane oraz odpowiednio je nawilża. Jestem ciekawa, czy wy stosujecie jakieś produkty z aloesem? Pijecie wodę aloesową lub w swojej apteczce i kosmetyczce macie produkty z jego składnikiem?

******

Doktorzy, którzy zajmują się chorymi, powinni koniecznie zrozumieć, czym jest człowiek, czym jest życie i czym jest zdrowie, i w jaki sposób równowaga i harmonia tych elementów je podtrzymuje.

  • Leonardo da Vinci