MAMA I DZIECKO

Jak z niczego, niskim nakładem czasu i małym kosztem wyczarować bajeczne przyjęcie dla dwuletniej dziewczynki? Dzielę się doświadczeniem i pomysłami na urodzinki z motywem Świnki Peppy!

Nie sądziłam, że o ten wpis będzie mnie prosiło tak wiele Czytelniczek! To Wy mnie zmotywałyście do tego, by pomimo zmęczenia i niewyspania opublikować dziś relację z drugich urodzin naszej młodszej córeczki Marysi. Wszelkie planowanie imprez rodzinnych jest moją działką, rzekłabym nawet jest moim “konikiem”. Gdybym nie prowadziła bloga na pewno organizowałabym eventy lub przyjęcia, bo nieskromnie przyznam, że jestem w tym dobra i kocham to totalnie. Gdy zbliżał się termin drugich urodzin Mani od razu wiedziałam, że motywem przewodnim będzie Świnka Peppa. Co mają ze sobą wspólnego urodziny i Świnka Peppa dowiecie się z tego wpisu, dziś będzie masa zdjęć, nie żałowałam sobie. 

Urodziny i Świnka Peppa, czyli spełniam marzenia mojej młodszej córki

Jeśli zastanawia Was dlaczego zdecydowałam się wyprawić drugie urodziny Marysi w stylu Świnki Peppy, odpowiem Wam krótko, Mańka ją uwiebia. Dowody? Pierwsze co mówi po przebudzeniau brzmi: “Peppa”. Wcześniej jak jeszcze nie potrafiła wymówić tego słowa naśladowała świnkę dając nam znać, że potrzebuje porannej porcji bajki z Peppą. Tak, jestem złą matką, pozwalam mojej 2 letniej córce rano oglądać Świnkę Peppę na telefonie, dosypiając z mężem w łóżku. Jeśli jesteś zbulwersowana faktem, że: puszczam Peppę, pozwalam używać dziecku smartfona i to w dodatku dwulatce, możesz sobie pójść, żeby się nie denerwować. Skupiam wokół siebie grono nieidealnych, normalnych matek, które czasami wolą się wyspać niż zrywać o 5 rano. 

Świnka Peppa forever!

Do organizacji urodzin podchodzę na serio. Zazwyczaj już wcześniej mniej więcej obmyślam plan, dekoracje, motyw przewodni, przebieg wydarzenia, listę gości i dodatkowe atrakcje. Stawiam na to, by urodziny były jak najbardziej spersonalizowane pod osobę, która świętuje. Dlatego menu, miejsce, goście, prezenty i atrakcje były w tym przypadku dobierane z myślą o Mani. Mam na tyle fajną i zgraną ekipę rodziny i przyjaciół, że pozwalają mi zasugerować co w danym momencie kupić moim dzieciom. Jestem racjonalistką i stawiam na jeden droższy prezent zrzutkowy, lub konkretne rzeczy o których dziecko marzy i wiem, że są w rozsadnej cenie. Dla dzieci ta cała otoczka, prezent i tort jest najważniejsza na świecie, dlatego staram się o to dbać, jednocześnie nie rujnując budżetu domowego i nie nadwerężając portfelów gości. 

5 KOMENTARZY

  1. Tak, ja bym poprosiła o podobne relacje 🙂 Córka kończy dwa lata w lutym, w drodze kolejna, a ja nigdy nie czułam się za dobrze w “dziewczyńskich” tematach 😛 Wygląda, że było bardzo przyjemnie 🙂 Jeżeli nic się nie zmieni, to moja starsza będzie musiała mieć urodziny z jakimś muzycznym motywem, dla niej muzyczka to życie 😉

  2. Mania na pewno była bardzo szczęśliwa! Ale to świetny pomysł, aby prezenty i tort były na początku. Może i my wprowadzimy ten system? Do czerwca mam jeszcze sporo czasu na przemyślenia 🙂 Pierwsze urodziny Michalinki uważam za organizacyjny niewypał, bo oczywiście nie wyrobiłam się w czasie, a i miejsce i pogoda nam nie spezyjały. Był okropny upał, skwar niesamowity,a ja się uparłam na party pod altaną. Postanowiłam nigdy więcej się tak nie upierać przy swoim (kochany maz zawsze da się przekonać do moich niemądrych pomysłów), ale guzik. Tydzień temu uparłam się na składanie łóżka Michalinki (chociaż był już wieczór, goście na stanie, a czasu brak) a dzisiaj czwarty raz pojechaliśmy wybierać drugi fotelik do auta.
    Mądry Polak po szkodzie ? Chyba nie w moim przypadku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.