W niedzielę miałam okazję wystąpić w roli modelki, nie byle jakiej bo bielizny! Mimo tego, że jestem gruba, mimo tego, że moje ciało ma rozstępy, miałam odwagę, by w samym sercu Warszawy wziąć udział w “The Real Catwalk Polska“. Pierwszym ciałopozytywnym pokazie, w którym mógł pójść każdy, nie tylko osoby w rozmiarze plus size. Nie byłabym sobą, gdybym nie zaangażowała w całe przedsięwzięcie rodziny. Moi najwierniejsi widzowie byli cały czas ze mną. Mój kochany mąż i najwspanialsze córki. Zuza jakiś czas wcześniej słusznie zauważyła, że mam największy brzuch z całej rodziny. Czy według Ciebie moje dziecko ma złe wzorce, bo jego matka ma problemy z wagą? A może zapytam wprost, czy według Ciebie promuję otyłość bo wystąpiłam w The Real Catwalk Warszawa?

E-book “Nieidealnik” 29 zł do 7 sierpnia!

Kup e-book tutaj:
https://nieidealnaanna.com/product/ebook-nieidealnik/

Więcej o e-booku tutaj:
https://nieidealnaanna.com/e-book-niedealnik/

W “Nieidealniku” temat samoakcpetacji przewija się non stop.

kup ebook

Dzieci rozumieją więcej niż nam się wydaje. Jak było na The Real Catwalk Warszawa?

Jakiś czas temu wrzuciłam na Facebooka fragment rozmowy z moją starszą córka Zuzą. Moja rezolutna córka słusznie zauważyła, że mam największy brzuch z całej rodziny. Nie wypierałam się, nie mówiłam, że jest mi przykro, uczciwie przyznałam jej rację. Po CC mam problem z brzuchem ze względu na rozejście się mięśnia prostego brzucha właśnie. Do tego jestem gruba, często opuchnięta ze względu na problemy hormonalne i Hashimoto. Na pierwszy rzut oka widać, że ten brzuch jest newralgiczny. Dziecko miało jak najbardziej 100% racji. Przeczytaj zresztą naszą całą rozmowę niżej.

Jaka mama taka córka, czy jestem ikoną otyłości?

Dlaczego Wam o tym piszę? Dlatego, że dzieci są szczere do bólu i tak naprawdę nie mają złych intencji. Przynajmniej na początku, dopóki nie sa jeszcze cyniczne, cwane i przesiąkniętę zgniłymi poglądami dorosłych. Właśnie tak o tym wszystkim myślę! Bo to, że moja córka widzi mnie w bieliźnie, w stroju kąpielowym, a nawet zdarza się że wejdzie podczas mojej kapieli do łazienki i zobaczy mnie nagą, wcale nie oznacza, że ma mnie krytykować, bo mam ten wspomniany wielki brzuch. Zuzia i Marysia doskonale wiedzą, że mama jest większa niż tata i one, ale że mimo to jest fajna. Mimo tego, że jestem otyła, jestem kochana, mądra, fantastyczna, piękna, a w oczach moich dzieci najlepsza. I powiedzcie mi szczerze, po co to wszystko psuć?

The Real Catwalk Warszawa w wykoniu Ancymonków

Promowanie otyłości, a realne zagrożenie!

Po naszym niedzielnym występie w “The Real Catwalk Polska Warszawa w internecie zawrzało, że grube laski wylazły na ulicę promować otyłość. Skandal! “Jak można być dumnym z tego, że jest się spasionym”. To jedne z najdelikatniejszych określeń na nasz temat. Dla mnie w ogóle będzie przeznaczone specjalne miejsce  w piekle, bo raz że jestem gruba, dwa, że wyzwolona, to po trzecie wciągnęłam w to wszystko jeszcze własne dzieci! Rozpętała się ostra dyskusja o tym, że zamiast ciałopozytywności oraz szerzeniu idei akceptacji każdego ciała, bez wzgledu na wygląd, wiek, przebytą historię, promujemy niezdrowy styl życia i wręcz zachęcamy do bycia “obrzydliwie grubym”.

The Real Catwalk Warszawa i jedne z namłodszych uczestniczek!

The Real Catwalk Warszawa to szok!

Matki są zaniepokojone! Bo raz, że sama jestem gruba, a zgodnie z tym tematem najpewniej tuczę w domu swoje dzieci (według niektórych mam jedno wynika z drugiego). Po drugie, bezwstydnie paraduje w centrum miasta w bieliźnie, a jak potem wytłumaczyć dziecku, że “te panie z “The Real Catwalk Warszawa” złamały zasady i rozebrały się w miejscu publicznym?!” I jeszcze ostatni z przytaczanej argumentacji, to stygmatyzacja dzieci w szkole. Bo mamusie sobie bez pardonu rozebrały się na starówce, a potem ich dzieci nie daj Bóg będą wyśmiewane i prześladowane w szkole!

Nasz rodzinny The Real Catwalk Warszawa

Mam na to sposób! The Real Catwalk Warszawa

Moim zdaniem zamiast wielkich obaw i oburzenia, lepiej wychowywać dziecko na osobę tolerancyjną, empatyczną o otwartym sercu i rozumie. Mówiłam o tym w PnŚ, pisałam o tym też tutaj jak budować w dziecku poczucie własnej wartosci. Ludzie, którzy zarzucają mi promocję otyłości, dają się zbyt mocno ponieść fantazji i zapominają o czymś ważniejszym, niż tylko i wyłącznie zdrowe odżywianie. Wychowując małego człowieka, mamy realny wpływ jakim dorosły potem on będzie. Wspierającym, rozumiejącym i zaangażowanym, czy może krytykujacym, szykanującym innych i cynicznym? Dlatego nawet przez sekundę nie zastanawiałam się nad tym, czy wyrządzę jakąkolwiek krzywdę moim córkom zabierając je ze sobą na niedzielny The Real Catwalk w Warszawie.

The Real Catwalk Warszawa

Świat nie jest idealny, piękny, zdrowy i wiecznie młody. To media lansują nierealne ideały, od których inni popadają nie tylko w kompleksy, ale również wzrasta możliwość zachorowania na depresję, a wśród młodych ludzi wzrasta ryzyko popełnienia samobójstwa. Wszystko to podyktowane jest brakiem akceptacji, przemocą emocjonalną i ostarcyzmem społecznym.

– No, że po prostu jesteś taką dużą, fajną dziewczyną Mamą.

Skoro moja 4-letnia córka rozumie to, że osoby grube (takie jak jej mama) są częścią społeczeństwa, to myślę, że dorośli przy odrobinie chęci również by to zrozumieli. Wśród osób zmagających się z nadwagą i otyłością, osobiście nie znam przypadku, który by mówił, że balast w postaci kilogramów jest dobry, by zachęcał do siedzenia na kanapie, opychania się jedzeniem i czekania na zawał czy miażdżycę. Przy czym zaznaczę, że jak świat szeroki i długi, na pewno są takie osoby, ale umówmy się, że tego typu postawa jest arcyskrajna i zupełnie nie wpisuje się w ideę ruchu tzw. ciałopozytywności. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że moje córki, podobnie jak ja pójdą w świat z otwartym umysłem i serduchem na dłoni. A to wszystko dzięki mojej nieżyjącej już mamie, która odrobiła lekcje z rodzicielstwa i m.in. wiedziała jak wychować tolerancyjne dziecko wobec niepełnosprawności i odmieności innych.

Obejrzyjcie filmik z pokazu The Real Catwalk Warszawa

Jestem grubą, fajną dziewczyną i mam nadzieję, że z czasem nie tylko uda mi się schudnać, ale również zaszczepić w moich Czytelniczkach pewną wrażliwość i empatyczność wobec drugiego człowieka. My kobiety powinnyśmy szczególnie się w tym temacie wspierać i nie pozwalać by oceniano nas wyłącznie po okładce. Niedzielny występ w “The Real Catwalk Polska” i jego prawdziwe oblicze był bardzo potrzebny, nie tylko dla osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami. Serdecznie Was zachęcam do zobaczenia video z naszego pokazu. Hitem jest końcówka materiału, w której moje córki odpowiadają na pytanie: “Czym jest piękno?”.

Jestem ciekawa jak oceniacie The Real Catwalk Warszawa?

Czy nasza polska edycja Wam się podobała?

Czy popieracie moją ideę wychowywania dzieci w duchu body positivie od samego początku?

The Real Catwalk Warszawa i moje córki w akcji 🙂

The Real Catwalk Warszawa i my!