Jestem mamą, która potrafi trzy razem przed podróżą sprawdzić, czy dzieci są dobrze zapięte w fotelikach samochodowych. Stawiam nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dlatego dotychczas moje córeczki jeździły w fotelikach zamontowanych tyłem do kierunku jazdy. Jednak w życiu każdej rodziny nadchodzi taki moment kiedy dziecko nie ma ochoty na jazdę tyłem. Co wtedy robić? Rezygnować zupełnie z podrózowania? Jeździć mimo histerii i spazmatycznego płaczu? Oczywiscie, że nie!
Czas pomyśleć o nowym foteliku samochodowym, dlatego dziś opowiem Wam o naszych wrażeniach z testowania  foteliku samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG.
Z tego wpisu dowiesz się:

 • czym jest fotelik samochodowy TESSA ISOFIX 9-36KG?
 • dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczony?
 • czy jest bezpieczny dla dziecka?
 • czym jest  zintegrowany system ISOFIX? 
 • jak działa pas kotwiczący Top Tether?
 • jak wypadł w naszym teście i czy go polecamy?
fotelik samochodowy TESSA ISOFIX 9-36KG
foteliku samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG

Fotelik samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG

Fotelik samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG to fotelik przeznaczony dla dzieci, które nie lubią jeździć tyłem do kierunku jazdy. Byłam ciekawa czy faktycznie, zmiana kierunku w przypadku Zuzi coś zmieni i czy komfort naszych podróży ulegnie poprawie? To na co szczególnie zwróciłam uwagę, to fakt że ten model jest dedykowany dzieciom od 9 miesiąca życia do 12 roku życia. 

Najważniejsze informacje:

 • fotelik przeznaczony dla dzieci o wadze: 9-36 kg (9 miesięcy-12 lat, grupa I+II+III) 
 • posiada zintegrowany system Isofix i pas kotwiczący Top Tether
 • możliwość montażu na pas samochodowy bądź za pomocą systemu Isofix i pasa kotwiczącego Top Tether
 • system SIP: specjalny system zabezpieczający w wypadku bocznego zderzenia
 • 4 pozycje regulacji położenia 
 • 11 pozycji regulacji zagłówka regulacja wysokości pasów

Mocne strony foteliku samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG

Tak wspomniałam wcześniej, w mojej ocenie najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecko oraz komfort jazdy. Zuza jest szczególnie wymagająca i potrafi wyjść z każdych pasów, dlatego rozwiązanie pasa kotwiczącego Top Tether jest dla bardzo ważne. 

“System ISOFIX to najpopularniejszy sposób mocowania fotelika do przewozu dziecka w samochodzie. Stanowią go dwa proste zaczepy, umieszczone pomiędzy siedziskiem a oparciem fotela lub kanapy, które są przymocowane bezpośrednio do nadwozia.”

       (Źródło: autokult.pl)

Oznacza to, że montowanie fotelika odbywa się bezpiecznie, bez potrzeby używania pasów bezpieczeństwa. W przypadku pasa kotwiczącego Top Tether istotne jest by zamontować go odpowiednio, bowiem każdy samochód ma inaczej rozlokowane miejsca do mocowania tej funkcji.  

Fotelik samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG

Czy fotelik samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG jest naprawdę wygodny?

Dzieci są zarazem najbardziej szczerymi i bezkompromisowymi krytykami. O wygodzie fotelika samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG nie powinnam wiele mówić, bo nie ja w nim podrózuję.  Ale sądząc po tym, że Zuza, nasza 3,5 letnia córka o podwyższonym standardzie potrzeb jest zadowolona, nie pozostaje mi nic innego jak faktycznie stwierdzić, że jest to fotelik samochodowy dający duże poczucie komfortu podczas jazdy. 

Co wpływa na komfort foteliku samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG ?

 • poduszka na siedzeniu
 • poduszka pod głowę

Początkowo mieliśmy problem, bo nie wyciągneliśmy zagłówka. Wydawało się, że fotelik jest dla Zuzi za wąski. Na szczęście wyciagniecie górnej poduszki załatwiło całą sprawę i od tej pory nasza starsza córka ochoczo wchodzi do samochodu. Jest to dla nas najlepszy dowód na to, że jazda w foteliku TESSA ISOFIX jej się podoba. 

fotelik samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG
Tessa Isofix fotelik samochodowy

Nasza ocena foteliku TESSA ISOFIX:

Zniknął probem z regulacją pasów bezpieczeństwa oraz na szczęście do tej pory Zuza nie wyswobodziła się z fotelika podczas podróży, jak miało to miejsce wcześniej w innych fotelikach samochodowych. Jest to największy atut fotelika samochodowego TESSA ISOFIX marki Coletto. Zuzi ogromną radość sprawiła możliwość samodzielnego wyboru koloru fotelika spośród 3 dostępnych opcji: czarny, szary i niebieski. Wiadomo, że nasza mała księżniczka (estetka po mamie) wybrała niebieski fotelik samochodowy. Z całą odpowiedzialnością rekomendujemy ten fotelik samochodowy jako bezpieczny, komfortowy i spełniający oczekiwania naszej wymagającej 3,5 latki. Wybierając model foteliku samochodowego warto kierować się indywidualnymi potrzebami naszych dzieci. Mimo, że jestem zwolenniczką jak najdłuższej jazdy dzieci tyłem do kierunku jazdy (względy bezpieczeńtwa), jestem zadowolona z tego modelu i faktu, że Zuzia czuje się w nim dobrze. 

Instrukcja montowania foteliku samochodowego TESSA ISOFIX 9-36KG

Poniżej zostawiam film z instrukcją obsługi i montażu foteliku samochodowego. Jestem ciekawa czy znacie produkty marki Coletto? Może ktoś z was również korzysta z ich fotelików samochodowych? Wasze dzieci lubią jeździć tyłem do kierunku jazdy? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach na dole. 

Wpis powstał we współpracy z marką COLETTO.