Zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak spełnić marzenia? Co zrobić, by twoje cele naprawdę się ziściły,a to o czym śnisz stało się jawą? Mam dla ciebie taką propozycję – po prostu spisz listę tych marzeń i spróbuj niemożliwego. Co to oznacza? Tak naprawdę tyle, że trzeba zacząć działać i robić to o czym się marzy od dawien dawna.

 

To jest nawet prostsze niż proste

 

Mój trener judo mawiał, że realizowanie marzeń jest nawet prostsze niż proste. Nie, że będę tu propagowała jakieś dziwne sentencje, ale chodzi o to, by osiągnąć swoje cele wystarczy mieć plan i konsekwentnie go realizować. Początek Nowego Roku to doskonały moment, aby sięgnąć po lekturę, która jest niesamowicie pozytywna, powoduje banana na twarzy, a do tego motywuje do ruszenia tyłka z kanapy. Co najważniejsze w sposób nienachalny zachęca do realizacji najskrytszych marzeń, tak po prostu.

 

To nie jest kolejny poradnik motywacyjny

 

“Jak spełnić marzenia, Spróbuj niemożliwego” Michała Maja, to książka, którą podarowałam Ukochanemu pod choinkę. Doskonale wiecie, że daleka jestem od dawania rad na to jak być szczęśliwym i tego całego bełkotu motywacyjnego, ale ta książka przemówiła do mnie. Michał Maj, to autor bloga Życie jest piękne, na którym opisuje swoje podróże i rzecz jasne codzienne życie. Absolutnie popieram podejście Michała do spraw codziennych, jeśli czegoś pragniesz po prostu, spisz listę tych życzeń i zacznij je realizować.

 

Banał?

 

Dla wielu z was może się okazać, że taka strategia to nic odkrywczego, ale tak naprawdę ilu z nas odważy się na głos wypowiedzieć swoje marzenia? Te najbardziej trywialne jak podróż do Disneylandu, bycie bogatym, czy też sławnym? No właśnie, tak myślałam. Mało kto, tak naprawdę potrafi wprost mówić o tym czego pragnie, mało kto potrafi powiedzieć głośno czego chce, a następnie po to bezkompromisowo sięgnąć i być szczęśliwym. “Jak spełnić marzenia” to podręcznik wskazówek, jak zacząć, po prostu, krok po kroku realizować swoje plany. Michał Maj w sposób naturalny, bezpośredni, a przede wszystkim ciekawy dzieli się z nami swoją, osobistą listą marzeń.

 

Czy to nie zbyt duży ekshibicjonizm?

 

Przez chwilkę możesz się zastanowić, czy ujawnianie swoich marzeń to nie za duże obdzieranie się z intymności. W tajemnicy zdradzę ci, że jak powie się na głos swoje życzenie (inaczej niż przy zdmuchiwaniu świeczki z urodzinowego tortu) twoje szanse na realizację tego marzenia nie maleją, naprawdę. Wręcz odwrotnie. Michał w książce “Jak spełnić marzenia” przekonuje nas wręcz i zachęca do tego by stworzyć własną listę życzeń i uwaga, podzielić się nią ze znajomymi, najlepiej jeszcze na Facebooku.  Po co? O tym dowiesz się więcej, zaglądając do książki… Spróbuj niemożliwego.

 

Ciekawostka

 

Dawno już nie spotkałam się z tak pozytywną energią, która bije z 250 stron książki. Michał Maj uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje w jaki sposób, krok po kroku możemy zbliżyć się do spełnienia własnych marzeń. Po pierwsza warto być otwartym na drugiego człowieka. W głowie utkwiła mi historia Michała, który nawiązał kontakt z jednym ze swoich czytelników z Mongolii. Okazało się, że pewien Mongoł mieszkający wcześniej w Polsce czyta bloga Michała i kiedy bloger się do niego odezwał, okazało się że jego mongolski czytelnik zaprasza go do siebie i proponuje oprowadzenie po Mongolii. Jak się okazuje świat jest mały, a niektóre marzenia są bardzo mocno w zasięgu naszych rąk, tak blisko, ze początkowo nie możemy nawet w to uwierzyć, że się spełnią.

 

Rekomendacja Pana Nieidealnego

Z całą odpowiedzialnością mogę polecić książkę Michała Maja “Jak spełniać marzenia. Spróbuj niemożliwego”. Wybór tego prezentu okazał się strzałem w dziesiątkę i mój Nieidealny Partner pochłonął lekturę w jedno popołudnie. Zdradzę wam sekret, że po cichu liczyłam iż ta książka zmotywuje mojego męża do śmielszego działania w  zakresie realizacji rzeczy o których marzy od dawna. Dlatego czasem warto podarować ukochanej osobie, prezent od serca, który może okazać się początkiem całego procesu pozytywnych zmian. To jak spróbujesz niemożliwego? Nowy Rok to wspaniały moment na to, aby się odważyć i sięgnąć po swoje marzenia. Koniec z użalaniem się nad sobą. Koniec ze zwalaniem winy na innych. Wreszcie definitywny koniec babrania się w przeszłości. Książka Michała jest do wygrania w świątecznym konkursie na blogu, o którym więcej dowiesz się tutaj.  Zdjęcia książki pochodzą z bloga Życie jest piękne.

 

*****

“Aby osiągnąć wspaniałe rzeczy musimy marzyć tak dobrze, jak działać”.

  •  Anatole France