See Bloggers – o co tyle szumu?

//See Bloggers – o co tyle szumu?

Minął właśnie tydzień od najbardziej obleganej i rozreklamowanej imprezy blogerskiej w Polsce. Emocje ochłonęły, pierwsze wrażenie ustępuje i można z wyrachowaniem podejść do oceny gdyńskiego eventu. W sieci znajdziesz dużo laurek, pochlebnych opinii na temat tej imprezy. Jednak, czy naprawdę warto aż tak się ekscytować i płakać po nocach, że nas tam nie było?

Co ja robię tu, co ja tutaj robię?

Zacznę od tego, że rejestrując się w tym roku na See Bloggers nie wierzyłam, że uda mi się tam dostać. Nie mam spektakularnych wyników, milionowych odsłon i w ogóle jestem nazbyt normalna. W bliżej nieokreślonych okolicznościach dostałam się. Może wydałabym okrzyk zachwytu, gdybym nie była ograniczona przez ogromny brzuchol powodujący, że ledwo oddycham. Być może nawet bym podskoczyła z radości, ale po przeanalizowaniu sprawy doszłam do następujących wniosków:

 • na imprezie będę w zaawansowanej ciąży, na miesiąc przed porodem,
 • trzeba będzie rozmawiać z ludźmi (tak naprawdę w skrytości duszy nienawidzę ludzi),
 • do Gdyni trzeba jechać z 5 godzin (jedyna opcja to noc ze śpiącą Zuzą),
 • nie wiem co będę tam robić (kim jestem, żeby się lansować na tej imprezce?!), ale raz się żyje.

Z nastawieniem godnym Kłapouchego oczekiwałam See Bloggers.  Na domiar złego wszystko szło jak po grudzie. Wyjazd do Gdyni przypadł na końcówkę urlopu męża. Auto odstawione do mechanika, zdawało się nigdy do nas nie wrócić naprawione. Humory Zuzi wykańczały mnie nieustannie, a wizja kilku godzin w samochodzie z ogromnym brzuchem odbierał mi resztę chęci do braniu udziału w imprezie.

Zgodnie z Prawem Murphiego

Oczywiście w dniu rejestrowania na warsztaty tematyczne nie udało mi się być online o godzinie zero. Po wielu przygodach i dotarciu do domu z godziną obsuwą zauważyłam, że wszystko co mnie interesowało jest już niedostępne… Specjalnie mnie to nie zdziwiło, przez całe swoje życie w sytuacjach, gdy trzeba było gdzieś się zapisywać, najczęściej byłam rezerwową lub brałam to co pozostało. Ochłapy to mój standard. Jestem zwycięzcą, chciało się rzec. Kilka dni później w dodatkowej puli zdecydowałam się na warsztat parentingowy.

Parenting – serio?!

Zacznę od tego, że bardzo kocham to słowo i tę tematykę blogów. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, gdzie ja – orka w zaawansowanej ciąży miałam się pchać? Trening na plaży odpadał, zbyt duże ryzyko że Greenpeace by mnie porwało i chciało odstawić do morza. Warsztaty kulinarne? Obawiam się, że mogłabym nie mieścić się przy stole. Na fotograficzne nie było miejsc, a więc uznałam, że nie ma co uciekać przed naturalnym staniem rzeczy, więc parenting. Dwa warsztaty odbębniłam i jeden był: nudny jak flaki z olejem (utwierdził mnie w przekonaniu, że nigdy nie będę się definiowała jako „mama blogująca”), a drugi rewelacja: inspirujący, z energią i garścią trików, które zamierzam sukcesywnie wprowadzać w życie.

IMGP4497

Wielkie WOW

Dużym zaskoczeniem okazała się ilość osób, która mnie zaczepiła, pogadała i rozpoznała (może to magia brzucha). Magda (nazywana przeze mnie Emilką) z Milkii.pl okazała się fascynującą osobą, idealnym kompanem i miłym, spontanicznym akcentem całej imprezy. Oprawa techniczna imprezy wywarła na mnie duże wrażenie. Świetnie zorganizowane strefy, dużo dodatkowych atrakcji, bogate wsparcie sponsorów, dzięki czemu bloger na każdym kroku został zaskakiwany jakimś miłym upominkiem, tzw. darami losu. Forma See Bloggers łączy w sobie nowoczesność, profesjonalizm z charakterystycznym luzem dla osób, które blogują. Liczba moich zaległych kaw, wzrosła proporcjonalnie do zmęczenia, które towarzyszy na końcu ciąży. Bardzo fajnym doświadczeniem okazał się udział w strefie Kids i warsztatach szycia Miśka, przytulanki dla mojej Zuzy (moja artystyczna dusza, choć mocno rozbujała nie ma jednak wystarczającego zaplecza manualnego), delikatnie rzecz ujmując. Tutaj specjalne uznania dla Noszki, która wyczarowała rewelacyjne warsztaty, jak się okazuje tylko dla dzieci.

IMGP4496

Czego żałuję?

Ze względu na swój stan odpuściłam sobie wieczorną imprezę i niedzielne atrakcje. W kolejnej edycji chciałabym poćwiczyć razem na plaży, koniecznie z Blogierka, wydaje mi się to świetną inicjatywą. Ponadto warsztaty fotograficzne i kulinarne pozostają niespełnionym marzeniem. Czas na See Bloggers mija błyskawicznie, więc chciałabym móc pobyć z ludźmi nieco dłużej, w bardziej swobodnych warunkach. Wybierając się na blogowe wydarzenie warto zdawać sobie sprawę, że głównym celem jest poszerzenie swoich kręgów blogerskich. Nawiązując nowe znajomości nie tylko masz szansę na zdobycie nowych czytelników, ale nawiązanie fajnych i cennych relacji. See Bloggers to miejsce gdzie spotkasz początkujących twórców internetowych, jak i starych wyjadaczy. Osobiście nie odczułam „wyższości”, czy też „niedostępności” popularnych blogerów, ale podobno zdarzają się takie „gwiazdy”.

See Bloggers musisz tam być

Nic dziwnego, że całe wakacje jesteś bombardowany informacjami o See Bloggers, bo to naprawdę świetna i inspirująca impreza. W moim odczuciu charakter wydarzenia jest na tyle elastyczny, że zarówno nieśmiałe jak i przebojowe osobistości znajdą tu miejsce dla siebie. Introwertycy doskonale zginą w tłumie na warsztatach i wykładach. Ci z parciem na szkło (w tym oczywiście ja) zrobią sobie milion foci na ściankach i zbombardują social media. Znajdzie się chwila na relaks, dobrą kawę, a nawet chwilę dla siebie w uroczej Gdyni – najlepiej nad brzegiem morza. Gorzka lekcja życia z festiwalu? Nie zadawaj na warsztatach niewygodnych pytań, bo cię zakrzyczą, spacyfikują, gdyż psujesz idealną, lukrową atmosferę.

IMGP4510

*******

„Czekam na taki czas, gdy zwykli ludzie staną się sławni właśnie dlatego, że są zwykli!”

 •  Al Pacino

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

41 komentarzy

 1. Justyna Rolka Sierpień 1, 2016 at 9:08 pm - Reply

  Pięknie wyglądałaś! Żałuje, ze sie mijałyśmy, ale mam nadzieje, że jeszcze nie raz się uściskamy:)

  • Nieidealna Anna Sierpień 2, 2016 at 11:06 am - Reply

   Dziękuję i mogę odwzajemnić komplementy 🙂 Następnym razem będę bez brzucha 😀

   • Miodunka Sierpień 5, 2016 at 3:17 pm - Reply

    Dlaczego? Zdążyłabyś „zrobić” kolejny 😉

    • Nieidealna Anna Sierpień 5, 2016 at 6:19 pm - Reply

     Dwie córy w zupełności mi wystarczą, nie jestem zbyt dobra w rodzeniu 😉

 2. Dotee - Witaj Słońce Sierpień 1, 2016 at 9:12 pm - Reply

  Stylówę miałaś nieziemską, służy Ci ten koniec ciąży 🙂 mówię po zdjęciach, bo zabrakło mnie na tej lukrowanej imprezie. Kiedyś zawitam 🙂

  • Nieidealna Anna Sierpień 2, 2016 at 11:14 am - Reply

   Bardzo dziękuję, końcowa jest już lekko hardcorowa, grubo, opuchnięto i ciężko 😀 Szkoda, że ciebie nie było, ale za rok może razem będziemy podbijać świat 🙂

 3. milkii.pl Sierpień 1, 2016 at 9:59 pm - Reply

  Delikatna jesteś w swoim osądzie:D

 4. Blogierka Sierpień 2, 2016 at 1:07 am - Reply

  ten cytat! <3
  My idziemy na kawę a potem na trenio! 😀
  I zapisuje na warsztaty!!
  ps.czyzbyś zadała niewygodne pytanie? 😉

  • Nieidealna Anna Sierpień 2, 2016 at 11:20 am - Reply

   Mam nadzieję, że cię dorwę w Waw przed porodem 😀 A pewnie, że zadałam nie jedno niewygodne pytanie. Lukier zdmuchnęłam, atmosfera kucyków Pony prysła… dupa 🙂

   • Blogierka Sierpień 2, 2016 at 11:31 pm - Reply

    Hehe, bosz jak ja żałuje że nie byłyśmy razem- działoby się 😀

 5. Zaniczka Sierpień 2, 2016 at 8:59 am - Reply

  Ja tu się przygotowałam na coś ostrego, a tu lajcik 🙂 Oj Ania było aż tak fajnie? to tym bardziej żałuje, że mnie nie było, aczkolwiek nie wiem czy nie schowałabym się gdzieś pod schodami pochlipując… 🙂

  • Nieidealna Anna Sierpień 2, 2016 at 11:28 am - Reply

   Rene fajnie, bo ludzie fajni, a co do schodów – imprezkę byśmy tam przeniosły i tyle 🙂 a tak serio trzeba już teraz ich bombardować mailami o warunki dla niepełnosprawnych. Za rok mają mini jubileusz, wiec są szanse że coś da się zrobić w temacie 🙂

 6. Ehdi Mars Sierpień 2, 2016 at 4:53 pm - Reply

  Oj jak ja żałuję, że mnie tam nie było 🙁 stęskniłam się za Wami :).

  • Nieidealna Anna Sierpień 3, 2016 at 3:24 pm - Reply

   Zdecydowanie odczułam twój brak. Ale za rok, impreza jest nasza ?:)

 7. Domowa manufaktura Noszki Sierpień 2, 2016 at 7:32 pm - Reply

  <3 Bardzo się cieszę, że warsztaty się podobały!!! 🙂
  Do zobaczenia!

 8. Lifestylerka Sierpień 5, 2016 at 4:49 pm - Reply

  Super, że się wybrałaś, bardzo fajne fotki. Chciałabym tez kiedyś zaliczyć tę imprezę, ale jak to ja oczywiście zawsze jestem ostatnia, która się dowiaduje, że coś takiego się odbyło;).

  • anna Sierpień 8, 2016 at 4:50 pm - Reply

   Ojej serio? To ja już dopilnuję i przypomnę, żebyś za rok zdążyła się zarejestrować 🙂

  • Nieidealna Anna Sierpień 8, 2016 at 4:51 pm - Reply

   O serio? Kurczę za rok dopilnuję i ci przypomnę, żebyś wysłała zgłoszenie na czas 🙂

 9. Smiley Project Sierpień 8, 2016 at 10:47 am - Reply

  Wiele odczuć miałam bardzo podobnych 🙂

 10. AgaGr-JANulkowo Sierpień 8, 2016 at 6:02 pm - Reply

  Sama bym chciała uczestniczyć w takiej imprezie, zazdroszczę 🙂

 11. My Home Rules Sierpień 8, 2016 at 6:21 pm - Reply

  Na następnym See Bloggers muszę być! Tyle już o tym się naczytałam, że nie odpuszczę. Mam tylko nadzieję, że nie przegapię rekrutacji 😉

 12. Polenka Sierpień 8, 2016 at 7:39 pm - Reply

  Opinie są podzielone, ale zawsze warto spróbować. Bardzo chcę się pojawić w przyszłym roku 🙂

  • Nieidealna Anna Sierpień 10, 2016 at 5:52 pm - Reply

   Nie wszystko można napisać wprost 🙂 Dla dobra blogosfery 😉

 13. Ekologiczne różności Sierpień 8, 2016 at 9:29 pm - Reply

  Podziwiam za odwagę… Miesiąc przed porodem 😀 Ja swój blog zaczełam pisać stosunkowo niedawno, nawet się nie pchała, ale może za rok 😀 Pozdrawiam i zdrówka życzę 😀

  • Nieidealna Anna Sierpień 10, 2016 at 5:53 pm - Reply

   Dziękuje 🙂 Nie myśl w ten sposób, po prostu się zgłoś i hej przygodo! 🙂

 14. Ekologiczne różności Sierpień 8, 2016 at 9:34 pm - Reply

  Podziwiam za odwagę… Miesiąc przed porodem 😀 Ja swój blog zaczęłam pisać stosunkowo niedawno, nawet się nie pchała, ale może za rok 😀 Pozdrawiam i zdrówka życzę 😀

 15. Ekologiczne różności Sierpień 8, 2016 at 9:35 pm - Reply

  Podziwiam za odwagę… Miesiąc przed porodem 😀 Ja swój blog zaczęłam pisać stosunkowo niedawno, nawet się nie pchałam, ale może za rok… 😀 Pozdrawiam i zdrówka życzę 😀

 16. Gadulec Sierpień 8, 2016 at 10:19 pm - Reply

  Kolejny wpis o See Bloggers i znów żałuję, że mnie nie było… Miałam jechać, ale dostałam propozycję nie do odrzucenia wyjazdu do Gruzji 😀 Więc w sumie tylko troszkę żałuję 😉 Ładnie wyglądałaś!

  • Nieidealna Anna Sierpień 10, 2016 at 5:54 pm - Reply

   Och to zdecydowanie twoja propozycja przebija 😀 Słyszałam o Gruzji same fajne rzeczy: smaczne jedzenie, tani alkohol i przyjaźni ludzie 🙂 Dziękuje za miłe słowa <3

   • Gadulec Sierpień 10, 2016 at 8:02 pm - Reply

    Dokładnie tak jest! 🙂 A w Armenii jedzenie jeszcze lepsze!

 17. Kobietapo30 Sierpień 11, 2016 at 9:25 am - Reply

  Impreza jak impreza 🙂 A Ty pięknie wyglądasz 🙂

  • Nieidealna Anna Sierpień 22, 2016 at 11:52 am - Reply

   Dziękuję, warto być i zobaczyć jak to jest an własnej skórze 🙂

 18. Milena | Monotematyczna Sierpień 12, 2016 at 1:03 pm - Reply

  Nie było mnie w tym roku. Właściwie to na rządną z tegorocznych imprez blogowych się nie wybieram. Choć nie mów hop 😉 Trochę tam może żałuje, ale tylko tego, że można było spotkać fajnych ludzi, z którymi mam szanse utrzymywać kontakt tylko internetowo. Ale dla samego spróbowania jak to jest i czym się ludzie zachwycają może pojawię się za rok 😉

  • Nieidealna Anna Sierpień 22, 2016 at 11:52 am - Reply

   Serdecznie ci polecam przede wszystkim na mozliwość kontaktu na żywo z osobami z którymi blogujac spędzasz kawałek swojego życia 🙂

 19. BasiaK Wrzesień 11, 2016 at 4:50 pm - Reply

  Ja kocham ludzi, ale chyba jestem zbyt nieśmiała na takie zjazdy. 🙂 Jednakże choć raz trzeba spróbować, prawda? 😉

Leave A Comment