Kilka słów o mnie

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie.  Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.

Skąd pomysł na bloga?

Blogowanie zaczęłam rok po śmierci mamy jako antidotum na depresję i stratę najbliższej osoby na świecie. Mimo przeciwności losu staram się każdego dnia dostrzegać we wszystkim czego doświadczam tą pozytywną stronę. Nie jestem niepoprawną optymistką, jednak kocham życie z jego wszystkimi barwami. Od losu biorę to co mi daje i nie obrażam się jeśli nie zawsze coś idzie po moje myśli.

Od niedawna…

Zaczęłam śmiało sięgać po własne marzenia. Tak dobrze słyszysz. Dawniej jeszcze jako mała dziewczynka wielokrotnie zostałam brutalnie pozbawiona pragnień. Proces odnajdywania samej siebie trwał długo. Paradoksalnie za przełomowy moment w moim życiu uważam śmierć mojej Mamy – to wtedy wyprowadziłam się z rodzinnego miasta, poznałam miłość mojego życia oraz dostałam bolesną lekcję życia. Moje grono “przyjaciół” bardzo szybko się skurczyło, co dotkliwie przeżywałam jeszcze przez jakiś czas.

Mój pomysł na to byś został ze mną dłużej

Możesz spodziewać się solidnej dawki kultury, chętnie dzielę się moją opinią na temat książek, filmów, ciekawych wydarzeń artystycznych, oraz sztuki. Sympatycy mego stylu nazywają mnie “Tomaszem Raczkiem w spódnicy” bez kompleksów i udawanej skromności muszę stwierdzić, że moje recenzje są dobre i trafiają w punkt. Moja sportowa przeszłość daje o sobie znać codziennie, dlatego w sposób naturalny zachęcę cię do zmiany trybu życia na lepsze – nie ma mowy o bełkocie motywacyjnym. Po prostu po czytaniu moich wskazówek na temat sportu i stylu życia sam zapragniesz ruszyć się z kanapy. Do tego wszystkiego podzielę się własnymi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem: testuję nowinki na rynku parentingowym, bywam na warsztatach i co najważniejsze słucham własnej intuicji. Dużo się chwalę, ale jako artystyczna dusza upust mojej fantazji daję w kuchni – już teraz zapraszam cię na wspólną kulinarną przygodę. Skoro już postanowiłeś razem ze mną odbyć podróż, wiedz że w tym miejscu dziele się moimi wyjazdami, planami, a również marzeniami o wakacjach życia. Jako dusza towarzystwa wydzieliłam na blogu wygodne miejsce dla innych – na mojej wirtualnej kanapie przyjmuję nie tylko wartościowych blogerów, ale przeprowadzam również wywiady z inspirującymi ludźmi, którymi otaczam się na co dzień. To jak jesteś zainteresowany bliżej poznać moje Nieidealne Królestwo?

Sprawdź mnie!

Jeżeli masz ochotę sprawdzić jak radzę sobie w pisaniu poza blogiem koniecznie przeczytaj mojej felietony  Magnifier – to nowoczesne Czasopismo, w którym daję upust moim przemyśleniom na tematy społeczne i kulturalne. Jeśli podoba ci się to, że o życiu opowiadam bez cukru i lukru z emocjonalnym akcentem koniecznie śledź moje artykuły na Kobbieciarni. Mój styl wychowawczy odkryjesz w felietonach na Familie.pl. Natomiast o kulturze, kobiecie i codzienności pisze dla Veroniq. Przeczytaj moje teksty w innych miejscach w sieci i upewnij się, że nie ma dla mnie tabu.

*****

Nieidealnaanna to blog pełen sprzeczności, który paradoksalnie jest idealny w swojej niedoskonałości.  To miejsce dla osób, które kochają życie. Dostrzegają więcej, mocniej i intensywniej. Co najważniejsze to najbardziej przyjazne miejsce w sieci, dlatego rozsiądź się wygodnie i daj się ponieść kulturalnej stronie mocy.

Napisz do mnie

Anna Chomiak