W minioną środę odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne organizowane przez InfluencerMeets . Tematem szkolenia była Fotografia Instagramowa typu flat lay. Szkolenie prowadziła Ania Gołębiewska znana jako autorka bloga fotograf, prowadząca bloga okiemmamy.pl i magicznechwile.pl. Ania na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe oraz prowadzi szkolenia fotograficzne. Szerszemu gronu jest znana jako współorganizatorka Blog Conference Poznań, prowadzacąca akcję Certyfikat OkiemMamy oraz Jestem SENSualna. Warsztaty zostały zorganizowane w niezwykle fotogenicznym i klimatycznym pomieszczeniu Smocza Fajne Miejsce.

Fotografia Instagramowa typu flay lay

Tym razem na szkoleniu blog reprezentował mój mąż, przez moje Czytelniczki nazywany Panem Nieidealnym. To właśnie Paweł jest głównym fotografem naszego bloga. Na jego barkach spoczywa odpowiedzialność realizacji zdjęć, ich obróbka oraz niekiedy trudna współpraca ze mną (jestem bardzo wymagającą partnerką). Fotografie typu flat lay, obecnie cieszą się ogromną popularnością w social mediach. Każdy twórca internetowy pragnie poznać triki wykonywania tych pięknych zdjęć, nie tylko na potrzeby prowadzenia Instagrama.

flat lay

Przebieg warsztatów fotografii typu flat lay

Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. Ania Gołębiewska przygotowała prezentację z zakresu podstawy fotografii instagramowej w tym flat lay. Zostały omówione zagadnienia z obszaru planowania ujęć, kompozycji i kadrowania zdjęć. Ponadto prowadząca zadbała o to, aby każdy uczestnik dowiedział się o zasadach odpowiedniego doboru światła. Paweł po szkoleniu przekonał się ostatecznie do tego, by fotografować telefonem. Przy pięknym, dziennym światłem, można wykona doskonałe zdjęcia typu flay lay. Tak naprawdę „pchanie się” z lustrzanką do tego typu zdjęć, znacznie utrudnia pracę. Dlaczego? Trudno jest idealnie wymierzyć obszar fotografowanych kompozycji. Warto dodać, że Ania podzieliła się swoją wiedzą z zakresu aktualnych kierunków trendów w fotografii instagramowej.

flat lay

Czy warto brać udział w tym szkoleniu?

Pan Nieidealny po warsztatach pochwali się nowymi trikami dotyczącymi robienia zdjęć. Jako żona zauważyłam wyraźną zmianę w podejściu mojego męża do fotografowania. W końcu mogę mu wytłumaczyć na jakich zdjęciach mi zależy. Wcześniej, nie zawsze potrafiliśmy się dogadać w przypadku koncepcji fotografii.  Paweł dowiedział się, jak za pomocą perfekcyjnego ujęcia można wydobyć piękno z rzeczy, które fotografuje. Ponadto zwrócił uwagę na najczęstsze błędy popełniane podczas robienia zdjęć. Ania zadbała o to, aby każdy uczestnik warsztatów dostał indywidualne wsparcie i wskazówki podczas praktycznej części warsztatów. Dzięki temu Pan Nieidalny ma na swoim koncie kilkanaście przepięknych kadrów, idealnie wpisujących się nie tylko w modne zdjęcia typu flay lay, ale również  wpisujące się w moją estetykę. Podstawy obróbki zdjęć nie były dla mojego męża zaskoczeniem, w tym zakresie okazało się, że jego wiedza jest nawet na bardziej zaawanasowanym poziomie.

flat lay

Sponsorzy warsztatów:

  • Evokaii to marka odzieżowa z przesłaniem. Linia ubrań Evokaii to ubraniowe dzieła sztuki, które odznaczają się jakością, wygodną oraz pięknym desingiem.
  • PIKA biżuteria to dodatek dla kobiet, takich jak ty. Ich biżuteria sprawi, że będziesz czuła się piękna, kobieca i niesamowicie pewna siebie.
  • Elfa Pharm Polska to marka kosmetyków naturalnych, charakteryzująca się najlepszą jakością w trosce o zdrowie i urodę każdej kobiety.
  • Wydawnictwo Edipresse Książki współpracuje z poczytnymi i cenionymi pisarzami, i popularnymi gwiazdy m.in. z: Beatą Pawlikowską, Magda Gessler czy Robert Biedroniem.
flat lay

Warsztaty z fotografii instagramowej typu flat lay – polecamy!

Mój mąż pierwszy raz uczestniczył w warsztatach fotograficznych i ocenia je jako merytoryczne i bardzo pomocne w doskonaleniu swoich umiejętności wykonywania zdjęć. Dziękujemy organizatorkom, partnerom wydarzenia oraz innym uczestnikom warsztatów za możliwość udziału w warsztatach z fotografii instagramowej. Spędzony z wami czas był niezwykle inspirujący. Paweł w końcu zrozumiał jak ważną rolę odgrywa kompozycja poszczególnych elementów w fotografii flay lay. Pan Nieidealny wyszedł ze spotkania z głową pełną pomysłów, pozytywną energią i co najważniejsze – chęcią do dalszego rozwoju z zakresu fotografii.