Wspominałam Wam niedawno, że w naszej rodzinie nie ma tematów tabu. Dzięki mojej mamie nauczyłam się, że nie ma czegoś o czym nie mogłabym z nią porozmawiać. Tę samą ideę próbuję przekazać moim córkom. Wiecie jak to jest, gdy tworzy się swoją rodziną. Spotkamy drugą osobę, z którą od teraz decydujemy się budować jeden świat. Każdy z nas ma swoje doswiadczenia, własne nawyki i sposoby komunikowania potrzeb. Nie zawsze łatwo jest powiedzieć wprost o tym, co nas boli, co smuci, za co jesteśmy wdzięczni, czego nam brakuje. Doskonale to rozumiem, bo dzisiejszy świat zmierza w nieco innym kierunku. Staramy się wszysto uproscić, skrócić i przyśpieszyć. Zamaist zadzwonić do babci, wolimy wysłać smsa. Zamiast pójść z koleżanką na kawę, umawiamy się na wieczorne wino na Skypie. W natłoku obowiązków i spraw, zapominamy o tym co najważniejsze – o czasie i rozmowie z bliskimi. Pytaki gra rodzinna jest świetnym pretekstem, by nadrobić zaległości w budowaniu relacji z osobami, które kochamy.

Zapisz się na Newsletter!


Zapisz się na Newsletter i odbierz darmowy prezent!

Please wait...

Dziekuję za zapisanie się! Jesteśmy w kontakcie.

Pytaki gra rodzinna

Pytaki gra rodzinna, siostry w trakcie gry.

Pytaki gra rodzinna, co to jest?

Pytaki gra rodzinna, to gra stworzona z serca, mająca za zadanie ułatwienie budowania relacji z bliskimi. Twórcy Pytaków dedykują tę rozrywkę dla osób od 4 roku życia do ponad 100 lat. Moje córki Zuzia (w marcu będzie miała 4 lata) i Marysia 2,5 roku również zainteresowały się Pytakami. Początkowow wydawało mi się, że zasady gry moga być zbyt skomplikowane, ale szybko okazało się, że granas naprawdę wciąga. Pytaki gra rodzinna dostarcza masę emocji. Wzrusza, rozśmiesza, zaskakauje oraz naklania do refleksji. Pytaki motywują do spędzania czasu z bliskimi, oraz dają możliwość zapytania się o coś, co na co dzień sprawia nam trudność.

Pytaki gra rodzinna

Pytaki gra rodzinna dedykowana jest osobom w wieku od 4 do 104 lat.

Jak grać w Pytaki?

Aby rozegrać partyjkę Pytaków, potrzebujesz minimum 2 osób z bliskiego otoczenia. To nie musi być tylko rodzina, z powodzeniem ta gra sprawdzi się również w gronie przyjaciół, a według mnie nawet na spotkaniu integracyjnym. Pytaki gra rodzinna skladada się z 6 kart uczuć, kostki z emocjami, oraz 96 żetonów z Pytakami (pytaniami i zadaniami dla graczy). Zasady gry są proste. Pierwszy uczestnik losuje Pytaka i czyta swoje pytanie. Przykładowo Zuzia wylosowała żeton z pytaniem: Jaka jest twoja ulubiona pora roku i dlaczego? Moja rezolutna prawie czterolatka odpowiedziała, że zima. Gdy zaczęłam drążyć temat okazało się, że bardzo lubi śnieg, lepienie bałwana, robienia z mamą pierniczków (że też to zapamiętała skubana) oraz oczywiście Mikołaja i prezenty. Marysia z kolei wylosowała żeton z rzuceniem kostki. Wypadło na smutną minkę, co oznaczało, że musimy odnaleźć kartę smutku. Na karcie jest opisana dana emocja, która pozwala zrozumieć, co dzieje się gdy np. jesteśmy smutni. Na żetonie było zadanie, które polegało na naśladowaniu miny, która wyapdła na kostce emocji. Razem z dziewczynkami, starałyśmy się zrobić smutną minkę i porozmawiać o tym, kiedy czuejmy smutek. Zuzia opowiedziała o tym, że kiedyś w sklepie chciała pchać wózek, a nie mogła i była smutna. Natomiast z opowiadań Mani wynikało, że jest smutna jak się np. stuknie w nogę podczas zabawy.

Pytaki gra rodzinna

Pytaki gra rodzinna to idealny pomysł na wspólnie spędzony czas.

Pytaki gra rodzinna z przesłaniem

Pytaki gra rodzinna skutecznie podbiła serca naszej rodziny. To idealna forma wspólnego spędzania czasu, oraz trening rzowijania umięjetności komunikacji i empatii. Opowiadajac o sobie uczymy się wprost okreśalc nasze potrzeby i jasno wyznaczać granicę prywatnosci. Słuchając innych uczestników, mamy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Pytaki gra rodzinna to dla mnie idealny pomysł na randkę z mężem an kanapie, spotkanie z przyjaciólmi, czas z dziećmi, czy zaangażowanie całej rodziny w zabawę. Jestem pewna, że podczas najbliższych Świąt rozegramy nie jedną partyjkę Pytaków. Z całego serca liczę na dowiedzenie się czegoś więcej o rodzicach mego męża. Wiem, że słuchanie opowiadań moich córek, jest dla mnie ogromnym przeżycie, czasem zaskoczeniem, wzruszeniem, lub okazją do spontanicznego śmiechu.  Z całą odpowiedzialnością i ogromną przyjmenością rekomenduję Pytaki gra rodzinna jako idealna pomysł na wspólny czas z bliskimi. Jeśli nie macie pomysłu na prezent, nie ma sensu dłużej się zastanawiać. Wybierzcie Pytaki i dowiedzcie się czegoś więcej o swojej rodzinie i przyjacielach.

Jestem ciekawa czy znacie Pytaki gra rodzinna? 
Lubicie takie wpisy?
Jaką grę rodzinną nam polecacie?

Dobro wraca, pamiętasz o tym? Gdybyś chciała pomóc, zachęcam cię do licytacji rzeczy z których dochód będzie przeznaczony na podopiecznych Fundacji 3-4 Start. Allegro Charetatywnie, kliknij TUTAJ.

 

KONKURS DLA SUBSKRYBENTÓW NEWSLETTERA

Mam dla Was 1 egzemplarz gry PYTAKI. Wszystko dzięki rekomendacji Fundacji 3-4 START.

Napisz czego chesz się dowiedzieć o swoich bliski, grając w tę grę.

Wygrywa 1 osoba, której wypowiedź wybiorę 🙂

Konkur trwa od 18. 11  – 25. 11. 2018 . 2018 r. 
Wyniki ogłoszę w poniedziałek 26.11. 2018 r. na blogu 🙂

___________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co! A jeśli szukasz wsparcia dołącz do Grupy Nieidealnych, ale Szczęśliwych Kobiet.

Podobne artykuły:

Jak zorganizować urodziny dla roczniaka, dwulatka i trzylatki oraz jakie prezenty

Dzielę się doświadczeniem i pomysłami na urodzinki z motywem Świnki Peppy!

“Jestem w bajce” – książeczki, w których bohaterem jest twoje dziecko.

Bajkowy Pałac wspomaga rozwój motoryki małej, rozwija wyobraźnię i sprawia masę radości.

Czas z rodziną w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta w Warszawie!