Pytaki gra rodzinna, która pomaga zrozumieć emocje, poprawia komunikację oraz uczy empatii. Poznaj nasz sposób na bycie blisko siebie.

//Pytaki gra rodzinna, która pomaga zrozumieć emocje, poprawia komunikację oraz uczy empatii. Poznaj nasz sposób na bycie blisko siebie.

Wspominałam Wam niedawno, że w naszej rodzinie nie ma tematów tabu. Dzięki mojej mamie nauczyłam się, że nie ma czegoś o czym nie mogłabym z nią porozmawiać. Tę samą ideę próbuję przekazać moim córkom. Wiecie jak to jest, gdy tworzy się swoją rodziną. Spotkamy drugą osobę, z którą od teraz decydujemy się budować jeden świat. Każdy z nas ma swoje doswiadczenia, własne nawyki i sposoby komunikowania potrzeb. Nie zawsze łatwo jest powiedzieć wprost o tym, co nas boli, co smuci, za co jesteśmy wdzięczni, czego nam brakuje. Doskonale to rozumiem, bo dzisiejszy świat zmierza w nieco innym kierunku. Staramy się wszysto uproscić, skrócić i przyśpieszyć. Zamaist zadzwonić do babci, wolimy wysłać smsa. Zamiast pójść z koleżanką na kawę, umawiamy się na wieczorne wino na Skypie. W natłoku obowiązków i spraw, zapominamy o tym co najważniejsze – o czasie i rozmowie z bliskimi. Pytaki gra rodzinna jest świetnym pretekstem, by nadrobić zaległości w budowaniu relacji z osobami, które kochamy.

Pytaki gra rodzinna

Pytaki gra rodzinna, siostry w trakcie gry.

Pytaki gra rodzinna, co to jest?

Pytaki gra rodzinna, to gra stworzona z serca, mająca za zadanie ułatwienie budowania relacji z bliskimi. Twórcy Pytaków dedykują tę rozrywkę dla osób od 4 roku życia do ponad 100 lat. Moje córki Zuzia (w marcu będzie miała 4 lata) i Marysia 2,5 roku również zainteresowały się Pytakami. Początkowow wydawało mi się, że zasady gry moga być zbyt skomplikowane, ale szybko okazało się, że granas naprawdę wciąga. Pytaki gra rodzinna dostarcza masę emocji. Wzrusza, rozśmiesza, zaskakauje oraz naklania do refleksji. Pytaki motywują do spędzania czasu z bliskimi, oraz dają możliwość zapytania się o coś, co na co dzień sprawia nam trudność.

Pytaki gra rodzinna

Pytaki gra rodzinna dedykowana jest osobom w wieku od 4 do 104 lat.

Jak grać w Pytaki?

Aby rozegrać partyjkę Pytaków, potrzebujesz minimum 2 osób z bliskiego otoczenia. To nie musi być tylko rodzina, z powodzeniem ta gra sprawdzi się również w gronie przyjaciół, a według mnie nawet na spotkaniu integracyjnym. Pytaki gra rodzinna skladada się z 6 kart uczuć, kostki z emocjami, oraz 96 żetonów z Pytakami (pytaniami i zadaniami dla graczy). Zasady gry są proste. Pierwszy uczestnik losuje Pytaka i czyta swoje pytanie. Przykładowo Zuzia wylosowała żeton z pytaniem: Jaka jest twoja ulubiona pora roku i dlaczego? Moja rezolutna prawie czterolatka odpowiedziała, że zima. Gdy zaczęłam drążyć temat okazało się, że bardzo lubi śnieg, lepienie bałwana, robienia z mamą pierniczków (że też to zapamiętała skubana) oraz oczywiście Mikołaja i prezenty. Marysia z kolei wylosowała żeton z rzuceniem kostki. Wypadło na smutną minkę, co oznaczało, że musimy odnaleźć kartę smutku. Na karcie jest opisana dana emocja, która pozwala zrozumieć, co dzieje się gdy np. jesteśmy smutni. Na żetonie było zadanie, które polegało na naśladowaniu miny, która wyapdła na kostce emocji. Razem z dziewczynkami, starałyśmy się zrobić smutną minkę i porozmawiać o tym, kiedy czuejmy smutek. Zuzia opowiedziała o tym, że kiedyś w sklepie chciała pchać wózek, a nie mogła i była smutna. Natomiast z opowiadań Mani wynikało, że jest smutna jak się np. stuknie w nogę podczas zabawy.

Pytaki gra rodzinna

Pytaki gra rodzinna to idealny pomysł na wspólnie spędzony czas.

Pytaki gra rodzinna z przesłaniem

Pytaki gra rodzinna skutecznie podbiła serca naszej rodziny. To idealna forma wspólnego spędzania czasu, oraz trening rzowijania umięjetności komunikacji i empatii. Opowiadajac o sobie uczymy się wprost okreśalc nasze potrzeby i jasno wyznaczać granicę prywatnosci. Słuchając innych uczestników, mamy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Pytaki gra rodzinna to dla mnie idealny pomysł na randkę z mężem an kanapie, spotkanie z przyjaciólmi, czas z dziećmi, czy zaangażowanie całej rodziny w zabawę. Jestem pewna, że podczas najbliższych Świąt rozegramy nie jedną partyjkę Pytaków. Z całego serca liczę na dowiedzenie się czegoś więcej o rodzicach mego męża. Wiem, że słuchanie opowiadań moich córek, jest dla mnie ogromnym przeżycie, czasem zaskoczeniem, wzruszeniem, lub okazją do spontanicznego śmiechu.  Z całą odpowiedzialnością i ogromną przyjmenością rekomenduję Pytaki gra rodzinna jako idealna pomysł na wspólny czas z bliskimi. Jeśli nie macie pomysłu na prezent, nie ma sensu dłużej się zastanawiać. Wybierzcie Pytaki i dowiedzcie się czegoś więcej o swojej rodzinie i przyjacielach.

Jestem ciekawa czy znacie Pytaki gra rodzinna? 
Lubicie takie wpisy?
Jaką grę rodzinną nam polecacie?

Dobro wraca, pamiętasz o tym? Gdybyś chciała pomóc, zachęcam cię do licytacji rzeczy z których dochód będzie przeznaczony na podopiecznych Fundacji 3-4 Start. Allegro Charetatywnie, kliknij TUTAJ.

 

KONKURS DLA SUBSKRYBENTÓW NEWSLETTERA

Mam dla Was 1 egzemplarz gry PYTAKI. Wszystko dzięki rekomendacji Fundacji 3-4 START.

Napisz czego chesz się dowiedzieć o swoich bliski, grając w tę grę.

Wygrywa 1 osoba, której wypowiedź wybiorę 🙂

Konkur trwa od 18. 11  – 25. 11. 2018 . 2018 r. 
Wyniki ogłoszę w poniedziałek 26.11. 2018 r. na blogu 🙂

___________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co! A jeśli szukasz wsparcia dołącz do Grupy Nieidealnych, ale Szczęśliwych Kobiet.

Podobne artykuły:

Jak zorganizować urodziny dla roczniaka, dwulatka i trzylatki oraz jakie prezenty

Dzielę się doświadczeniem i pomysłami na urodzinki z motywem Świnki Peppy!

“Jestem w bajce” – książeczki, w których bohaterem jest twoje dziecko.

Bajkowy Pałac wspomaga rozwój motoryki małej, rozwija wyobraźnię i sprawia masę radości.

Czas z rodziną w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta w Warszawie!

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

8 komentarzy

 1. Magdalena Borowiec Listopad 9, 2018 at 8:54 pm - Reply

  Podoba mi się zamysł tej gry, faktycznie może wspomóc pogłebianie więzi z maluchem. Za moich czasów grało się w Eurobussiness i też można było się dowiedzieć czegoś o członkach rodziny, np. kto jest obrażalski i nie umie przegrywać XD

  • Nieidealnaanna Listopad 18, 2018 at 3:47 pm - Reply

   O matko! Magdalena, kocham tę grę i Monopoly też. Najlepsza gra w życiu 🙂 Od azu było widać, kto nie potrafi pogodzić się z przegraną i np. oszukuje P

 2. Nat Listopad 12, 2018 at 5:21 am - Reply

  przemyślę tą planszówkę na prezent, bardzo mi się podoba 🙂

  • Nieidealnaanna Listopad 18, 2018 at 3:48 pm - Reply

   A teraz jest do wygrania 🙂 Trzeba zapisać się na newsletter i oczywiście udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe 🙂

 3. Kinga Listopad 13, 2018 at 11:49 am - Reply

  Fajna ta gra! Moja córka lubi lotto z granny. Ma rok i dwa miesiące.

 4. Edyta Listopad 18, 2018 at 3:05 pm - Reply

  Ciekawe czy gra pomogłaby zrozumieć mi mojego męża oraz dowiedzieć się o nim czegoś więcej.w sumie znam jego ciężką przeszłość związana z jego rodzina,poprzednia żona ale nie znam odpowiedzi na banalne pytania typu : ulubiony kolor czy nawet pora roku!? Uwielbiamy grać w planszowki co wciąga całą rodzinę.Bylby to świetny prezent i pomysł na poznanie się bliżej

 5. Sylwia Cycyk Listopad 18, 2018 at 3:20 pm - Reply

  Tej gry akurat nie znam. Nasze ulubione to gra w grzybobranie, farma i wszystkie planszówki jakie wpadną nam w oko. Kiedyś Viktorka wyrysowała na dwóch stronach kartki koniki, dorysowałyśmy kółeczkową drogę od jednego do drugiego, kostka, 2 pionki i sama stworzyła taką unikatową grę której nigdzie nie znajdziecie.

 6. Laila Listopad 18, 2018 at 7:10 pm - Reply

  Wszystkiego czego w dzisiejszych czasach telefonii komórkowej i komputera nie można się dowiedzieć

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.