Babcie i dziadkowie bywają różni. Starsi i młodsi. Wyżsi, albo niżsi. Z okularami na nosie lub różową szminką na ustach jak moja babcia. Mają swoje upodobania, zwyczaje, niekiedy wyjątkowe rytuały. Łączy ich jedno, kochają swoje wnuki zawsze tak samo mocno, bezgranicznie i bezkrytycznie. Dają swoim wnuczkom to, czego nie zdążyli, nie mogli, nie chcieli lub nie potrafili dać swoim dzieciom. Czasem ta miłość objawia się w smażeniu naleśników o trzeciej rano, innym razem braniem winy na siebie za zbity porcelanowy wazon. Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka to doskonały pretekst do tego, by poznać jeszcze bliżej najstarsze osoby w Waszej rodzinie. Prezenty dla babci i dziadka nie muszą być drogie, kiczowate albo nietrafione. Te prezenty dla babci i dziadka, które pokazuje w dzisiejszym zestawieniu są przepełnione miłością i wspomnieniami.

Prezenty dla babci i dziadka
Prezenty dla babci i dziadka nie muszą być nudne.

A czy ty znasz historię swoich dziadków?

Jeteście sentymentalni? Bo ja szczerze mówiąc, bardzo. Pamiętam wszystkie detale, kolekcjonuję nie tylko zdjęcia i wspomnienia, ale również “nic nie znaczące” bibelotki, które mają dla mnie ogromne znaczenie. Nasze obrączki ślubne powstały przetopione ze złotego łańcuszka z wisiorka mojej babci. Mama mojej mamy nosiła go bardzo długo. Po śmierci babci stał się nieodłącznym elementem garderoby mojej mamy. To był wisiorek z ręką Fatimy. Podobno babcia go kiedyś znalazła, potem dwa razy zgubiła, ale zawsze odnajdywała. Moja mama też miała z nim nieziemieskie przygody… Gubiła go, odnajdywała, bez względu na zmianę zapięcia, łańcuszka i innych jubilerskich sztuczek. To było bardzo dziwne, ale ten łańcuszek i wisior z ręką Fatimy (bardzo popularny wzorem) kojarzył mi się zawsze z naszą rodzinną, kobieca mocą. Po śmierci mojej mamy postanowiłam, że ja już nigdy go nie zgubię. Moja ślubna obrączka ma w sobie cząstkę babci i mamy. Może wyda Wam się to dziwne, ale dla mnie takie małe symbole nie pozostają bez znaczenia.

prezenty dla babci i dziadka

Poznaj prezenty dla babci i dziadka przepelnione miłością

Ile twoje dzieci mają w sobie z babci i dziadka?

Prezenty robione własnoręcznie mają w moim sercu szczególną szufladkę. Ale nie oszukujmy się, że babcia i dziadek co roku będą się cieszyli z laurki lub czekoladek. To tylko symbol, powiesz? Liczy się coś więcej niż prezenty. Ale czy na pewno? Czy ten jeden dzień w roku nie możemy szczególniej zaakcentować, że jesteśmy wdzięczni za to, że mamy Dziadków? Czy nie warto jest celebrować wspólne chwile, dowiedzieć się czegoś więcej o tym kim była babcia, zanim poznała dziadka. Poznać sekrety dziadka, powspominać szalone ekscesy babuni, która tobie kojarzy sie wyłącznie z łagodnym uśmiechem, drożdżowym ciastem i delikatnymi dłońmi?

prezenty dla babci i dziadka

Prezenty dla babci i dziadka pozwalają wyrazić naszą wdzięczność.

Prezenty dla babci i dziadka przepełnione miłością

Zamiast gorączkowo zastanawiać się jakie prezenty dla babci i dziadka będę strzałem w dziesiatkę, spraw seniorom Opowiedz mi Babciu, Opowiedz mi Dziadku“. Są to książki do przechowania wspomnień. Na ponad 200 stronach pięknego książko-albumu dziadkowie znajdą dużo miejsca na opowiedzenie swojej własnej historii.  Dlaczego te prezenty są takie wyjątkowe? Babcia i dziadek tym razem będą mieli najważniejszy głos. Opowiedzą swoimi oczami historie życia, nie tylko swoją, ale również swojej rodziny. Dzięki temu prezentowi zapełnisz swoim dziadkom czas. Będą mogli opisać swoje wspomnienia związane z rodzicami, młodzieńcze przygody, podzielą się anegdotami z własnego dzieciństwa, oraz znajdą miejsce do wklejenia wyjatkowych zdjeć. Prezenty dla babci i dziadka przepełnione miłością pozwolą w końcu poznać odpowiedzi na pytania, które od zawsze nurtowały Waszą rodzinę.

prezenty dla babci i dziadka

Najciekawsze prezenty dla babci i dziadka – gra planszowa “Jak kiedyś było?”.

Prezenty dla babci i dziadka przepełnione wspomnieniami

 A jeżeli prezenty dla babci i dziadka przepelnione miłością Ci nie wystarczą, koniecznie pomyśl o grze planszowej „Jak to wtedy było?”. Sentymentalna podróż którą odbędziecie grając razem podczas spędu rodzinnego dostarczy na pewno masę wzruszeń, wspomnień i ciekawostek o rodzinie. Moje córki nie mogą się doczekać przyjazdu Babci i Dziadka, ponieważ obiecałam im, że wtedy wspólnie zagramy w “Jak wtedy było”. Przyznajcie szczerze, że większe wrażenie zrobią odpowiedzi dziadków, tłumaczących wnukom co to jest trabant czy telefon stacjonarny, niż moje, mamy z innego pokolenia. Gra planszowa ma piękne ilustracje, które nawiązują do czasów młodości babci i dziadka. Znajdziesz tam karty z ilustracjami oraz pytaniami, kostkę i pionki. Sama jestem ciekawa, czego dowiem się o rodzicach męża podczas rodzinnych rozgrywek planszowych.

prezenty dla babci i dziadka

Myślę, że prezenty dla babci i dziadka to świetny pretekst do rozmowy o tym jak było kiedyś.

21 i 22 stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Mimo tego, że jestem już mamą i dorosłą kobietą, bardzo mocno tęsknię za babcią Anią i dziadkiem Jankiem. Moim córkom musi wystarczyć miłość jednych dziadków, ponieważ moich rodziców nie ma już z nami. Prezenty dla babci i dziadka to świetna okazja do pokazania naszym rodzicom, że ich doceniamy, kochamy i jesteśmy wdzięczni za ich pomoc. A na koniec, jeden z moich ulubionych cytatów:

“To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka”.

– Rudolph Giuliani

 

prezenty dla babci i dziadka

Najlepsze prezenty dla babci i dziadka.

prezenty dla babci i dziadka

Prezenty dla babci i dziadka.

Wpis powstał we współpracy z Moidziadkowie.pl

Wszystko odbyło się dzięki Fundacji 3-4 start i Mikołajkom w Grodzie Kraka.

Sprawdź jak był rok temu Mikołajki w Grodzie Kraka po raz trzeci!