Praca w domu z dziećmi wcale nie jest usłana różami, co najwyżej pampersami. Mimo wszystko uważam, że moja decyzja o tym, by nie wracać do korporacji była najlepszą z doytychczasowycy decyzji, które podjęłam w życiu. To już prawie cztery lata jestem w domu z dziećmi. To okres, w którym stawiałam kroki jako świeżo upieczona mama, ale to również czas mojego blogowego rozkwitu, oraz pracy na własny rachunek z domu. Jak pracować z dwójką dzieci w domu? Czy pracę zdalną na cały etat można łączyć z macierzyństwem?

Jak pracować w domu z dziećmi?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że praca z dwójką maluchów znacznie różni się od pracy na etat u kogoś. Praca w domu z dziećmi to wyzwanie, ale i przywilej. To możliwość rozkręcania swojego biznesu, nauka cierpliwośći, pokory oraz przede wszystkim szansa widzieć wszystkie “pierwsze razy” maluchów. Pierwsze słówo, pierwsze kroki, pierwsze samodzielne zjedzenie zupy, pierwsze “kocham cię”. To na co chcę cię wyczulić, to świaodmość tego, że pierwszy rok życia dziecka, tzw. okres urlopu macierzyńskiego nie jest wcale dobrym okresem na rozwój siebie i swojej pracy. Dlaczego?

Praca zdalna: plusy i minusy

W dzisiejszym wpisie, do którego dołączam video dowiesz się, że o moich osobistych doswiadczeniach. O tym jak pracuję, jak radze sobie z innymi obowiązkami niż bycie mamą i autorką bloga. Blog jest moją pracą, jest źródłem dochodu. Przekonasz się o tym, że mój system wymaga poświecenia, ale mimo wszystkojest dla mnie zadowalający. Opowiem ci o tym, dlaczego miałam dwie długie przerwy w blogowaniu, jak łapię dystans i dlaczego nie brakuje mi codziennego kontaktu z ludźmi z pracy.

Godzina zwierzeń matki pracującej w domu z dziećmi 

W dzisiejszym video dowiwsz się:

 Czy praca w domu z dziećmi jest możliwa?
 Czy da się połączyć pracę zawodową z macierzyństwem?
 Jak organizuję sobie czas, by zrealizować zadania i zarabiać pieniądze?

☑ Które obszary życia są najważniejsze w organizacji pracy w domu?

☑ Na co zwrócić uwagę decydująć się na pozostanie w domu z dziećmi?

Artykuły warte uwagi:

No dobrze, a teraz weź coś do picia, usiądź wygodnie i obejrzyj film, w którym opowiadam jak łączyć pracę w domu z macierzyństwem. Zainspiruj się i daj mi znać, czy forma video jest dla ciebie interesująca?

___________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co!