Jeszcze nie dawno wynosiłam choinkę i wszystkie ozdoby związane ze Świętami Bożego Narodzenia na strych. Miałam nadzieję na kilka tygodni spokoju a tu znowu Święta i znowu człowiek musi ogarnąć jakieś dekoracje z tej okazji. Ja się tam cieszę. Chyba najbardziej ze wszystkich zmian najbardziej uwielbiam, kiedy szarobura zima (nie mylić z zimą z bielutkim śnieżkiem) zamienia się na zieloną, pachnącą i cieplutką wiosnę, z którą w parze przychodzą Święta Wielkanocne. Aż chce się żyć, aż chce się sprzątać i aż chce się zmian. Nie tylko w swoim wyglądzie i szafie, ale również w swoim mieszkaniu. A to jakiś remont, to odświeżenie koloru w przedpokoju. Och… Uwielbiam ten czas.

Pomysły na wiosenne i wielkanocne dekoracje

Lubicie te zmiany prawda? Jeśli jednak nie macie w planach żadnego remontu czy przemalowywania mieszkania to mam dla Was kilka pomysłów na to, jak w prosty sposób można odmienić swoje mieszkanko i sprawić, że poczujecie wiosnę pełną piersią. Pomysły na wiosenne i wielkanocne dekoracje może nie są tak spektakularne, kolorowe i mrugające jak te zimowe, ale zdecydowanie odpowiadają nowej porze roku. Wystarczy poczarować trochę z dodatkami i mieszkanie jakby inne. Przygotowałam dla Was trochę inspiracji. Podzielimy je na kilka kategorii. To, co jesteście gotowi na odmienienie swojego domu na Wielkanoc?!

JAJKA

Nie czarujmy się. Jajka są najbardziej rozpoznawalne, jeśli chodzi o wszystkie dekoracje Wielkanocne. Mogą być pastelowe, neonowe, naturalne i zupełnie odjechane. Najładniej prezentują się w większej ilości. Nie muszą być prawdziwe? Mogą to być wydmuszki lub plastikowe, lub styropianowe podkładki.

pomysly na wielkanocne dekoracje

pomysly na wielkanocne dekoracje

ZAJĄCZKI

Kolejny symbol, bez którego nie może się obejść żadna dekoracja wielkanocna. Zajączki z czekolady, zajączki porcelanowe lub DIY. Wszystkie są piękne i idealnie nadają się do dekoracji mieszkania zarówno na Wiosnę, jak i na Święta. Spodobały mi się również zajączki na drzwiach zamiast wianuszka. Wyglądają bardzo ciekawie.

pomysly na wielkanocne dekoracje

KWIATY

Skupiłam się na bzach, bo bardziej niż tulipany czy żonkile kojarzą mi się z Wiosną. Uwielbiam ich zapach i to jak wyglądają. Za serce łapią mnie szczególnie te fioletowe. Same zobaczcie, czyż nie są piękne? Oczywiście każde kwiaty w domu sprawiają, że w powietrzu czuć wiosnę, świeżość, nową energię. Jakie są Wasze ulubione kwiaty?

pomysly na wielkanocne dekoracje

DEKORACJA STOŁU

Dekoracja stołu stanowi tutaj bardzo ważny element. Podczas zasiadania do Wielkanocnego śniadania chcemy czuć atmosferę świąt. Dlatego też jak najbardziej wskazane są dekoracje wielkanocne i wiosenne na stole. Jeśli nie macie wielkiego stołu, to wystarczy wazon z bukietem kwiatów. Jeśli jest na nim więcej miejsca, to możecie przy szaleć z porcelanowymi króliczkami i innymi dodatkami, które będą cieszyć Wasze oczy przy wspólnym posiłku.

pomysly na wielkanocne dekoracje

Mam nadzieję, że zainspirowaliście się chociaż trochę i zaraz ruszycie do ozdabiania Waszych mieszkań. Koniecznie napiszcie, która z inspiracje spodobała się Wam najbardziej i napiszcie też, jak wygląda Wasze ustrajanie domu na Wiosnę i Święta. Może macie swoje super pomysły na dekoracje?

dekoracje na wiosne i wielkanoc

źródło: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,

******

Więcej tekstów Magdy o życiu, modzie w rozmiarze XL, grafice, macierzyństwie i kosmetycznych wariacjach przeczytasz na jej blogu Madziof, do którego czytania szczerze zachęcam. Magda stworzyła bardzo przytulne i estetyczne miejsce w sieci, do którego regularnie wracam. Dla spragnionych pięknych rzeczy ten blog to strzał w dziesiątkę.