Orientalna uczta zmysłów, czyli Kasia Farya Duda i jej taneczna pasja!

//Orientalna uczta zmysłów, czyli Kasia Farya Duda i jej taneczna pasja!

Taniec inspirowany kulturą Bliskiego Wschodu, zwany potocznie tańcem brzucha to coś co wyróżnia ją z tłumu. Giętkie ciało, perfekcyjny makijaż oraz barwny strój to jej znaki charakterystyczne. Dziś z nieukrywaną radością i pełnią podziwu przedstawiam wam niezwykłą kobietę Kasię Farya Duda, tancerkę orientalną!

Kasię znam od zawsze. Wychowałyśmy się razem, nasze mamy się przyjaźniły, a my byłyśmy najbliższymi i najmłodszymi sąsiadkami w bloku. Kasia była pierwszą powierniczką moich tajemnic, razem odkrywałyśmy świat widziany oczami dziecka i żyłyśmy jak siostry. Wraz ze szkołą nasza znajomość przeszła na inne tory, a z każdą późniejszą zmianą otoczenia nasz kontakt coraz bardziej się rozluźniał. Mimo odmiennych dróg, zawsze czułam, że pomimo wielu różnic pozostałyśmy sobie bliskie.

Dziś z nieukrywanym zachwytem podziwiam poczynania „mojej” Kaśki i zastanawiam się, kiedy moja „doczepiana” siostra tak szybko stała się piękną i dorosłą kobietą. Trzeba przyznać, że w Faryi zawsze drzemała artystyczna dusza. Od kiedy pamiętam Kaśki wszędzie było pełno. Jak sama wspomina, bardzo chętnie udzielała się jako wolontariuszka, co dało jej przepustkę do zaangażowania się w działalność samorządu na uczelni. Jej zaangażowanie i naturalna umiejętność zjednywania sobie ludzi skutkowała wygraniem wyborów na przewodniczącą samorządu.

 

W historii Kasi Farya Duda nie było żadnych przypadków, a wszystkie późniejsze sukcesy były skutkiem jej konsekwencji i oddaniu dla innych, które z czasem doceniono. Kasia dzięki kilkuletniej pracy samorządowej i woluntarystycznej dostała możliwość odbycia praktyk za granicą. Właśnie staż w Hiszpanii był przełomowym momentem w jej życiu, kiedy to totalnie otworzyła się na nową kulturę i innych ludzi. Za kilkuletnią pracę i zaangażowanie, Farya dostała możliwość wyjazdu za granicę na praktyki zawodowe.

Farya staż w Hiszpanii wspomina jako bardzo barwny okres w swoim życiu, kiedy to nawiązała wiele międzynarodowych przyjaźni, poznała inne kultury oraz co najważniejsze rozpoczęła swoją przygodę z tańcem. Znajdując się pierwszy raz w zupełnie innym kraju, spotykała na swojej drodze zupełnie innych, egzotycznych i życzliwych ludzi.  Kasia zaprzyjaźniła się z Hiszpanami, Francuzami i Arabami, od których nauczyła się najwięcej. Właśnie obcowanie z orientalną arabską było impulsem do zakochania się w tańcu brzucha!

Arabskie kobiety obdarzyły Kasię dużą sympatią, zapraszając i goszcząc ją wśród własnych rodzin, dzięki czemu Farya miała możliwość poznania ich codziennego rytmu dnia na żywo. W kulturze Bliskiego Wschodu taniec jest podstawowym elementem życia, łączy w naturalny sposób całą rodzinę. To, co przede wszystkim zachwyciło Kasię w orientalnym tańcu, to fakt, iż wypływał on prosto z ich serc, był wiarygodny i spontaniczny. Po powrocie do kraju Kasia Duda zapragnęła kontynuować naukę tańca w szkole i tak rozpoczęła się jej taneczna przygoda…

Dziś Farya zgodnie przyznaje, że taniec jest dla niej całym życiem, nie tylko pasją, ale również pracą. Kasia w zjawiskowym tańcu wyraża własne emocje i odzwierciedla swój charakter. Farya uważa, że to właśnie dzięki tańcu czuje się wyzwolona, radosna i niezależna. Taniec brzucha w wykonaniu Kasi Farya Duda to istna uczta zmysłów! Oglądając to widowisko widz traci zupełne poczucie rzeczywistości, odrywa się od spraw doczesnych i wiruje razem z nią na parkiecie uwalniając swoje zmysły…

W wolnej chwili poprosiłam Kasię o udzielenie krótkich odpowiedzi. Poniżej prezentuję wyniki mini wywiadu:

  1. Trzy słowa, które cię charakteryzują to: kreatywność, wrażliwość i niestety naiwność.
  2. Jak nie taniec to: konie. Są wrażliwe, pracowite i wyrozumiałe. Pozwalają zapomnieć o rzeczywistości. Przebywanie z tymi zwierzętami na łonie natury to prawdziwa uczta dla duszy i ciała.
  3. W ludziach cenisz: najbardziej dobre serce. Nikt nie jest idealny, jednak dobre serce i pomoc innym przysłania wszystkie wady.
  4. Jesteś spontaniczna czy romantyczna? Zdecydowanie spontaniczna, co bardzo pomaga w romantyzmie.
  5. Twój przepis na szczęście: Najważniejsze jest wsłuchać się w swoje wnętrze i pożądać za swoimi marzeniami mimo przeciwnościom losu.

Farya twierdzi, że taniec brzucha jest najbardziej kobiecym tańcem świata. Powstał z myślą o kobietach i dla kobiet. Wiek, sylwetka, czy inne kwestie nie mają tu żadnego znaczenia. Ten taniec łączy pokolenia. W jej na zajęciach uczestniczą mamy razem z córkami, nastolatki czy babcie i to wszystkie jednocześnie! Jeśli macie ochotę oddać się tanecznemu szaleństwu i eksplozji zmysłów serdecznie was zapraszam na zajęcia i warsztaty prowadzone przez Kasię Farya Duda.

Naszą zmysłową kobietę możemy znaleźć na:– facebooku:  https://www.facebook.com/BellyDanceBialystok

– witrynie Arabeski: http://www.arabeska.vizualpromo.pl/o-mnie

– stronie Klubu Fenix: http://stfeniks.pl/katarzyna-duda/, oraz

– youtubie: http://www.youtube.com/watch?v=UcLtF_5ISUs

 Serdecznie wszystkich zapraszam, bowiem, kto zobaczy Farya w czasie tańca raz, będzie prosił o jeszcze więcej!

 Wszystkie zdjęcia użyte w artykule pochodzą z prywatnego zbioru Kasi Dudy i zostały wykorzystane za jej zgodą.

***********************

„Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem”

 

– Havelock Ellis

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

Leave A Comment