STYL ŻYCIA

3 rzeczy, które warto zrobić, zanim zaczniesz lepiej organizować swój czas.

Szczera kalukulacja – na co tracisz czas?

Do tego zadania potrzebujesz mniej niż 10 minut. 

Przygotuj:

– kartkę papieru
– coś do pisania.

organizować swój czas
Jak organizować swój czas? Zaczać o nim myśleć jako potencjale do wykorzystania.

Na kartce papieru robisz 2 kolumny:

I Nie mam czasu
II Co robię w wolnej chwili?

Zadanie polega na tym, by ustawić priorytet i określić czym naprawdę zajmujesz się w ciągu dnia. Zadanie będzie miało sens, tylko wtedy, gdy będziesz wykonywać je szczerze. 

Dziś lub jutro przez cały dzień notuj w tych dwóch kolumnach:

– ile razy powiedziałaś, że nie masz na coś czasu?
– co robiłaś “w wolnym czasie”, w chwili, gdy nic nie planowałaś?

Wiem, że wyniki tego zadania mogą być wstrząsajace. Okaże się, że twój czas przecieka ci na scrollowaniu fejsbuka, oglądaniu zdjeć na Instagramie, klikaniu “plotek” na Pudelku, czy może po prostu gadaniu przez telefon z psiapsiółką, czy zwyczajnym obijaniu się na kanapie. Może też się okazać, że cały dzień biegasz za dziećmi zapominając o sobie. Albo, że zamaist poczytać ksiażkę, sprzątasz. Zamiast zaangażować domowników w życie rodzinne, wszystko robisz sama. Bez względu na wyniki tego zadania, proszę cię zrób to dla siebie i bądź szczera. Od tego momentu będzisz mogła sobie odpowiedzieć na pytanie:

Czy naprawdę nie masz czasu, czy po prostu nieodpowiednio go wykorzystujesz?

Jestem ciekawa, czy tego typu wpsiy są dla Was potrzebne? Czy ten artykuł był pomocny? Czy chcecie,a by an blogu pojawiało się więcej wpisów motywacyjnych i dotyczących organizacji czasu, życia, zdrowia i pracy? Dajcie mi koniecznie znać na dole w komentarzach. 

https://www.instagram.com/p/BQ4zeUnjTLx/?hl=pl&taken-by=nieidealnaanna

____________________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co! A jeśli szukasz wsparcia dołącz do Grupy Nieidealnych, ale SzczęśliwychKobiet.

17 KOMENTARZY

  1. Odpowiadając na Twoje pytanie: bardzo pomocny wpis. 🙂 Bo łatwo zatracić się w narzędziach i technikach do organizacji bez znajomości tego, dlaczego tak naprawdę to robimy. Kiedy jestem bardziej uważna, świadoma i spokojniejsza w ciągu dnia zwykle bez trudu wyłapuję momenty, kiedy zajmuję się nie tym, co trzeba i sama umiem siebie sprowadzić na właściwą drogę. Moja lista grzechów głównych to przede wszystkim social media, Pinterest i seriale. 🙂

  2. Czasem warto szczerze zapytać siebie co naprawdę robimy ale o ironio wmawiamy sobie, że nie mamy na to czasu! Szczerość zawsze jest trudna. Potrzebujemy kogoś kto nam przypomni te rzeczy od czasu do czasu.

  3. Pingback: Jak rzucić etat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.