Szczera kalukulacja – na co tracisz czas?

Do tego zadania potrzebujesz mniej niż 10 minut. 

Przygotuj:

– kartkę papieru
– coś do pisania.

organizować swój czas

Jak organizować swój czas? Zaczać o nim myśleć jako potencjale do wykorzystania.

Na kartce papieru robisz 2 kolumny:

I Nie mam czasu
II Co robię w wolnej chwili?

Zadanie polega na tym, by ustawić priorytet i określić czym naprawdę zajmujesz się w ciągu dnia. Zadanie będzie miało sens, tylko wtedy, gdy będziesz wykonywać je szczerze. 

Dziś lub jutro przez cały dzień notuj w tych dwóch kolumnach:

– ile razy powiedziałaś, że nie masz na coś czasu?
– co robiłaś “w wolnym czasie”, w chwili, gdy nic nie planowałaś?

Wiem, że wyniki tego zadania mogą być wstrząsajace. Okaże się, że twój czas przecieka ci na scrollowaniu fejsbuka, oglądaniu zdjeć na Instagramie, klikaniu “plotek” na Pudelku, czy może po prostu gadaniu przez telefon z psiapsiółką, czy zwyczajnym obijaniu się na kanapie. Może też się okazać, że cały dzień biegasz za dziećmi zapominając o sobie. Albo, że zamaist poczytać ksiażkę, sprzątasz. Zamiast zaangażować domowników w życie rodzinne, wszystko robisz sama. Bez względu na wyniki tego zadania, proszę cię zrób to dla siebie i bądź szczera. Od tego momentu będzisz mogła sobie odpowiedzieć na pytanie:

Czy naprawdę nie masz czasu, czy po prostu nieodpowiednio go wykorzystujesz?

Jestem ciekawa, czy tego typu wpsiy są dla Was potrzebne? Czy ten artykuł był pomocny? Czy chcecie,a by an blogu pojawiało się więcej wpisów motywacyjnych i dotyczących organizacji czasu, życia, zdrowia i pracy? Dajcie mi koniecznie znać na dole w komentarzach. 

https://www.instagram.com/p/BQ4zeUnjTLx/?hl=pl&taken-by=nieidealnaanna

____________________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co! A jeśli szukasz wsparcia dołącz do Grupy Nieidealnych, ale SzczęśliwychKobiet.