3 rzeczy, które warto zrobić, zanim zaczniesz lepiej organizować swój czas.

//3 rzeczy, które warto zrobić, zanim zaczniesz lepiej organizować swój czas.

Wiem, że o organizacji czasu zostało już powiedziane wszystko. Spokojnie nie mam zamiaru być drugą Panią Swojego Czasu, bo Ola naprawdę jest niezastąpiona. Dziś przychodzę z propozycją wprowadzenia do swojego życia 3 małych zmian, które przybliżą cię do większej swiadomości siebie i tego jak dysponujesz swoim czasem każdeg dnia. Nie odkryję Ameryki mówiąć, że każda z nas ma tyle samo czasu. Ale jak kto?! Pomyslisz sobie oburzona, przecież ja mam małe dziecko, psa, firmę, kota, fitness i obowiązki domowe. Na pewno mam mniej czasu niż Mariolka spod piątki, która ma nianię, pomoc domową i więcej pieniędzy! Spokojnie, jak już wypuścisz ciśnienie z głowy i zluzujesz nieco gumnkę w gaciach, uświadom sobie raz na zawsze: wszyscy mamy tyle samo czasu. Dokladnie jest to 168 godzin tygodniowo. Tylko od cebie zależy jak je wykorzystasz i wierz mi, że nie jest to kolejny pusty frazes, są to po prostu fakty. 

https://www.instagram.com/p/Bm5XUCxlgYF/?hl=pl&taken-by=nieidealnaanna

168 godzin tygodniowo – tyle masz realnie czasu

Od razu zaproszę cię na Facebook do Grupa Nieidealnych, ale Szczęśliwych Kobiet, bo tam masz szansę dołączyć do naszego DARMOWEGO wyzwania o organizacji czasu. Na szczęście jak się zmobilizujesz to nadgonisz temat i od jutra będziesz z nami pracowała dalej nad tym by lepiej planować swój czas. Jak to zrobić? Po pierwsze musisz zmienić swoje myślenie o czasie, organizacji i planowaniu. 

organizować swój czas

Naucz się organizować swój czas.

Wywalamy z głowy następujace rzeczy:

 nie mam na nic czasu
 nie potrafię się zorganizować
 odkładam najważniejsze rzeczy na później
 czas przecieka mi przez palce
  nie robie w ciągu dnia nic ważnego

Świadomie kontroluję swój czas i to co z nim robię naprawdę

Druga kwestia, którą warto zrobić, zanim staniesz się mistrzynią zarządzania sobą w czasie, to nastawienie się na pracę i wywalenie pesymizmu, ktory cię blokuje. Koniec marudzenia, wymówek i marnotrawienia czasu.

Zacznij od poztywnego nastawienia:

1. Mam tyle samo czasu co inni.
2. Dysponuję 168 godzinami w tygodniu.
3. Moja doba ma 24 godziny i tyle powinna mieć.
4. Nie ilość, a jakość jest najważniejsza.
5. Mój czas – to zasób/potencjał, który chcę wykorzystać jak najlepiej. Skupaim się na tych 168 godzianch 7 dni w tygodniu i zrobię wszystko by wykorzystać je jak najlepiej.

@paniswojegoczasu zachęca #ruszswoje4litery i my dokładamy naszą cegiełkę. W ciagu 30 lat swojego życia nosiłam ubrania w rozmiarze od 36 do 44 (teraz). 13 lat trenowałam judo. Dzień przed pierwszym porodem byłam na siłowni. Dzień przed drugim porodem zrobiłam 10 km spaceru. Już w połogu wykonywałam proste ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. Nigdy nie cwiczylam po to aby schudnąć. Kocham sport, jest częścią mojego życia. Po narodzinach starszej córki byłam najbardziej fit ever. Po urodzeniu Mani do mojego Hashimoto doszła insulinooporność. Bycie grubą nie zabrało mi motywacji do codziennej dawki ruchu. Nie wmawiaj sobie, że aby ćwiczyć musisz być idealna. Moje córki są naprawdę bardzo sprawne fizycznie, bo kojarzą temat. Mama jeszcze, gdy były niemowlakami cwiczyla z nimi w chuscie lub kladla obok ćwicząc na macie w domu. Później wspólne tańce. Spacery. Basen. Rower. Trening obwodowy. Joga. Wspólne zawody w bieganiu. Zuza na 400 metrów. By na 3 km rodzinnie. Dzieci w wózku biegowy i jazda. Wspieram akcje by pokazać, że mamy, osoby chore, osoby z nadwagą też mogą, ba wręcz powinny codziennie się ruszać dla swojego zdrowia i samopoczucia. I nie ulegaj mkdom, zrób to co lubisz. Spacer, rower, zumba, fitness, sztuki walki, pola dance, rolki, mam wymieniać dalej? Warto codziennie ruszać tyłek dla siebie. Jak nie robię treningu jestem okropna. Ciężko że mną wytrzymać. Dlatego dla dobra siebie i rodziny ruszam swoje 4 litery i ciebie zachęcam do tego samego. Kto dziś ruszy tyłek z kanapy? 🙂 #nieidealnaanna #mamakocha #sporttozdrowie #joga #razemnajlepiej #mommydiaries #pinkymind #pinkladies #ootd #ootdkids

A post shared by Nieidealnaanna (@nieidealnaanna) on

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

16 komentarzy

 1. Werka Sierpień 26, 2018 at 1:34 pm - Reply

  przepraszam, ze nie na temat, ale wstep do bloga wymiata ! hahaha 😀

  • Nieidealnaanna Sierpień 29, 2018 at 12:40 pm - Reply

   A nie ma sprawy Werka 🙂 ciesze sie, że się podoba 🙂

 2. Marta z Mikrożycie Sierpień 26, 2018 at 4:37 pm - Reply

  Odpowiadając na Twoje pytanie: bardzo pomocny wpis. 🙂 Bo łatwo zatracić się w narzędziach i technikach do organizacji bez znajomości tego, dlaczego tak naprawdę to robimy. Kiedy jestem bardziej uważna, świadoma i spokojniejsza w ciągu dnia zwykle bez trudu wyłapuję momenty, kiedy zajmuję się nie tym, co trzeba i sama umiem siebie sprowadzić na właściwą drogę. Moja lista grzechów głównych to przede wszystkim social media, Pinterest i seriale. 🙂

 3. Ola Sierpień 26, 2018 at 7:10 pm - Reply

  Bardzo pomocny wpis Aniu. Ale proszę żak przepis na te gołąbki i to brownie

 4. Ola Sierpień 26, 2018 at 7:11 pm - Reply

  Proszę o pzepis miało być

 5. Dlaczego warto planować swój czas? Sierpień 27, 2018 at 3:32 pm - Reply

  […] 3 rzeczy, które warto zrobić, zanim zaczniesz lepiej organizować swój czas. […]

 6. Monika Dudzik Sierpień 27, 2018 at 3:44 pm - Reply

  Ania, masz rację – wszystko zaczyna się w głowie! Zbyt rzadko przyglądamy się własnym myslom na temat czasu, dlatego nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile z nich ma negatywny wydźwięk.

  • Nieidealnaanna Sierpień 29, 2018 at 12:43 pm - Reply

   Jasne Monika, siła sprawcza jest w nas, a największe ograniczenia najczęsciej stanowi nasz wewnętrzny krytyk…

 7. Klaudia Chrapko Sierpień 28, 2018 at 9:04 am - Reply

  Czasem warto szczerze zapytać siebie co naprawdę robimy ale o ironio wmawiamy sobie, że nie mamy na to czasu! Szczerość zawsze jest trudna. Potrzebujemy kogoś kto nam przypomni te rzeczy od czasu do czasu.

  • Nieidealnaanna Sierpień 29, 2018 at 12:44 pm - Reply

   Klaudia pięknie to określiłaś, to takie samotowanie samego siebie. Szczerze mówiąc to wyzwanie potrzebne jest i dla mnie 🙂

 8. Dawid Popielawski Sierpień 28, 2018 at 7:30 pm - Reply

  Muszę tylko popracować nad spaniem. Z całą resztą u mnie wszystko dobrze 🙂

  • Nieidealnaanna Sierpień 29, 2018 at 12:46 pm - Reply

   Suoer Dawid, ale to “tylko” to klucz do wszystkiego.Sen pozwala się zregenrować, oraz utrzymać ciało i psychikę w zdrowiu 🙂 Nie zaniedbuj tego 🙂

 9. Katarzyna Mierzwa Sierpień 29, 2018 at 9:00 am - Reply

  Kurde Ania to to o czym mam zapomomnieć to jakby o mnie było pisane wsłowo w słowo. Każdy punkcik. Jak ja przegapiłam to wyzwanie?

 10. Jak rzucić etat Wrzesień 3, 2018 at 4:02 pm - Reply

  […] 3 rzeczy, które warto zrobić, zanim zaczniesz lepiej organizować swój czas. […]

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.