NIEIDEALNIK

SZTUKA SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA

Kiedy była małą dziewczynką, nic nie wskazywało na to, że uwolni się z domowego piekła. Próg dorosłości przyniósł jej kolejne wysoko postawione poprzeczki. Musiała zmierzyć się ze stratą, ciężką chorobą i żałobą. „Nieidealnik” to opowieść o stawaniu się sobą bez względu na wszystko. Od zahukanej dziewczyny z Białegostoku, do miejsca w rankingu Jasona Hunta. Kilkanaście tysięcy fanów na Facebooku i kilkadziesiąt fanów bloga nie może się mylić. Stań się szczęśliwą bez retuszu razem z Nieidealnąanną.

O CZYM JEST NIEIDEALNIK ?

Patologia i przemoc w rodzinie, wszechobecny alkohol, brak akceptacji i zrozumienia we własnym domu, a do tego utrata bliskich, ból, żałoba i błądzenie na skraju
załamania nerwowego to nie jedyne problemy, o jakich można przeczytać w książce. Nieidealnaanna opowiada o swoim życiu bez cenzury i owijania w bawełnę. Przekonaj się, czy można uwolnić się z toksycznych wpływów, ile zdoła wziąć na klatę jedna osoba i czy warto nieść na barkach ciężar życiowych doświadczeń.

W „Nieidealniku” depresja nie jest tabu. Tu mierzysz się z brutalnym obrazem tej choroby: załamaniem, izolacją, stagnacją i brakiem chęci istnienia. Momentami, w których gapienie się na sufit nad łóżkiem, to jedyne, co potrafi utrzymać przy życiu. Dowiesz się, jak wyjść z najgorszego bagna i oddać w ręce specjalistów. Depresja i antydepresanty to nie znamię ani etykieta świra, ale choroba, z którą warto walczyć o siebie.

Zdarzyło ci się ruszyć w nieznaną trasę bez GPS’a i mapy? Jak się czuje kierowca, nie znając nagłych wzniesień i zakrętów? Podobnie jest, gdy zmagasz się z Hashimoto- zdradliwą chorobą tarczycy, która powoduje między innymi okropne huśtawki nastrojów. Dowiedz się, jak żyć z chorobą, tak, by nie utrudniała ci normalnego funkcjonowania.

Jeśli nie potrafisz bezkrytycznie patrzeć na siebie w lustrze, ta książka jest dla ciebie. Autorka udowadnia, że postrzeganie swojej osoby przez pryzmat sylwetki z
magazynów mody, idealnego makijażu i charakteru pozbawionego wad to droga donikąd. Nie porównuj się do innych. Odkryj swoją niepowtarzalność i zaakceptuj to,
co masz, przekuwając wady na zalety.

Myślisz, że życie dało ci kopa albo wciąż ustawia na twojej drodze koszmarne blokady? Uważasz, że „nic się nie da” to najlepsze życiowe motto? Weź się za siebie i
zobacz, co możesz osiągnąć! Nie odkładaj marzeń i bycia szczęśliwą wiecznie na jutro. To jest możliwe już teraz- przekonuje nas historia Nieidealnejanny.

RECENZJE KSIĄŻKI

Czytając Nieidealnik uśmiech nie schodził mi z twarzy. Wiem, że ta książka odmieni życie tysięcy kobiet. Kobiet takich jak ja czy Ty, bo chyba każda z nas miała rozterki o samoakceptacji, kogoś toksycznego w swoim otoczeniu czy po prostu jest na którymś życiowym skrzyżowaniu. Czytając historie Ani możemy nabrać dystansu do własnego życia i po prostu uwierzyć, że wszystko będzie dobrze. Bo nie musimy być idealne, aby być szczęśliwe.

Ewelina Gac

Książka, oparta na emocjonującej osobistej historii jej autorki, jest nieodpartym dowodem na to, że dzieci z dysfunkcyjnych rodzin mogą oddzielić się od dramatów z dzieciństwa i stworzyć zdrowe, szczęśliwe relacje. Pokazuje również, że nie trzeba magii, żeby odmienić świat i odnosić sukcesy. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie i w to, że mamy w sobie moc konieczną do zmiany naszego życia na lepsze. Wiem, że niejedna kobieta, która doświadczyła upokorzeń w dzieciństwie podobnie jak bohaterka książki, znajdzie w niej zrozumienie i nadzieję. Jestem przekona, że po przeczytaniu tej książki wiele z nich odnajdzie drogę do nowego, lepszego życia.

Klaudia Czapkiewicz- Ziółek
Wice Prezes Fundacji 3-4-Start

My, kobiety, potrzebowałyśmy lat, żeby zrozumieć, że perfekcyjnie nie jest synonimem idealnie, a nieidealnie może oznaczać szczęśliwie. Bo może, ale wymaga to od nas bardzo dużo pracy. Mówi się, że kiedy życie daje Ci cytrynę, nie masz się krzywić, ale wycisnąć z niej lemoniadę. Taka jest właśnie historia Ani, która w “Nieidealniku” zaprasza nas do swojego życia. Radzę Ci się wygodnie rozsiąść, zaparzyć dobrej herbaty, bo ta historia Cię pochłonie, tak jak i mnie. Pełna wzruszeń, determinacji, wiary w lepsze życie i budowania pewności siebie, poczucia własnej wartości, bez których nie byłoby dziś happy endu i Ani, jaką znamy z bloga. Nic nie ma w życiu za darmo, ale można sobie na to zapracować, bez względu na start – i to nie są puste słowa, to historia czarno na białym. W świecie idealnych kadrów i skrojonych na miarę ujęć codzienności, ta książka wybija się naturalnością i prawdziwością – bo pokazuje drogę, jaką każdy z nas może przejść, żeby zacząć żyć tak, jak chce, a nie tak, jak dyktuje mu życie. Ta książka inspiruje do zmian. I bycia szczęśliwym. Zdecydowanie najlepsza rzecz, jaką przeczytałam w tym roku!

Karolina Wilk

Jeśli miałbym opisać ,,Nieidealnik” jednym zdaniem, powiedziałbym, że nie przypomina żadnej innej książki, jakie do tej pory miałem okazję
czytać. Celem Anny jest wspieranie kobiet, osób DDA, rodzin borykających się z agresją w domu, oraz nakłanianie, aby w Polsce mówić głośno o
konsekwencjach alkoholizmu. Po przeczytaniu całości czułem ogromną dumę z autorki. Wiele musiała przepracować i jestem wdzięczny za chęć
podzielenia się historią swojego życia.

Książka na pewno otworzy oczy dla tych, którzy nie rozumieją świata kobiet. Przeczytanie nawet kilku rozdziałów, będzie mocnym sierpowym dla
mężczyzn, wychodzących z założenia, że kobiety są delikatne i nie mają żadnych problemów. Treść zmienia postrzeganie świata i podejście do
drugiego człowieka. Opowiada o tym, jak ciężko poradzić sobie po nieprzemyślanych uwagach lub zachowaniach osób dookoła.

Patryk Tarachoń
PatrykTarachon.pl

Nie musisz pochodzić z rodziny z problemem alkoholowym, aby mieć trudne dzieciństwo. Nie musisz doświadczyć jako dziecko przemocy fizycznej lub molestowania seksualnego, by z domu rodzinnego wynieść bagaż trudnych przeżyć i kompleksów, które nękają cię w dorosłym życiu. „Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia” to książka o kobietach takich jak ja. Jak ty. Jak twoja sąsiadka z naprzeciwka. Pokiereszowanych przez życie, naznaczonych od najmłodszych lat cierpieniem i bólem, a przy tym wrażliwych, zdeterminowanych i silnych. Walczących zaciekle o szczęście i nie tracących z oczu tego, co najważniejsze: marzeń i miłości.

Monika Dudzik
Moja Sztukoteka

“Nieidealnik” to nie jest zwykła książka. To prawdziwe, ze szczerego serca płynące i rozbudzające całą falę emocji wyznanie. Jeśli po tej książce nie zacznie się mówić głośno o pewnych sprawach, to chyba trzeba mieć serce z kamienia. Jeśli nie zacznie się żyć po swojemu, to znaczy, że wcale Ci na sobie nie zależy. Przy “Nieidealniku” można uronić niejedną łzę: nad sobą, nad losem i ze śmiechu. A potem nabrać pewności siebie i zostać po prostu szczęśliwym.

Osobiście muszę Wam przyznać, że sukces “Nieidealnika” i szczęście Ani, to również moje szczęście. Przez kilka miesięcy pracowałam nad książką, wykonując korekty. Było to dla mnie ogromne wyzwanie, doskonałe doświadczenie, a właściwie i przygoda oraz wielki zaszczyt. Ale najpiękniejsze jest to, że mogłam towarzyszyć autorce w spełnianiu marzeń.

Emilia Chomutowska-Murza

Rok z Ksiażką

“Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia” nie jest poradnikiem. To zbiór felietonów inspirowanych moim życiem, które mają za zadanie udowdonić, że nie musisz być idealna, aby być szczęśliwa. Moja historia ma Cię zmotywować do zawalczenia o włane szczęście.

W książce znajdziesz kilka historii opisanych na blogu, ale spokojnie. Nasza redaktorka Monika Dudzik, zadbała o to, byś nie czytała tego samego, co masz za darmo na mojej stronie. Wspomniane wątki są tutaj uporządkowane i rozbudowane o informacje, których nie upubliczniałam wcześniej.

Można, ale tylko podczas spotkań autorskich. Zachęcam do regularnego śledzenia bloga, Facebooka i Instagrama.

“Nieidealnik. Sztuka szcześliwego życia” zawiera elemnty biograficzne. Nie jest to książka fabularyzowana. Wszystko co opisuje miało miejsce.

Oczywiście, że będą. pierwsze spotkanie autorskie odbędzie się 29.05.2019 r. w Książnicy Podlaskiej o godzinie 17.00. W Białymstoku, czyli moim rodzinnym mieście. Informacje o kolejnych spotkaniach będę regularnie podawać na blogu, Facebooku i Instagramie.

Płatności obsługiwane są przez Przelewy24 – polskiego operatora działającego pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. System platności PayU, to najczęściej wybierany sytem płatnosci w Polsce. Twooje zakupy są w pełni bezpieczne.

Tak, ale wiąże się to z wyższym kosztem przesyłki i wydłużeniem czasu dostarczenia książki.

Oczywiście 🙂 Wystarczy, że przy zamówieniu w formualrzu “Uwagi do zamówienia” zaznaczysz, dla kogo mam podpisać “Nieidealnik”. Gdybyś zapomniała, daj mi koniecznie znać mailem po opłaceniu zamówienie, że mam podpisać ksiażkę. Napisz wiadomość na  sklep@nieidealnaanna.com.

Nie, książkę sprzedaję tylko po przedpłacie na konto.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zamówieniem pisz do Teamu Nieidealnaanna obsługującej sklep na: sklep@nieidealnaanna.com . Dostaniesz odpowiedź do 24 godzin.

Anna Chomiak, autorka książki „Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia” oraz twórczyni bloga nieidealnaanna.com jest ambasadorką projektu „Zmień siebie. Daj siebie” Fundacji 3-4 Start. Ania na swoim blogu przekonuje, że nie „musisz być idealna, aby być szczęśliwa”. W swojej pierwszej książce, której premiera będzie miała miejsce pod koniec maja, opowiada o tym jaką drogę pokonała by być szczęśliwą i w pełni akceptować siebie. Swoją obecność w blogosferze zaznaczyła bardzo wyraźnie znalezieniem się dwukrotnie w Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów Jasona Hunta. W zeszłym roku jej wpis o przemocy domowej powstały w ramach kampanii „Za zamkniętymi drzwiami” stał się facebookowym viralem i dotarł do 150 000 odbiorców. „Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia” to zbiór felietonów, w których Anna Chomiak dzieli się swoimi trudnymi doświadczeniami, jednocześnie dodając otuchy i energii do zawalczenia o własne życie. Blogerka opisała bagaż doświadczeń, z którymi mierzy się każdego dnia. „Nieidealnik” porusza zagadnienia związane z przemocą domową, syndromem DDA, zaburzeniami odżywiana, depresją, stanami lękowymi, życiem z Hashimoto, traumami, oraz drogą, którą pokonała Ania, by stać się szczęśliwą kobietą.

267 STRON

SZYBKA DOSTAWA

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI