Jestem NIEIDEALNA i dobrze mi z tym! Poznaj sekrety mojego sukcesu i bycia szczęśliwą.

//Jestem NIEIDEALNA i dobrze mi z tym! Poznaj sekrety mojego sukcesu i bycia szczęśliwą.

2. Jak przestać się porównywać do innych?

Bardzo łatwo. Wracasz do domu i do tej karteluszki z zajebistymi rzeczami dopisujesz wszystkie sukcesy, miłe rzeczy, które o sobie usłyszałaś, przeczytałaś w ciagu całego życia. Ale tak wiesz, wszystko, wszystko jak leci. To, że wygrałaś konkurs piosenki przedszkolaka też. Awans w pracy, to że ktoś docenia twojego nogi itd. I jeszcze sobie obklejasz tę przestrzeń wokół kartki zdjęciami na których siebie lubisz. A jak nie masz takich zdjęć, to kurde, czas sobie je zrobić! 

Nurt #bodypositive moemntami wymyka się spod kontroli. W akceptowaniu siebie nie chodzi o to, aby manifestować swoją chorobliwą chudość lub otyłość i przekonywać, że jest okej. To kochanie siebie mimo wszystko z dobrodziejstwem inwentarza. Kochać siebie to znaczy o siebie dbać. To znaczy wybierać zdrową żywność. To znaczy wysypiac się. To znaczy nie nadużywać używek: alko,kawa itd. Papierosy i narkotyki, oraz leki i substancje wpływające na otępienie naszej świadomości nigdy nie będę traktowała jako coś "dobrego", co da się dozować w odpowich ilościach. Bycie ciało pozytywną to akceptowanie historii swojego życia, ale również refleksja nad tu i teraz. Praca nad sobą to nie tylko dieta, ale przede wszystkim opanowanie emocji, leków i tego co dzieje się w naszej głowie. Mam ogromne doświadczenie w zrzucaniu kilogramów. W mojej szafie znajdziesz ubrania od rozmiaru 38 do 44, a nawet 46. Nie chodzi o powrót do złych nawyków żywienia, bo jedzenie nie załatwi sprawy, kiedy choruje twoja dusza, kiedy masz bałagan w głowie. Zawsze będę stawiała na szczerość i nie przyłoże swojej cegiełki do tego, by body positive był odbierany jako przyzwolenie do bycia otyłym, chorym i niesprawnym. Wykonałam kawał dobrej i dużej roboty by zaakceptować siebie taka jaką jestem, po to aby raz na zawsze posprzątać w życiu mój własny bałagan. Może ci się wydawać, że brak spektakularnych wyników świadczy o tym, że stoję w miejscu. Otóż nie. Życzę wszystkim wrażliwym i zagubionym duszom,aby kochali siebie za to jacy są, a nie jak wyglądają. Akceptować swoje ciało, to szanować swoje zdrowie. To nie zapominać o regularnym śnie. To wybierać żywotność najlepszej jakości. To dbać o codzienne nawodnienie. To aktywność fizyczna adekwatna do stanu zdrowia i osobistych preferencji. To profilaktyka zdrowia. To suplementacja. To również relaksacja i medytacja. To równowaga w głowie i ciele. To kochanie siebie i eliminowanie z życia wszystkiego co toksyczne. I jeszcze jedno: zanim kolejnym razem oceniasz kogoś po jego wyglądzie zastanów się, dlaczego ta osoba tak wygląda? Nasze ciała, ubrania, biżuteria, fryzura, makijaż, tatuaże i inne elementy wizerunku syganiuzja jak wygląda nasze wnętrze.

A post shared by Nieidealnaanna (@nieidealnaanna) on

Drugi krok to usuwasz z sieci wszystkie polubione profile IDEALNYCH Gwiazd, które cię dołują, wpędzają w kompleksy i powodują, że czujesz się gorsza. Listę znajomych, którzy są toksyczni albo blokujesz, albo ograniczasz im dostęp, a spotkania na żywo ucinasz, stosując zasadę do minimum (np. spotkacie się na weselu znajomych, czy przypadkiem w aptece). I tutaj wszystko zaczyna się układać w dobrym kierunku. Oh, czujesz jak oczyściło się powietrze? Aż jest czym oddychać w tym pokoju, prawda?

By |2018-07-25T15:46:35+00:00Lipiec 19th, 2018|Categories: STYL ŻYCIA|Tags: , , , |3 komentarze

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

3 komentarze

  1. Alla Lipiec 31, 2018 at 4:42 pm - Reply

    Wygladasz swietnie i twoj styl bycia taki ‘swój’ tak trzymaj!

  2. nieidealne Wrzesień 10, 2018 at 6:25 pm - Reply

    […] Jestem NIEIDEALNA i dobrze mi z tym! Poznaj sekrety mojego sukcesu i bycia szczęśliwą. […]

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.