Wspominałam wam niedawno, że planowanie urlopu z dużym wyprzedzeniem to nasze wspólne hobby z mężem. Zdecydowanie należę do osób, które uwielbiają zimę, biały puch i sportowe szaleństwo. Dotychczas wybierałam raczej deskę zamiast nart, ale Ukochany od dłuższego czasu namawia mnie na spróbowanie swoich sił na stoku… Nie mówię nie. W końcu żyje się tylko raz i czy można odmawiać mężczyźnie swojego życia?

ortsansicht-serfaus-winter-09-10-fotoquelle-foto-mayer-serfaus_low

Jakie góry wybrać?

Austria jawi mi się jako bardzo atrakcyjny kierunek dla narciarskiego pierwszego razu. Dlaczego? To proste widoczki, które zapierają dech w piersiach. Zima z dużą ilością śniegu, pysznym jedzeniem i obowiązkowo lokalną pyszną czekoladą. Sprawy mają się tak, że w przypadku Austrii udało mi się tylko zobaczyć Wiedeń i to pobieżnie. Mam do tego kraju sentyment – po pierwsze turnieje judo, po drugie Mozart, Freud i wspomniana czekolada. Nas zainteresowały austriackie Alpy. Okazuje się, że to idealny teren do spędzenia czau na nartach.

skischule7

Nasz typ

Region Serfaus-Fiss-Ladis kusi pięknem krajobrazu, oraz faktem że dzięki 2000 godzin nasłonecznienia rocznie, nawet zimą pozostaje terenem słonecznym i pogodnym. Miejscowości położone są na wysokości 1200-1400 metrów nad doliną tyrolską. Już teraz wiem, że głównym wyposażaniem bagaży oprócz kombinezonów narciarskich powinny być okulary przeciwsłoneczne i wysoki filtr UV. Tutaj można podpatrzeć jak wygląda Serfaus-Fiss-Ladis zimą.

kinderschneealm

Co robić w górach?

Przede wszystkim jeździć na nartach. Zimowe impresje, to coś co fani aktywnego wypoczynku lubią najbardziej. Nie musicie się martwić taszczeniem ze sobą na urlop sprzętu narciarskiego, bowiem na miejscu znajduje się przechowalnia sprzętu w Fiss. Dla spragnionych wrażeń, adrenaliny oraz wyzwań zostały przygotowane specjalne stoki tematyczne. Tak naprawdę z moim szczęściem i możliwościami wystarczyłaby jedna ośla łączka, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa na stoku, ale podejrzewam, że inni wczasowicze zasuwają na nartach po prostu świetnie. Mnie bardzo zainteresowały stacje dobrego samopoczucia, czyli miejsca w których można odpocząć (macie mnie) po wyczynach na stoku. Na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknych widoków i śniegu można poleżeć na wygodnych leżakach.

skischule10

Atrakcje dla milusińskich

Pewnie przez chwilkę zastanawialiście się co z naszymi dziećmi?! Spokojnie, nie od dziś wiadomo, że od kiedy zostałam matką, nasze podróże planuję tak, aby maluchy również miały co robić. Szczerze przyznam, że właśnie Świat dzieci Bersty i tereny dla dzieci  „Kinderschneealm” najbardziej mnie zainteresowały. Moje wewnętrzne dziecko jest o wiele bardziej spragnione takiej rozrywki niż zasuwania na dwóch deseczkach. Po cichu liczę, że jako mama załapie się na troszkę taryfy ulgowej. Profesjonalna szkółka narciarska dla najmłodszych, możliwość skorzystania z opieki nad dziećmi, stołówka i cały stok przygotowany pod milusińskich sprawia, że miejsce te staje się idealne dla całych rodzin.

murmlibertawi

Jak się zorganizować?

Nie ma co udawać, że austriackie Alpy kojarzą się raczej z drogą imprezą. W myśl zasady: jak się czegoś pragnie to wszechświat nam sprzyja, warto rozglądać się za aktualnymi promocjami, żeby sobie taki wymarzony urlop w górach zorganizować. Polecam śledzenie tygodnie ofert specjalnych w 2017 z tego względu, że w okresie od 18 marca do 23 kwietnia można skorzystać z bardzo atrakcyjnych zniżek na taki wyjazd. Dla fanów nart polecam obejrzenie filmiku z Freeride w Serfaus-Fiss-Ladis. Wydaje mi się, że zarówno osoby aktywne fizycznie jak i te kochające słodkie lenistwo znajdą tutaj coś dla siebie, bo po pierwsze góry, po drugie alpejskie powietrze i po trzecie ta niesamowicie smaczna kuchnia.

bertas-kinderland

Nieidealna idealnie zaplanowana

Największym paradoksem mojej osobowości jest fakt, że mimo całej mojej nie idealności uwielbiam planować. Planuję wszystko od menu na cały tydzień, poprzez cele na każdy dzień, na urlopie kończąc. Organizowania wyjazdów, tych które mają charakter wypoczynkowy są najprzyjemniejszym elementem planowania w ogóle. Oj marzą mi się Alpy zimą, marzą. Póki co mamy jesień, a mi pozostaje pocieszyć się “alpejską krówką” taką fioletową, co zamiast mleka daje czekoladę…

bertas_kinderland11

*******

“Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato”.

  • Albert Camus