Mata edukacyjna dla niemowląt

Mata edukacyjna dla niemowląt to must have wszystkich rodziców. Nie jestem matką-wariatką, która leci z każdą nowością i modą do sklepu, ale jest kilka rzecz, które znacznie ułatwiają “obsługę” dzieci. Jaką matę wybrać dla niemowlaka? Moim zdaniem powinna być: trwała, bezpieczna, ciekawa, oraz w przystępnej cenie.

Jak wybrać matę dla dziecka?

Przede wszystkim warto kierować się praktycznymi przesłankami. W grę wchodzi łatwość czyszczenia maty (najlepsza opcja to pralka), możliwość łatwego transportowania (idealna opcja na wyjazdy), oraz oczywiście ile zajmuje miejsca (im łatwiej ją złożyć, tym dla każdego rodzica lepiej). A do tego wszystkiego musi dbać o bezpieczeństwo malucha – mata nie może zawierać toksycznych substancji, uczulać i powodować dyskomfort dziecka. Powinna być trwała, wszak każdy rodzic, który planuje kolejne dziecko chętnie wykorzysta ją również w przyszłości lub odsprzeda, jeśli mata nadal będzie sprawna. Wątek ekonomiczny? Nie muszę chyba przekonywać, że każdy rodzic liczy się z groszem i zwraca uwagę na jakość w stosunku do ceny, za produkt który wybiera.

Wielofunkcyjna mata do zabawy 3 w 1 „Kolorowy ocean” Canpol Babies

Po raz kolejny zdecydowałam się na wybór maty firmy Canpol Bbaies. Mata dla niemowlaka “Kolorowy Ocean” to świetna propozycja, która łączy w sobie jakość, cenę oraz do tego jest estetyczna i miła w użytkowaniu. Mańka jest naprawdę zachwycona i całymi dniami “mam ją z głowy”. Uwielbia bawić się na macie w łapanie zwisających zwierzaków morskich. Hitem jest miękka ośmiorniczka, która dodatkowo jest pozytywką. Piszcząca rybka również idealnie mieści się w malutkich rączkach, a krabik, który grzechocze jest świetny, szczególnie kiedy starsza siostra trzyma go w swoich rączkach.

Elementy maty:

  • szeleszczące elementy ukryte w różnych miejscach maty
  • lusterko
  • wyszywane zwierzątka
  • statek z obręczami na tasiemce
  • krab z grzechotką
  • rozgwiazda z piszczałką

Na pałąkach (odpinane zabawki):

  • Rybka z piszczałką
  • Krab z grzechotką
  • Ośmiornica z pozytywką

Moja opinia

Jestem całkowicie zadowolona z maty edukacyjnej dla niemowlaka “Kolorowy ocean”. Po pierwsze mata jest miękka i łatwa do złożenia. Po zdjęciu pałąków, można ją spokojnie zwinąć i wyprać w pralce automatycznej (kocham to). Po drugie, moje córki ją uwielbiają. Mańka coraz, odkrywa nowe funkcje maty: szeleszczące elementy, piszczące i grające zwierzątka oceanu, czy też po prostu wystające części, które stymulują rozwój i ruch niemowlaka. Zuza, mimo że niemowlakiem już nie jest, chętnie korzysta z maty, kładzie się na niej, bawi, odpoczywa. Nic dziwnego, w końcu mata jest miękka i wygodna. Plusem tej maty edukacyjnej jest również, to że można ją zapiać na rzepy i stworzyć “mała akwarium”. Jest to świetna opcja do łóżeczka dziecka. Jednym słowem – polecam wszystkim matę Canpol Bbaies “Kolorowy Ocean” – jest naprawdę rewelacyjna.

Blogujesz – testujesz

Zapomniałam wspomnieć, że jeśli jesteś blogującą mamą i marzy ci się testowanie produktów marki Canpol Babies, masz taką możliwość. Co trzeba zrobić? Nie ma nic prostszego. Klikasz w link BLOGOSFERA, rejestrujesz się, uzupełniasz dane swojego profilu, a potem cóż zgłaszasz się do testowania danej edycji lub organizacji konkursu. Następnie zostaje tylko czekać i liczyć na to, że tym razem to ty znajdziesz się w gronie szczęśliwców.

Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, jakie gadżety znacznie ułatwiają życie rodzica, koniecznie sprawdź moją recenzję leżaczka oraz zestawu butelek  dla dzieci. Jestem ciekawa, bez jakich rzeczy nie wyobrażasz sobie macierzyństwa? Korzystacie z dziećmi z mat edukacyjnych? Jeśli tak, to dajcie znać jakie są wasze doświadczenia z matami edukacyjnymi i czego używacie.

*******

Całe wychowanie współczesne pragnie, by dziecko było wygodne, konsekwentnie krok za krokiem dąży, by uśpić, stłumić, zniszczyć wszystko, co jest wolą i wolnością dziecka, hartem jego ducha, siłą jego żądań i zamierzeń.

“Jak kochać dziecko. Dziecko w rodzinie.” Janusz Korczak