Jeden z najbardziej wyświechtanych sloganów dotyczących marzeń. Tekst, który wielokrotnie mnie irytował, frustrował, powodował że w mgnieniu oka stawałam się mistrzynią sarkazmu. “Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!”. Motto ludzi sukcesu, pierwszy akapit większości artykułów na temat motywacji. Czy po wydaniu własnej książki i spełnieniu marzenia z dzieciństwa zmieniłam zdanie na ten temat?

Czym jest sztuka szczęśliwego życia? Posłuchaj o czym mówiłam w Polskim Radiu Dzieciom.

Jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie? Posłuchaj o czym mówiłam w OFF Radio Kraków.

Po co Ci samoakceptacja i pewność siebie? Moje warsztaty w ramach Projektu “Zmień siebie- Daj siebie”

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia – czy naprawdę to jest takie proste?

Pół roku pracy kilkunastu osób, rozsianych po całej Polsce. Jedna książka, 200 egzemparzy, które rozeszły się w ciągu miesiąca od wydania. “Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”, dowód na to, że marzenia się nie spełniają. Faktycznie, takie rzeczy jak wydanie własnej książki po prostu się realizuje. Krok po kroku, z planem, wsparciem najbliższych, a i tak wszystko milion razy się wykrzaczy. Przedłuży, rozejdzie na zakrętach. Marzenia się spełnia pracą własnych rąk, wytrwałością, cierpliwością i ogromem wsparcia z zewnatrz, za które będę dozgonnie wdzięczna.

marzenia się nie spełniają

 

marzenia się nie spełniają

 

marzenia się nie spełniają

Moje niespełnione marzenie z dzieciństwa

Od zawsze wiedziałam, że chcę pisać, choć zdaję sobie sprawę, że mój warsztat nie jest idealny. Całe szczęście nad tym da się pracować, a w przypadku własnej książki z odsieczą przychodzi korekta i redakcja. Napisanie własnej książki to było coś czego pragnęłam od bardzo dawna. W tym przypadku powiedzenia, że marzenia się nie spełniają (w domyśle same jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki). Spełnia je się samemu. Wytwałą i cykliczną pracą. Faktycznie w tym przypadku to powiedzenie ma sens i trochę mnie przekonało do tego, by aż tak bardzo nie naśmiewać się z tego powtarzanego przez coachów całego świata powiedzonka. Ale tylko trochę, dlatego że wierzę w to, że jednak nie na wszystko mamy wpływ. Czasem o naszym losie decyduje łut szczęścia lub jego brak.

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

Podsumowanie promocji “Nieidealnika” w Białymstoku

Moje pierwsze spotkanie autorskie w życiu odbyło się w rodzinnym mieście. Bardzo mi zależało na tym, by intesywny miesiąc promocji “Nieidealnika”, również podsumować w Białymstoku. Dzięki zaproszeniu Klanza Białystok, miałam taką możliwość. Moja przyjaciółka Emilia Chomutowska-Murza, odpowiedzialna za korektę książki, prywatnie autorka książek oraz twórczyni bloga Rok z książką poprowadziła spotkanie autorskie w Białymstoku zamykające premierę mojej książki “Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”. Tym razem spotkanie miało nieco luźniejszą formułę i było dla mnie okazją do podziękowania całemu teamowi Nieidealnaanna za pracę nad ksiażką.

Teraz już wiem, że marzenia nie spełniają się same!

To całe wydarzenie było dla mnie bardzo przyjemne i ważne, ale towarzyszył mu niesamowity pośpiech. Przyjazd z dziećmi, pędem na czesanie, potem szybko na makijaż. W międzyczasie odebranie Moniki z Moja Sztukoteka z dworca, zameldowanie się.

marzenia się nie spełniają

W końcu dostarczenie cudownych zdjęć i piękne dekoracje, które zafundował sklep Partybox.pl. I tutaj znów, bez wsparcia najbliższych to wszystko by się nie udało. Mój mąż i przyjaciółki dekorowaly salę, mama męża zadbała o słodkie co nieco. Emilka była mózgiem organizacyjnym i dzięki uprzejmości Klanza Bialystok, to wszystko udało się nam tak cudownie przygotować.

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

Marzyłam o tym by Wam podziękować, w swoim nieidealnym stylu

Spotkanie autorskie zorganizowane dzięki uprzejmości Klanza Bialystok w Centrum Aktywności Wielopokoleniowej w moim odczuciu udało się idealnie. Przede wszystkim dopisali goście. Czytelnicy, rodzina i przyjaciele. Sala była pięknie udekorowana. Dzieki uprzejmości Colorland, na sztalugach malarskich zawisły zdjęcia z sesji do książki wykonane przez Pawła i Magdę z Lawreszuk.eu. Stoliki były ustawione w taki sposób, że atmosfera spotkania była intymna, jakby kawiarniana, ale sprzyjająca wymianie zdań. Zachęcam do obejrzenia LIVE ze spotkania tutaj:

marzenia się nie spełniają

Takie spotkania mogę mieć codziennie!

Było naprawdę pięknie i gdyby nie zdjęcia i video, to musiałabym chyba poprosić, żeby ktoś mnie uszczypnął. Ciężko momentami mi w to uwierzyć, że to wszysto wydarzyło się naprawdę. Że wydałam książkę, że po tylu latach zawirowań i przemocy domowej udało mi się wyjść na prostą. Spotkanie z osobami, które pracowały nad książką, które przez pół roku podporządkowały swoje życie moim planom, jest naprawdę niesamowitym szczęściem.

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

Wielokrotnie Wam o tym pisałam, że jestem szczęściarą, bo mam wokół siebie tak niesamowitych ludzi! Czuje ogromną wdzięczność i dziś wiem, że marzenia się spełnia, pod warunkiem że ma się pomoc od innych. Dziękuję każdemu, kto przyczynił się do mojego szcześcia. Dziękuje z całego serca.

 

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają

marzenia się nie spełniają