4. Zawsze się bała

Od kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży nieustannie się o ciebie bała. Bała się czy dobrze się rozwijasz w brzuchu. Bała się czy zdąży dojechać do szpitala na czas porodu. Bała się gdy nie miałeś apetytu. Tak bardzo drżało jej serce, gdy stawiałaś pierwsze kroki i bezpiecznie lądowałaś w jej ramionach. Bała się czy dasz sobie radę z maturą. Zawsze czekała do późna by mieć pewność, że wróciłaś bezpiecznie do domu. Dziś martwi się o to, czy dajesz sobie radę w pracy czy nie brakuje ci pieniędzy. Martwi się twoją cytologią. Drży na myśl o to, że może coś przytrafić się jej tobie, twojemu mężowi i jej wnukom. Ten strach będzie jej towarzyszył już do końca życia. Moja mama czekała na mnie zawsze. Miałam taką umowę, że mogę zrobić absolutnie wszystko, ale pod warunkiem, że mama dowie się ode mnie tego pierwsza. To samo chcę przekazać swoim córkom.

 

5. Wie, że nie jest IDEALNA

Twoja mama jest twoim największym przyjacielem i najbardziej surowym krytkiem zarazem. Chce dla ciebie jak najlepiej, dlatego za wszelką cenę pragnie twojego dobra. Chce być idealną matką, ale nie zawsze jej wychodzi. Chciała by wszystko robić dobrze, ale czasami nie zauważa tego, że stara się za mocno. Nie rozumie, że czasami dla waszego dobra potrzebuje urlopu od bycia matką. Dlatego bądź dla niej wyrozumiała. Pamiętaj, że robiła wszystko z miłości, najlepiej jak potrafiła. Dlatego mimo tego, ze moja mama nie odeszła od taty, który był tyranem, nie miałam do niej nigdy pretensji.

mama i dziecko

6. Doglądała się podczas snu

Zdarzało się, że twoja mama z twojego powodu w ogóle nie spała. Czasami nosiła cię na rękach do piątej nad ranem. Innym razem budziła się razem z tobą co dwadzieścia minut. Gdy w końcu zasnęłaś przyglądała się tobie i czuła więcej miłości niż wydawało jej się to możliwe. Gdy po całym dniu histerii marzyła o tym byś poszła już w końcu spać, wyciągała telefon, by ukradkiem przeglądać twoje zdjęcia. Albo zakradła się z tatą razem do twojego pokoju i patrzyła na ciebie, patrzyła i myślała, że jest najszczęśliwszą kobieta na świecie. To wszystko z twojego powodu. Sama tak robię, a Wy?