Zawsze powtarzam, że najcenniejsze co możemy podarować dziecku, to wspólnie spędzony czas. To właśnie wspólne spędzone chwile, nasze zaangażowanie oraz zabawa z maluchami powoduje, że są one szczęśliwe i zdrowe. Dziecko jak tlenu potrzebuje: uwagi rodzica, zabawy oraz przytulania. Moje córki każdego dnia spędzają ze mną mnóstwo czasu. W końcu jestem podwójną mamą, którą od ponad trzech lat jest z dziećmi w domu. Końcówka kwietnia minęła nam pod hasłem testowania klocków LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami, które miałyśmy przyjemność sprawdzić dzięki uprzejmości redakcji mamotoja.pl.

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

W tym wpisie dowiesz się:

– Co zawiera zestaw LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami?

– Czy moje córki polubiły ten zestaw klocków?

– Dlaczego lubię kupować dzieciom LEGO DUPLO?

– Czy LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami jest zabawką uniwersalną?

– Jakie są wady i zalety Pociągu ze zwierzątkami od DUPLO?

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

Dzwonek do drzwi, to musi być kurier!

Łączenie macierzyństwa z pracą zawodową w domu ma swoje uroki. Jednym z nich jest to, że moje córki bardzo szybko załapały, że dzwonek do drzwi najczęściej oznacza przyjście kuriera. A to w naturalny sposób oznacza paczkę, czyli coś nowego do rozpakowania. Nieważne, czy owa przesyłka dotyczy moich dzieci, mnie, czy męża, reakcja moich córek za każdym razem sprawia mi ogromną radość. Wielkie oczekiwanie, ciekawość co jest w środku, oraz pomoc w rozpakowywaniu. Redakcja mamatoja.pl przygotowała test klocków LEGO DUPLO. U nas znalazły się LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami, które od pierwszych chwil wywołały u Zuzi i Marysi okrzyki radości. Po otwarciu przesyłki okazało się, że czeka na nas tajemnicze zielone pudełko, które miało w środku…

Co chodzi w skład LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami?

W plastikowym zielonym pudełku czekały na nas:

  • słoń ze zjeżdżalnią zamiast trąby, na kółkach
  • krokodyl z ruchomą szczęką, na kółkach
  • lew z otwieraną paszczą, na kółkach
  • żyrafa ze zginaną szyją, na kółkach
  • biały ptaszek

Wszystko oczywiście było rozłożone i czekało na złożenie w pociąg. Moja starsza córka Zuza bardzo szybko zabrała się za składanie poszczególnych zwierzątek. Marysia, biorąc przykład z siostry również zabrała się do konstruowania kolejnego zwierzątka z zestawu. Na pierwszą linię budowy poszedł zielony krokodyl z ruchomą szczęką, który ma kółka (wybór Zuzy), oraz żółta żyrafa z giętką szyją i kółkami (ulubienica Marysi). Przy składaniu niebieskiego słonia była potrzebna moja pomoc. Lew został zbudowany przez Zuzię, Mania poradziła sobie z pozostałymi klockami, z których wyszedł biały ptaszek. Na koniec połączyłyśmy wszystkie zwierzątka razem i naszym oczom ukazał się najprawdziwszy pociąg. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że był to pociąg ze zwierząt!

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami mocne strony

Pociąg ze zwierzątkami DUPLO jednogłośnie został zaakceptowany i polubiony przez moje córki. Bardzo podoba nam się fakt, że w tym zestawie klocków, można bawić się poszczególnymi zwierzętami (samodzielnie), połączyć je w pociąg lub dowolnie mieszać z innymi klockami LEGO DUPLO i dać ponieść się fantazji. Klocki zostały zaprojektowane tak, aby nadawały się idealnie do amlutkich rączek odkrywców.

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

Zalety LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami:

– klocki posiadają plastikowe pudełko, które ułatwia przechowywanie zestawu

– słoń posiada trąbę w kształcie zjeżdżalni co w mojej starszej córce wzbudziło ekscytację

– giętka szyja żyrafy, jest bardzo ciekawa, co zachęca dziecko do dotykania, wyginania, tym samym wspiera rozwój motoryki i sensoryki malucha

– ruchoma szczęka krokodyla nadaje zabawie ekspresji, można ją dowolnie otwierać i zamykać (a w przypadku moich córek krzyczeć i „straszyć” mamę, owym krokodylem)

– otwierana paszcza lwa, wzbudza w dziecku ciekawość (Mania potrafi kilka minut otwierać i zamykać mu buzię, lub próbuje włożyć tam różne „skarby”)

– kolorowe zwierzątka zachęcają dzieci do zabawy, można przy okazji ćwiczyć naukę kolorów

– LEGO DUPLO odznacza się wysoką jakością produktów i te zabawki są nie do zdarcia, co w przypadku maluchów jest kluczowe

– produkt odpowiedni dla dzieci w przedziale 18-36 miesięcy w górę, co pokazuje przykład moich córek, które dzieli właśnie 18 miesięczna różnica.

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

A co z wadami LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami?

Jako mama staram się wybierać moim córkom produkty najlepszej jakości. Jestem zwolenniczką droższych zabawek, ale takich które są trwałe, wykonane z dobrej jakości, bezpieczne oraz sprzyjają rozwój dziecka. W przypadku pociągu ze zwierzątkami jedyną wadą może być to, że zwierzątek jest „tylko” pięć. Piszę tylko, bo w przypadku dzieci, nigdy chyba nie ma odpowiedniej, wystarczającej ilości klocków LEGO, prawda? W ubiegłe święta poprosiłam rodzinę, aby pod choinkę kupili córkom właśnie klocki DUPLO. Każda osoba miała dedykowany inny zestaw i okazało się, że dzieci były w siódmym niebie.

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami to prezent idealny

Z naszego testu wynika, że LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami to produkt uniwersalny. Ten zestaw klocków nadaj się zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Sympatycy pociągów, oraz fani zwierząt znajdą tutaj coś dla siebie. Piękne, kolorowe zwierzątka stanowią świetną zabawę dla małych konstruktorów, motorniczych, czy dzieci fascynujących się naturą. Warto podkreślić, że ten zestaw jest deykowany dzieciom w przedziale wiekowym 18-36 miesiecy, czyli idelnie odpowiadajacy wiekowi Marysi i Zuzi.

Zestaw zawiera 34 klocki.

Wymiary Słonia: ok. 12 cm wysokości, 19 cm długości i 6 cm szerokości.

Wymiary Krokodyla: ok. 12 cm wysokości, 8 cm długości i 12 cm szerokości.

Wymiary Lwa : ok. 12 cm wysokości, 19 cm długości i 6 cm szerokości.

Wymiary Żyrafy: ok. 16 cm wysokości, 12 cm długości i 6 cm szerokości.

Wymiary Ptaka ok. 11 cm wysokości, 9 cm szerokości i 11 cm głębokości.

Zestaw można połączyć z LEGO DUPLO 10859 Moja pierwsza biedronka, aby powstała jeszcze dłuższa ciuchcia.

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

Zuza i Marysia szczególnie upodobały sobie ten zestaw, bo klocki, które mają dodatkowe funkcje:

– trąba słonia, która jest zjeżdżalnią

– giętką szyja żyrafy

– otwierana paszcza krokodyla na zawiasach

– szafka-paszcza lwa

– kółka doczepione do klocków powodują, że ten zestaw obecnie wygrywa z innymi.

Jako dorosła fanka klocków LEGO rozumiem i podziwiam entuzjazm moich córek. Te klocki są po prostu czadowe, bajeranckie i gwarantuję, że będą się podobać wszystkim dzieciom. Młodsze dzieci docenią bogatą kolorystykę i różnorodną fakturę tego zestawu. Starsze dzieci polubią ten pociąg ze zwierzątkami za możliwości różnorodnej zabawy.

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami

Co kupić dziecku?

W dzisiejszych czasach kiedy dzieci mogą mieć wszystko, bardzo często zastanawiamy się, co kupić dziecku? Przygotowując zestawienia prezentowe na różne okazje, zawsze jestem wierna dwóm rodzajom produktów: książki i klocki LEGO. Maluchy wychowane na LEGO DUPLO w naturalny sposób staną się fanami LEGO w innych wariantach, adekwatnych do wieku. Szczerze wam się przyznam, że cieszę się, iż mam w domu miłośniczki klocków. LEGO DUPLO zapewnia moim córkom zajęcia, a ja mogę codziennie wypić ciepłą kawę. W weekendy oddajemy się wielkiemu, rodzinnemu budowaniu klocków, łącząc nasze zestawy. Gdy mamy gości, klocki bardzo często zajmują gromadę dzieci na dłużej. Moim zdaniem LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami to świetny zestaw, idealnie nadający się na prezent na każdą okazję i bez okazji również. To klocki, które wspierają rozwój dziecka poprzez zabawę. Zachęcają maluchy do kreatywnego budowania i wspierają rozwój sensoryczny dzieci. Mam nadzieję, że wy również jak robicie czasem maluchom niespodzianki? Jestem ciekawa jakie są wasze doświadczenia z klockami LEGO DUPLO? Macie swoje ulubione zestawy? Jakiś zestaw szczególnie nam polecacie? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach na dole.

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami