Pisanie własnej książki pochłonęło mnie bez reszty. Moja osobista półka z nowościami wydawniczymi rośnie w zastraszajacym tempie. Ale nie ma dnia, bym nie przeczytała swoim córkom jakiejś książeczki, a najlepiej całej serii. Książki w życiu mojej rodziny są bardzo ważne. To idealny prezent na każdą okazję zarówno dla mnie, mojego męża i córek. Czytanie to zawsze świetna alternatywa na wspólne spędzenie czasu, kiedy wszystkie inne pomysły zawodzą. W prywatnych wiadomościach bardzo często pytacie mnie o to polecam do czytania dzeciom. Dziś zabieram Was do randkę z Wydawnictwem Tekturka. Przygotowane zestawienie czytelnicze, to książki które rekomenduje jako odpowiednie dla dzieci, nie tylko w wieku moich córek.

Książeczki dla najmłodszych, poznaj serię Gabryś

Wydawnictwo Tekturka zaskoczyło mnie pozytywnie tekturowymi książeczkami w twardej orawie. Przygody Gabrysia zainteresują najmłodszych. Wydaje mi się, że to idealne ksiażeczki dla dzieci od 1 roku do 3 lat. Twarda oprawa zapewnie wytrzymałość w tym burzliwym okresie rozwoju, kiedy to literaturę poza czyteniem gryzie się, rzuca, lub rzuca o ścianę… Przygody Gabrysia możemy śledzić nad jeziorem, w lesie oraz domu. To co mi się podoba w tej serii, to fakt że zamiast ilustracji mamy tutaj naturalne fotografie dziecka. Las jest lasem, jezioro jest jesziorem, a dom wygląda jak dom. Marysia polubiła tę serię i regularnie czytamy o Gabrysiu, ćwicząć przy oakzji pokazywanie i nazywanie poszczególnych eleemntow. Przyznam się szczerze, że wcześniej nie spotkałam się z natualnymi fotografiami w tego typu książeczkach. To co wydaje nam się zwykłe, dla małych odkrywców jest magią.

Sztukę mam we krwi

Kolejna seria, o której muszę Wam opowiedzieć to “Malarze dzieciom”. Gdy zobaczyłam te książki autentycznie się zachwyciłam. Pomyślałam sobie, że ktoś wpadł na genialny pomysł. Wydawnictwo Tekturka przygotowała ksiażki, które pozwalają oswajać sztukę od najmlodszych lat. Wyobraźcie sobie, że poza słuchaniem historii, maluch chłonie całym sobą dorobek artystyczny Vincnta van Gogha, Claude Moneta, czy Edgara Degasa. Na mnie to zrobiło ogromne wrażenie. Tym bardziej się ucieszyłam, że dzieła moich ukochanych twórców zainteresowaly moje córki. Czytanie tej serii jest dla mnie chyba najprzyjemniejszą czynnością w ciagu dnia.

 

 

Dziewczynka z zapałkami w innej odsłonie?

Pamiętacie “Dziewczynkę z zapałkami”? “Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie” to wzruszajacą historia opowiedziana “oczami zapałki”. Klasyczna bajka Anderesna opowiedziana z zupelnie innej perspektywy. Ta książka jest idealnym pomysłem na prezent dla każdej dziewczynki. “Celestynka” ma przepiękne ilustracje oraz oryginalne pudełko. Opakowanie na ksiażkę do zludzenia przypoina opakowanie zapałek. W moim odczuciu to obowiązkowa pozycja na jesienne i zimowe wieczory. “Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie” wzrusza, zachwyca ilustracjami oraz idealnie oddaje klimat zblizajacych się Świąt.

Historia rozbudzająca empatię

W przypadku książki “Malala i jej czarodziejski ołówek” nie potrafiłam powstrzymać łez wzruszenia. Podczas wieczornego rytułału czytania córkom książek, postanowiłam poznać historię Malali, najmłodszej w historii laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Książkę rekomenduje się dla nieco starszych dzieci w wieku 4-8 lat. Jednak moim zdaniem nigdy nie jest za wcześnie, by uświadamiać dzieci w temacie praw kobiet. Moje córki nie zrozumialy wszystkiego z dramtycznych losów Malali, jednak dało się dostrzec na ich buziach emocje. Niepokój, strach, oraz emptię wobec dzieci, które nie mają co jeść, nie mają zabawek, czy nie mogą się uczyć. Polecam z całego serca. Piękna i wartościowa literatura dla najmłodszych.

 

O książkach w nieco inny sposób

Ostania książka, o której chcę Wam opowiedzieć, różni się od pozostałych. Poetycka opowieść o sile słówa pisanego. To książka, która będzie pobudzac wyobraźnię. Każda czytelnik znajdzie tutaj to, o czym dokładnie marzy. Początkowo sądziłam, że “Jestem dzieckiem książek” okaże się zbyt trudna dla Mani i Zuzi. Jednak moje dziewczyny dały się ponieść wyobraźni i razem podryfowałyśmy tam, gdzie tworzy się nasz własna historia. Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż “Jestem dzieckiem książek” przetłumaczono na ponad 20 języków.

 

 

 

Mam dla Was niespodziankę. Wraz z Wydawnictwem Tekturka przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są 2 egzemplarze “Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie”.

Zasady konkursu są proste.

  1. Konkurs jest przezanczony dla osób pełnoletnich, przebywających na terytorium Rzeczpospolita Polska.

  2. Konkurs skierowany do fanów Nieidealnejanny (zapisanycyh na newsletter) oraz fanów Wydawnictwa Tekturka (na Facebooku).

  3. Czas trwania konkursu: 26.11-02.12.2018 r.

  4. Nagrody w konkursie to 2 książki  “Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie” Wydawnictwa Tekturka. Zostaną wysłane po wyłąnieniu laureatów.

  5. Odpowiedz w komenatrzu na dole, na pytanie: Dlaczego chcesz wygrać “Celestynkę?”

  6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3.12.2018 r. na blogu pod tym postem.