Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina (6)
MAMA I DZIECKO

Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina?

Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina – nasza historia

Pierwsze wyjście do kina z Zuzą wypadło, na jej 3,5 roku. Wyprawa się udała i uważam, że był to idealny moment na pierwszy wspólny seans. Moja córeczka nie mogła się doczekać soboty, bo wiedziała, że czeka nas wyprawa do Kina Atlantic w samym centrum Warszawy. Było to dla Zuzy ogromne przeżycie, bo przed kinem czekał na nas ogromny miś, który nas serdecznie powitał. Następnie dostałyśmy bilety (Zuza była tym bardzo podekscytowana) i udałyśmy się na salę kinową. Duży ekran oraz rozkładane fotele zrobiły na Zuzi piorunujące wrażenie. Zuza zwróciła uwagę na to, że podoba jej się, że są inne dzieci. Szybko złapała kontakt z córką mojej koleżanki.

Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina
Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina

Całemu wydarzeniu uroku dodał fakt, że był to pokaz premierowy. Przed seansem był pokaz magicznych balonów, a kontakt z Edytą Herbuś, która podkłada głos pod księżniczkę Basię w „Księżniczka i smok” oczarował wszystkich dzieci. A i jeszcze to, że na wejściu do kina na salę kinową każde dziecko otrzymywało upominek – to też dodało kolorytu całej naszej wyprawie. Widziałam na buzi mojego dziecka masę emocji. Była zaoferowana nową sytuacją i wiem, że była szczęśliwa. Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina? Według naszych doświadczeń okazało się, że w wieku 3, 5 lat.

„Księżniczka i smok” recenzja i nasza rekomendacja

„Księżniczka i smok” to film animowany dla dzieci, który trwa godzinę i piętnaście minut. Tytułowa księżniczka to 7 letnia Basia, która za pomocą czarodziejskiej książki przenosi się do bajkowej krainy, gdzie zaprzyjaźnia się ze smokiem. Szybko okazuje się, że księżniczka Basia i Smok Smokuś tworzą świetny duet. Bajka porusza bardzo ważne kwestie związane z relacją: rodzice i dzieci, uczy empatii, zwraca uwagę na istotę budowania relacji z innymi, której podstawą jest przyjaźń.

Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina
Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina? Wszystko zależy od twojego dziecka i jego gotowości.

W bajce jest mało „strasznych” momentów, co moim zdaniem jest ogromnym plusem. Czarny charakter zostaje okiełznany zanim rozkręci się na dobre. Kilka razy Zuza się przestraszyła i siedziała wtulona, ale wynikało to z faktu, że w kinie było ciemno i głośno. Akcja bajki jest dynamiczna. Nie sposób nie lubić Basi i Smokusia, którzy mają zwariowane pomysły, ale i dobre serduszka. Z zakończenia bajki wynika, że to nie koniec przygód tej baśniowej pary. Kolejne części bajki przed nami. Z dużą przyjemnością i pełną świadomością polecam tę bajkę jako idealna na pierwsze wyjście do kina.

Dajcie mi koniecznie znać, kiedy Wy wybraliście się pierwszy raz do kina ze swoimi dziećmi? Czy pamiętacie swój pierwszy raz w kinie? Co to był za film? Jestem ogromnie ciekawa, u mnie to miało miejsce w szkole podstawowej i pierwsza bajka w kinie to Pocahontas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.