kinka Karolina Wilk
BLOGOWE ABC

Zrozumiała, że musi nauczyć się żyć z chorobą. Teraz, nie odkładając niczego na jutro. Poznaj Karolinę Wilk autorkę bloga Kinka.

Czy wtedy postanowiłaś opowiedzieć o swojej historii na blogu?

Wtedy zrozumiałam, że musze się nauczyć żyć z chorobą. Trafiłam na wspaniałego lekarza, który mi to uzmysłowił. Że mam ogromną szansę na całkowite wyleczenie i oni mi w tym pomogą. A ja mam zacząć żyć. Nie za pół roku po leczeniu, ale dziś, teraz. Że mam wpisać wizyte u lekarza obok wyjścia do kina. Wtedy coś we mnie pękło i opowiedziałam na blogu swoją historię. Od tej pory przemycam wiedzę na temat chorob tarczycy, profilaktyki i zdrowego trybu życia. Wspieram chorych na początku walki z rakiem tarczycy i pomagam im przejść przez kolejne etapy choroby. Sama dałabym wiele, żeby wtedy móc z kimś pogadać o tym, co mi jest. Żeby ktoś mnie zapewnił, że z tego wyjdę. Czuję do losu dług wdzięczności, bo żyję. To fantastyczne, że mogę robić to co robię, co kocham a dodatkowo pomagać innym. Każdy do czegoś inspiruje. Ja inspiruje do… życia. Bo czasem zapominamy o tym, jak powinno się żyć. Po prostu żyć.

kinka Karolina Wilk

Wiesz Karolina, mimo że nasza rozmowa nie przebiegała na żywo, mam w oczach łzy. Za każdym razem, gdy czytam ten fragment wywiadu z tobą, nie moge się powstrzymać i łzy lecą mi ciurkiem. Tak mocno rozumiem twoje przesłanie, o tym by po prostu żyć! Jestem ciekawa, czy prócz inspirowania innych, sama masz w swoim otoczeniu jakieś kobiety, które cię inspirują do bycia lepszą?

Kobiety, które mnie inspirują? Chyba nie mam takich wzorców… Jest mnóstwo osób, które robią świetne rzeczy i się nimi inspiruję. I nie ma tutaj znaczenia, czy to kobieta czy mężczyzna. Wokół nas jest mnóstwo takich osób i to nie tylko ludzie ze szklanego ekranu. Może to być sąsiadka, pani z warzywniaka, znajoma lekarka. Od każdego możemy się czegoś nowego nauczyć!

10 KOMENTARZY

  1. Dziewczyny, super jesteście obie! To co musiala przejść Karolina pozostaje poza zasięgiem zrozumienia. Wspaniale, że właśnie takie kobiety zostają blogerkami i mogą nieść dobrą nowinę w świat i nie zostawiają tego tylko dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.