Zrozumiała, że musi nauczyć się żyć z chorobą. Teraz, nie odkładając niczego na jutro. Poznaj Karolinę Wilk autorkę bloga Kinka.

//Zrozumiała, że musi nauczyć się żyć z chorobą. Teraz, nie odkładając niczego na jutro. Poznaj Karolinę Wilk autorkę bloga Kinka.

To fantastyczne, że dotychczas każda z przepytywanych przeze mnie autorek z cyklu Blogosfera jest Kobietą wskazała, że najważniejszymi osobami w ich życiu są: partnerzy oraz dzieci. Okazuje się, że kobiety sukcesu w dalszym razie doceniają ognisko domowe. Karolina, wiem że w twoim przypadku pewne okolicznosci zyciowe zmusiły cię do przewartościowania dotyczasowego życia. Proszę, opowiedz nam o tym, co cię do tego skłoniło?

W momencie, kiedy posypało mi się życie, zmieniłam je diametralnie. Ale od początku… Jest rok 2016, zimna, wczesna wiosna. Jadę na pierwszą wizytę do nowego endokrynologa, bo poprzedni wyjątkowo mi nie pasował. Całą podróż się śmieję, rozmawiam z mężem i głaszczę brzuch. Byłam w drugim miesiącu upragnionej ciąży. U lekarza wizyta przebiega całkiem miło. Do czasu, kiedy doktor wykonuje USG. Ze smutną miną informuje mnie, że są na tarczycy dwa guzy, które wyjątkowo nie podobają mu się. Miały wszystkie znamiona guzków nowotwrowych, złośliwych. Pamiętam, że zapytałam, czy to rak. Lekarz nie odpowiedział na pytanie, jedynie usłyszałam:

“Jeśli to będzie rak, zrobimy wszystko, żeby uratować Ciebie i dziecko”.

Nie udało się… Trzy godziny później trafiłam na ostry dyżur z krwtokiem. Straciłam ciążę. I się załamałam. Chwilę później biopsja potwierdziła nowotwór złośliwy tarczycy. 29 urodziny spędziłam w szpitalu. Załamana, zapłakana, bez wiary w jutro. Dwa tygodnie przeleżałam w łóżku.

kinka Karolina Wilk

Karolina, nawet nie potrafię sobie wyobrazić strachu i bólu, którego wtedy doświadczyłaś. Jest mi strasznie przykro. Kiedy postanowiłaś zawalczyć o siebie i swoje życie?

Któregoś dnia obudziłam się rano i stwierdziłam, że jak dzisiaj nie wstanę, to się załamię. Od tego czasu moje życie diametralnie się zmieniło. Przewartościowałam wszystko. Zamknęłam firmę, zakończyłam wszystkie projekty i stwierdziłam, że życie jest zbyt kruche, żeby robić to, co nie sprawia mi radości. Kiedy leżałam na sali pooperacyjnej, pisałam pierwsze teksty na bloga i od 1 sierpnia ruszyłam. To było z jednej strony spełnienie marzeń, a z drugiej rodzaj terapii. Dzieliłam czas dochodzenia do siebie po operacji na rodzinę i blogowanie. Przez pierwsze pół roku nie wspominałam o chorobie, pomyślałam że w grudniu przejdę ostateczne leczenie, będę zdrowa i wymażę chorobę z pamięci. Los zdecydował inaczej. Czekało mnie jeszcze kolejne leczenie.

By |2018-06-26T19:16:49+00:00Czerwiec 26th, 2018|Categories: BLOGOWE ABC|Tags: , , , , , |10 komentarzy

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

10 komentarzy

 1. Kasia Czerwiec 26, 2018 at 8:18 pm - Reply

  Dziewczyny, super jesteście obie! To co musiala przejść Karolina pozostaje poza zasięgiem zrozumienia. Wspaniale, że właśnie takie kobiety zostają blogerkami i mogą nieść dobrą nowinę w świat i nie zostawiają tego tylko dla siebie.

  • Nieidealnaanna Lipiec 2, 2018 at 5:40 pm - Reply

   Kasiu, to chyba jest tak, że osoby, które doświadczył los, łatwiej i mocniej doceniają codzienność. Historia Karoliny jest wielką inspiracją. 🙂

 2. Agnieszka Czerwiec 27, 2018 at 9:10 am - Reply

  Karolina jest niesamowitą osobą. Zaraża swoim optymizmem. Oby więcej tak inspirujących osób było w blogosferze. 🙂

  • Nieidealnaanna Lipiec 2, 2018 at 5:42 pm - Reply

   Agnieszko, cieszę się że mamy podobne zdanie na temat Kinki 🙂

 3. Miniowe Szczescie Czerwiec 27, 2018 at 9:24 am - Reply

  Super wywiad. ‘Trzeba przezwyciezyc lek przed porazka’ – madre slowa. Bardzo cieszy mnie fakt, ze pozytywne nastawienie I odpowiednia terapia wypedzily twora. Wszystkiego dobrego.

  • Nieidealnaanna Lipiec 2, 2018 at 5:41 pm - Reply

   Konsekwencja w działaniu Karoliny zasługuje na odpowiednią oprawę. To prawdziwa wojowniczka 🙂

 4. Salusiowo Czerwiec 27, 2018 at 12:06 pm - Reply

  Piękna kobieta i twarda!! Cudownie napisane, aż brakuje słów

  • Nieidealnaanna Lipiec 2, 2018 at 5:40 pm - Reply

   Cieszę się, że wywiad się podoba. Takie historie są potrzebne, aby nigdy się nie poddawać 🙂

 5. Marta Czerwiec 28, 2018 at 10:07 am - Reply

  Popieram, Grunt to być twardą 😀

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.