pani miniaturowa
BLOGOWE ABC

Jej znakiem rozpoznawczym jest wzrost. Jest chodzącym logo, marką samą w sobie. Poznaj Agatę Grzesik autorkę bloga Pani Miniaturowa.

Chciałabym, aby nasza rozmowa pokazała również prywatne oblicze Agaty, w końcu ten wywiad otwiera cykl: „Blogosfera jest Kobietą”. Dlatego zapytam cię o to jakie kobiety są dla ciebie wzorem? Czy możesz wskazać kobietę, która miała na ciebie istotny wpływ?

Jedyna kobieta, która przychodzi mi w tym momencie do głowy to moja Mama. Miała decydujący wpływ na to, jak zachowuję się w określonych sytuacjach. I czy w ogóle potrafię się zachować 🙂 Mamy podobny gust, nawyki, a nawet pozy. Lecz charakterami różnimy się drastycznie. To Mama sprawiła, że kobieca część mojego JA kształtuje się w taki właśnie sposób. Dyplomacja, gracja, poczucie stylu, niezwykle mocna moralność, kamienne wręcz opanowanie w sytuacjach konfliktowych, trudnych. Myślę, że właśnie to wszystko zawdzięczam mojej Mamie. Dzięki niej potrafię być kobietą z klasą, choć to już moje życiowe doświadczenie czasem każe mi stanowczo trzasnąć (metaforycznie) pięścią w stół i żądać konkretów. 

pani miniaturowa

Myślę, że twoja mama jest z ciebie niesamowicie dumna. W czym według Ciebie tkwi „siła” współczesnych kobiet?

Dopiero gdy zostałam matką poznałam siłę, na jaką stać kobietę. Gdy masz psychicznie i fizycznie dość, ale mimo wszystko zawsze zbierzesz się, by uśmiechnąć się do swojego dziecka. Nawet przez łzy. I z tymi łzami cieknącymi po twarzy potrafisz wstać, otrzepać z siebie pył i ogarnąć rzeczywistość w 100%. Bo cię na to stać. Mimo, że gdzieś z tyłu głowy kolebie ci się mantra “@#$% zaraz oszaleję”.

Bardzo się cieszę, że współczesne kobiety coraz częściej pozwalają sobie na niedoskonałość. Że nie poddają się pędowi do bycia idealną żoną, matką i kochanką. Że potrafią odpuszczać, no po prostu odczepić się od siebie. Bo są fajne takie jakie są. Nawet nieidealne. 

Agata, nie chcę nic mówić, ale ostatni akapit idealnie wpisuje się również w filozofię mojego bloga. Pewnie dlatego, tak dobrze dogadujemy się również prywatnie. Powiedz proszę, jak oceniasz bieżący rok? Co się zmieniło w jego trakcie?

Bieżący rok stoi pod znakiem rekonwalescencji i powrotu do pracy po prawie czteromiesięcznym L4. W poprzednim roku najwięcej się działo. Zaproszenie do radia, reportaż w Dzień Dobry TVN, operacja i wszczepienie endoprotezy – wow, tyle się działo! Gdy już myślałam, że lepiej być nie może – BUM! Nominacja na Człowieka Roku 2017 w kategorii Kultura. Za tworzenie bloga www.miniaturowa.pl i przełamywanie na nim stereotypów na temat niepełnosprawności. Pierwszy raz w życiu poczułam, że naprawdę mogę być z siebie bardzo dumna. 

5 KOMENTARZY

  1. Ciekawie poprowadzilas ten wywiad i oczywiscie wspaniala rozmowczynie znalazlas. Nawet trudno mi sobie wyobrazic ograniczenia, jakie napotykala i napotyka na swojej drodze i tym bardziej ja podziwiam. Podoba mi sie rowniez, ze nie daje sie wcisnac w ramy jakiekolwiek, ze jest niepokorna, tak bym to chyba okreslila, nie uzala sie nad soba, ale tez nie pozwala innym wmawiac sobie, jak powinna sie czuc.

    • Emilko, Agata to prwdziwa petarda. Masz rację, jest nietuzimkowa i wszelkie ramy są dla niej zaciasne. Cieszę się, że nasze drogi zarówno blogowe jak i prywatne z Agatą się skrzyżowały. Jest to osoba, która pokazuje, że niepełnosprawność, oraz trudne doświadczenia życiowe nas nie ogranicczają w niczym. P.S dziękuję za dobre słowa 🙂

  2. Agata jest przykładem kobiety, która to co uważa się za barierę zamieniła w atut o którym nie wstydzi się mowić. Dlatego wzbudza emocje aż w końcu dostała znaki ze idzie w dobrym kierunku. Ja widzę w niej normalną dziewczynę, bez barier, która ma na siebie pomysł, której mimo trudności się poszczęsciło. Życzę Agacie samych sukcesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.