pani miniaturowa
BLOGOWE ABC

Jej znakiem rozpoznawczym jest wzrost. Jest chodzącym logo, marką samą w sobie. Poznaj Agatę Grzesik autorkę bloga Pani Miniaturowa.

Kto nadaje twojemu życiu intensywnych barw?

Drugim największym przyczynkiem mojego szczęścia jest mój partner. Wsparcie, opieka, zaufanie, którym mnie darzy. Tak, On zdecydowanie sprawia, że czuję się szczęściarą. Oczywiście brak byłoby we mnie pokory wobec losu, gdybym nie wspomniała o… zdrowiu. Po kilku latach cierpień udało mi się przywrócić mój organizm do stanu używalności. Nie wiem ile to potrwa, ponieważ niepełnosprawnym jest się zazwyczaj przez całe życie… Kolejna operacja już za mną. Już prawie doszłam do siebie. Wreszcie żyję bez bólu. Chwilo trwaj!

Uwielbiam słuchać takich historii. Pokazujesz, że twoje życie to nie tylko walka o siebie, ale również znakomity materiał na film. Jakie okoliczności doprowadziły Cię do stworzenia Twojego bloga?

Blogowałam “po dziecięcemu” kilkanaście lat od 12 roku życia. Później miałam “szlaban” na normalne życie. Miałam być matką polką, służącą, kucharką i kochanką. Miałam awantury o wyjścia, o koleżanki, o studia, o wydanie 10 zł, o sms od kumpla. Byłam ofiarą przemocy, choć z boku wszystko wyglądało OK. Przez kilka lat nie pisałam bloga. Gdy wreszcie wyrwałam się z tego zaklętego kręgu, odkryłam, że jeszcze bardziej kocham pisać i potrzebuję opisać swoje przeżycia.

Twoje doświadczenia, są przepełnione bólem i trudnymi emocjami. Czy w tym co robisz, czujesz głębszy cel i misję?

Mogłam pisać pamiętnik do szuflady. Ale ja wolałam pokazać kobietom, że z każdego bagna da się wyjść. Chciałam być dobrym przykładem, wzorem. Gdy uporałam się z negatywnymi emocjami, które nagromadziły się we mnie przez te kilka lat, zmieniłam nazwę i profil bloga. Zaczęłam bardziej skupiać się na niepełnosprawności i osobistych przemyśleniach. Okazało się, że ludzi bardzo interesuje jak wygląda bycie niepełnosprawną, niskorosłą kobietą, a także matką.

pani miniaturowa

Komu pomagasz prowadząc Panią Miniaturową? Kim są twoi Czytelnicy?

Przełamuję stereotypy na temat niepełnosprawności, daję nadzieję, a także siłę do walki nie tylko chorym! Inspiruję również sprawne kobiety, by zawsze próbowały przeskoczyć każdą kłodę, jaką życie rzuci im pod nogi. Przez moje wpisy krzyczę WALCZ! Do upadłego! Nie musisz zwyciężyć, aby wygrać, najważniejsze, że spróbujesz!

5 KOMENTARZY

  1. Ciekawie poprowadzilas ten wywiad i oczywiscie wspaniala rozmowczynie znalazlas. Nawet trudno mi sobie wyobrazic ograniczenia, jakie napotykala i napotyka na swojej drodze i tym bardziej ja podziwiam. Podoba mi sie rowniez, ze nie daje sie wcisnac w ramy jakiekolwiek, ze jest niepokorna, tak bym to chyba okreslila, nie uzala sie nad soba, ale tez nie pozwala innym wmawiac sobie, jak powinna sie czuc.

    • Emilko, Agata to prwdziwa petarda. Masz rację, jest nietuzimkowa i wszelkie ramy są dla niej zaciasne. Cieszę się, że nasze drogi zarówno blogowe jak i prywatne z Agatą się skrzyżowały. Jest to osoba, która pokazuje, że niepełnosprawność, oraz trudne doświadczenia życiowe nas nie ogranicczają w niczym. P.S dziękuję za dobre słowa 🙂

  2. Agata jest przykładem kobiety, która to co uważa się za barierę zamieniła w atut o którym nie wstydzi się mowić. Dlatego wzbudza emocje aż w końcu dostała znaki ze idzie w dobrym kierunku. Ja widzę w niej normalną dziewczynę, bez barier, która ma na siebie pomysł, której mimo trudności się poszczęsciło. Życzę Agacie samych sukcesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.