Jestem ciekawa czy mam tutaj sympatyków pociągów i gier planszowych? Kojarzycie hit “Jedzie pociąg z daleka”? To jedna z tych tych piosenek, które jak wpadną w ucho, to chodzą za człowiekiem cały dzień. Osobiście uwielbiam podróże pociągami! To idealna okazja do nadrobienia zaległości czytelniczych lub przesłuchania najnowszych płyt. Nie wiem jak jest u Was, ale w przypadku moich córek, pociągi są obiektem bezgranicznej miłości. Ancymonki uwielbiają jeździć pociągami: podmiejskimi i tymi dalekobieżnymi. Zachwycają się, gdy tata odpala kolejkę elektroniczną. Uwielbiają obserwować pociąg sunący po totach Bajkowego Pałacu. Zawsze ochocho podrygują, gdy w radiu leci “Jedzie pociąg z daleka”. Gdy otrzymaliśmy premierowy egzemplarz gry od Wydawnictwa Nasza Księgarnia wiedziałam, że zabawy nie będzie końca.

Jedzie pociąg z daleka, co to za gra?

Najnowsza gra Wydawnictwa Nasza Księgarnia “Jedzie pociąg z daleka” to gra palnszowa dla miłośników podróży małych i duży. W zestawie znajdziemy plansze z torami, kolorowe pociągi, kafelki do układania torów, tablice do oznaczania postępów gry, oraz plocienny woreczek ułatwiający przechowanie gry. Każdy gracz otrzymuje zestaw 4 lokomotyw. Do wyboru mamy różne kolory. Zasady gry są bardzo proste. Co kolejkę buduje się tory, tak aby nasz  pociąg jak najprędzej dojechał do jednej z kolorowych stacji. trzeba uważać, aby lokomotywy się nie zderzyły ze sobą, inaczej zostaną usuniętę z gry.

W jakim wieku grać w Jedzie pociąg z daleka?

Gra jest dedykowana dla dzieci i dorosłych. Marysia, która nie ma jeszcze skończonych 2,5 roku dzielnie sobie radziła, a moja prawie 4-letnia Zuzia radziła już sobie z zasadami wyśmienicie. “Jedzie pociąg z daleka” to świetna gra rodzinna, która rozwija wyobraźnie przestrzenną, uczy stretegii i koncentacji, oraz pokazuje ciąg przyczonowo-skutkowy. Jeśli zbudujemy tory spontanicznie, bez obserwacji nasze pociagi się zderzą. To bardzo fajny sposób na wytłumaczenie dzieciakom tego, jak ważna jest odpowiednia komunikacja, nie tylko w przypadku pociągów, ale każdej dziedziny życia.

Moje córki zakochały się w małych, kolorowych lokomotywach. Ta gra wspomaga również rozwój motoryki małej. Prezycyjne ukladanie torów z kafelków to idealny trening zręcznościowy dla malutkich rączek. Od tygodnia, nie ma dnia, aby Ancymonki nie upoinały się o partyjkę “Jedzie pociąg z daleka”. Z przyjemnoscią oddaje się budowniczemu szaleństwu torów i gram razem z córkami.

Dzień Kolejarza to IDEALNA okazja na Konkurs!

25 listopada w Polsce obchodzone jest Święto Kolejarza. Z tej okazji, wraz z Wydawnictwem Nasz Księgarnia przygotowaliśmy dla Was KONKURS.  Do wygrania są, aż 3 gry “Jedzie pociąg z daleka” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Pytanie konkursowe brzmi: Dokąd udałbyś się pociągiem, gdybyś mógł pojechać wszędzie?

Zasady konkursu są proste.

  1. Konkurs jest przezanczony dla osób pełnoletnich, przebywających na terytorium Rzeczpospolita Polska.
  2. Konkurs skierowany do fanów Nieidealnejanny (zapisanycyh na newsletter) oraz fanów Nasza Księgarnia Gry (na Facebooku).
  3. Czas trwania konkursu: 24.11-02.12.2018 r.
  4. Nagrody w konkursie to 3 gry  “Jedzie pociąg z daleka” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zostaną wysłane po wyłąnieciu laureatów.
  5. Odpowiedz w komenatrzu na dole na pytanie:Dokąd udałbyś się pociągiem, gdybyś mógł pojechać wszędzie?
  6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3.12.2018 r. na blogu pod tym postem.

 

Życzę powodzenia i czekam na Wasze komentarze. Wybiorę 3 odpowiedzi, które uznam za najciekawsze. Pamiętajcie, że aby wziąść udział w konkursie trzeba być zapisanym na mój newsletter oraz być fanem (lubić fanpage) Wydawnictwo Nasza Księgarnia Gry na Facebooku. To naprawdę fantastyczna  gra, idealna na zbliżajace się Mikołajki czy Święta.

 

https://nieidealnaanna.com/3-gry-dla-najmlodszych-ktore-ratuja-mi-zycie/