jaki prezent na urodziny dziecka
MAMA I DZIECKO

Jak zorganizować urodziny dla roczniaka, dwulatka i trzylatki oraz jakie prezenty podarować, adekwatnie do wieku?

Roczek Zuzi – skromnie, kameralnie,

ale bardzo przyjemnie

Pierwsze urodziny naszej pierworodnej córki były dla nas ogromnym przeżyciem. Od samego początku wiedziałam, że zawsze będę starała się dla swoich córek organizować najlepsze urodziny, na jakie będzie mnie stać. Bynajmniej nie mam tutaj na myśli stanu konta, tylko po prostu moment w życiu, w którym będzie znajdowała się nasza rodzina. Roczek Zuzi przypadł na okres mieszkania na stancji. Wynajmowane mieszkanie znacznie ograniczało możliwości organizacyjne imprezy. Metraż nas ograniczał, zresztą fundusze też. Dlatego zdecydowaliśmy się na zaproszenie wyłącznie babci i dziadków oraz chrzestnych Zuzi. W wynajmowanym mieszkaniu nie mogliśmy zbytnio poszaleć z dekoracjami, dlatego musiała wystarczyć serpentyna, balony oraz czapeczki urodzinowe. Postawiłam na spójność kolorystyczną. Zuzia była w czerwonej, bawełnianej, bardzo wygodnej sukience, ja również wystąpiłam w czerwieni.  

 

Urodzinowy obiad: rosół, na tamten czas ulubiona zupa Zuzi.

Tort: były dwa, klasyczny i miniaturowy. Jedyne wymagania – aby był w miarę zdrowy, bez alkoholu i zbędnych ulepszaczy.

Dodatkowe atrakcje: szampan Piccolo, czapeczki urodzinowe dla gości, puszczanie baniek.

Prezenty: hitem okazał się Dumel Discovery Odkrywczy domek, który znajdziesz pod numerem 1 na zdjęciu na dole. Zuza do dziś bawi się nim wraz z Manią. Na pierwsze urodziny Marysi zdecydowaliśmy się również na Arkę Noego, którą znajdziesz pod numerem 2 na zdjęciu.

prezenty dla dzieci na urodziny

                                                          

1-    Dumel Discovery, Odkrywczy domek, zabawka interaktywna

2-    Dumel Discovery, Arka Noego, zabawka interaktywna

3-    Smiki, kasa sklepowa z dźwiękiem, zestaw do zabawy

Idealne prezenty dla roczniaka:

– powinny wspomagać rozwój mowy i ruchu

– zabawki trwałe, wykonane z dobrej jakości materiałów

– posiadające certyfikat bezpieczeństwa

– na tym etapie idealnie sprawdzą się wszelkie zabawki z dźwiękami.

20 KOMENTARZY

  1. Bardzo przydatny wpis – sama wprawdzie nie mam dzieci ale wszelkie rodzinne urodziny to zawsze ogromny dylemat z cyklu “co kupić”. 🙂 Najczęściej stawiam na przytulanki albo książeczki, ewentualnie jakieś gry dla starszych dzieci. Bardzo podoba mi się, że zawsze podawałaś do jedzenia to, co Zuza akurat najbardziej lubiła zamiast kombinować z milionem dań, które zadowolą wszystkich gości poza maluchem. Tak właśnie powinno być. 🙂

  2. Świetny wpis, trafiłam tu przypadkiem a okazuje się ze bardzo „w czas”,bo już za dwa dni impreza z okazji pierwszych urodzin mojej córci dzięki za rady, napewno skorzystam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.