10 maja o godzinie 12:00 brałam udział w wyborze półfinalistek projektu Kobiety dla Kobiety “Zmień siebie. Daj siebie” organizowanym orzez Fundację 3-4 Start. Wydarzenie miało iście gwiazdrorską oprawę i odbyło się w hotelu Hilton Garden Inn Krakow Airport. Członkowie jury wybierało cztery finalistki, które przejdą kompleksową metamorfozę.Uczestniczki będą mogły się poczuć jak prawdziwe gwiazdy, odmienią swoje życie i zawalczą o to by w końcu być szczęśliwe! Jak to się stało, że zaproszono mnie w szeregi jury? O tym dowiesz się z dalszej części relacji!

Fundacja 3-4 Start spełnia marzenia Kobiet

Klaudia Anita Czapkiewicz-Ziółek jest wiceprezesem Fundacji 3-4 Start i to właśnie ona jest pomysłodawczynią tych dzialań. Projekt Kobiety dla Kobiety zrodził się z potrzeby serca. Jego druga edycja “Zmień siebie. Daj siebie” dedykowana jest kobietom, które swoje potrzeby od zawsze stawiały na ostatnim miejcu. Teraz jest ich czas, by zawalczyły o siebie. Jak to zrobią? Dziewczyny przez kilka miesięcy będą w rękach specjalistów,którzy zadbają o nie kompleksowo. Będzie to wsparcie zdrowotne, kosmetyczne, wiedza z zakresu zdrowego stylu życia. Ale to nie wszystko! Uczestniczki projektu będą pracowały także nad swoją wewnętrzną przemianą i będą uczestniczyły w przeróżnych atrakcyjnych spotkaniach i wydarzeniach. Gośćmi specjalnymi i członkami Jury tego wydarzenia będzie ambasadorka akcji aktorka filmowa i teatralna Karolina Chapko oraz Tomasz Jacyków – stylista gwiazd.

Jak to jest być jurorką w tak dużym projekcie?

Zaproszenie do grona jury w “Zmień siebie. Daj siebie” było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Jakiś czas temu sama chętnie wziełabym udział w tej akcji, tylko że jako uczestniczka… W mojej książce “Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia” opowiadam o tym jaką pokonałam drogę by mimo bycia nieidealną, być sobą i stać się szczęśliwą.

Kup “Nieidealnik”

Tak jak wspominałam Wam wcześniej, nie wierzę w przypadki i fakt, że na mojej drodze spotkałam Klaudię, spowodował że zarówno moje jak i jej działania nabrały pozytywnego rozpędu. To dzięki warsztatom w Toporzysku ostatecznie zdecydowałam się na napisanie książki. Zgadnijcie, kto mnie tam zaprosił? Oczywiście Klaudia i Fundacja 3-4 Start. Okazało się, że moje cele i działania Fundacji są spójne. Stąd mój udział w jury wyboru finalistek.

To wszystko nie miało by miejsca, gdyby nie Urszula Dąbrowska Czapkiewicz, prezes Fundacji 3-4 Start. Ula nie tylko doskonale zarządza fundacją, ale stworzyła niewiarygodną wręcz atmosferę w swoim zespole. Z każdym kolejnym wydarzeniem na ktorym mam okazję uczestniczyć wraz z Ulą i jej zespołem jestem zachwycona, tym jak można zarządzać ludźmi i budować z nimi nie tylko świętną organziację, ale również doskonoły klimat. Wszędzie gdzie pojawia się Ula roztacza się ciepło i niesmowite wręcz pokłady wsparcia.


Bycie jurorem to duża odpowiedzialność!

Cały półfinał był dosyć dużym stresem, nie tylko dla Uczestniczek projektu “Zmień siebie. Daj siebie”, ale również dla nas, osób które były w jury. Mi przypadło miejsce w Komisji Potrzeb Psychologicznych. To dosyć duża odpowiedzialność, bo na podstawie rozmów z Kandydatkami musiałyśmy wybrać te kobiety, które według nas najbardziej potrzebują przemiany. Cała sztuka polegała na tym, by oszacować, czy nasze faworytki, poza koniecznością metamorfozy udźwigną trud pracy nad sobą w wymiarze cielesnym i duchowym. O tym, czy wybraliśmy dobrze dowiemy się w październiku na Gali Finałowej.

Kilka słów o Uczesniczkach “Zmień siebie. Daj siebie.”

Nim przeszliśmy do indywidualnych przesłuchań Kandydatek, każda z nich miała swoje 5 minut na scenie, gdzie opowiadała nam o swojej motywacji do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. To był chyba jeden z najbardziej wzruszających i ekscytujących momentów. Poznałyśmy historię dziesięciu fanatastycznych siłaczek, kobiet wojowniczek, które odważyły się zawalczyć o swoje życie. Łzy pojawiały się nie tylko na policzkach Uczestniczek, ale również po stronie jury. Wysłuchałam kilka wzruszjących historii, w których odnajdywałam swoją historię. Przemoc domowa, molestowanie seksualne, alhoholizm, ból, choroba, upokorzenie. Bardzo mocno wczuwałam się w doświadczenia Uczestniczek, doskonale rozumiejąc przez co przechodzą.

Jedyną radością jest pomoc innym

W czasie wydarzenia nie zabrakło też miłych i zaskakujących wyróżnień. Fundacja 3-4 Start po części oficjalnej postanowiła wyróżnić kilkanaście osób, które wspierają ich działania na różnym szczeblu. Wśród wyróżnionych osób znalazła się m.in. Ania Jaworska z bloga Mumme, Karolina Wilk z bloga Kinka, oraz wielu cudownych ludzi. Ogromnym wzruszeniem było wyróżnienie dla mnie. Za co zebrałam pochwały? Za wsparcie promocyjne działań Fundacji 3-4 Start w social media. Od jakiegoś czasu, staram się regularnie odciążyć Fundację prowadząc ich Facebooki i Instagrama. Przyznam się Wam szczerze, że takie momenty są idealne i powodują, że czuję się naprawdę szczęśliwa. Bowiem nie ma nic lepszego niż pomaganie innym, wszystkie inne to przyjemność. Bezinteresowna pomoc innym to prawdziwe szczęście.

Jak Ty możesz pomóc Fundacji 3-4 Start?

Jak zawsze sposobów jest wiele, ale tym razem mam dla Was dwie propozycje. Zapraszam Was na warsztaty w Krakowie. W linkach macie doklądne informacje.

  1. WARSZTATY PROJEKTU “KOBIETY DLA KOBIETY 08.06.2019 Hotel Hilton Garden in Kraków Airport

Płatność za udział w warsztatach: 
Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz zapłacić w formie cegiełki, a my dofinansujemy resztę. Pełny koszt Twojego udziału w warsztatach to 299 zł. Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę prosimy o kontakt z Fundacją e-mail : projekty@fundacja3-4-start.pl lub telefonicznie 730343452. Szacowana wartość szkolenia 1197 złotych Koszt udziału bez dofinansowań w formie cegiełki przy zapisie do 1 czerwca- 149 złotych po 1 czerwca 199 złotych.

2. WARSZTATY PROJEKTU “KOBIETY DLA KOBIETY 16.06.2019 Hotel Hilton Garden in Kraków Airport

16 czerwca 2019 roku w Krakowie będzie okazja spotkać się ze mną. Poprawdzę warsztaty SAMOAKCEPTACJI I PEWNOŚCI SIEBIE pt. “Nie musisz być IDEALNA, aby być szczęśliwa, czyli po co ci samoakceptacja i pewność siebie?”

Szacowana wartość szkolenia 650 zł.  Koszt udziału bez dofinansowań w formie cegiełki przy zapisie do 8 czerwca- 149 złotych po 8 czerwca 199 złotych. Wszystkie informacje znajdziecie w linku na górze.