Bardzo często pytacie mnie o to, dlaczego zrezygnowałam z pracy na etat w korporacji. Czy nie bałam się, przejścia na swoje, mając na utrzymaniu dwójkę dzieci? Co mnie motywowało do takich zmian i jak łączę obowiązki mamy z pracą zdalną w domu? Okazuje się, że porzucenie etatu w korpo nie było tylko moim marzeniem! Wczoraj miałam przyjemność przeprowadzić krótki wywiad z Małgorzatą Kulanica, właścicielką Restauracji Polana Wilanów w Warszawie. Małgosia również zdecydowała się zaryzykować i zawalczyć o swoje marzenia. Zostawiła posadę w korporacji na rzecz otwarcia wlasnej kawiarni dedykowanej rodzicom z dziećmi. 

Jak rzucić etat

Jak rzucić etat i spełnić swoje marzenia?

Jak rzucić etat i spełnić swoje marzenia?

 Z własnego doświadczenia wiem, że decyzję o zmianie pracy podejmuje się po przeanalizowaniu mocnych i słabych stron pomysłu. Jedną z najlepszych motywacji do spełnienia marzeń (prowadzenia bloga i pracy w domu) były narodziny mojej starszej córki Zuzi. Perspektywa oddania rocznego dziecka do żłobka była przerażająca. Nie wyobrażałam sobie rozłąki, dlatego zaryzykowałam i zdecydowałam się rozkręcać blog, podczas urlopu macierzyńskiego. W międzyczasie zaszłam w drugą ciąże z Marysią i tak od 3,5 roku pracuję zdalnie w domu. Na pewno łatwiej było mi się na to zdecydować, dlatego, że okazalo się iż praca w korporacji nie jest dla mnie. 

Jak rzucić etat

Jak rzucić etat i otworzyć resturację? Koniecznie obejrzyj video. 

Bardzo szanuję wszystkie kobiety, które łączą życie zawodowe na etat z macierzyństwem. Równie mocno podziwiam przedsiębiorcze mamy, które zarządzają firmą i ogarniają dzieci wraz z życiem domowym. To naprawdę ogromny wysiłek!

Gdy etat przestaje ci wystarczać

Historia Małgosi, o której wspominałam na początku, jest inspirujująca, dlatego że osoba pracująca w bankowości, bez żadnego doświadczenia w gastronomii zdecydowała się zaryzykować i odniosła sukces. Gdy byłam wczoraj na 1 urodzinach Polany w Wilanowie i widziałam jak wielką radość sprawia Małgosi prowadzenie tego miejsca, wiedziałam, że jej decyzja była słuszna. Rzadko kiedy spotyka się osoby z tak pozytywnym nastawieniem do świata, które zarażają pozytywną energią innych. 

Jak rzucić etat

Nieidealne przesłanie dla wszystkich osób, które pragną zostawić etat: 

W dzisiejszym video dowiesz się:

☑ Dlaczego warto rzucić etat i rozkręcać własny biznes?
☑ Dlaczego rodzina jest najlepszą motywacją do spełnienia swoich marzeń?
☑ Jak Małgosia ocenia pierwszy rok prowadzenia Polany Wialnów? 

☑ Skąd pomysł na to by osoba zajmująca się bankowością zmieniła branże o 180 stopni?

 

Artykuły warte uwagi:

No dobrze, a teraz weź coś do picia, usiądź wygodnie i obejrzyj film, w którym Małgosia opowiada dlaczego warto rzucić etat i spełniać swoje marzenia. Zainspiruj się i daj mi znać, czy forma video jest dla ciebie interesująca? Psst… sprawdź również kategorię VIDEO, gdzie znajdziesz inne moje nagrania.

___________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co! A jeśli szukasz wsparcia dołącz do Grupy Nieidealnych, ale Szczęśliwych Kobiet.

Jak rzucić etat

Jak rzucić etat? To proste, wystarczy mieć marzenia i je realizować.