Jak rzucić etat i spełnić swoje marzenia
VIDEO

Jak rzucić etat i spełnić swoje marzenia?

Bardzo często pytacie mnie o to, dlaczego zrezygnowałam z pracy na etat w korporacji. Czy nie bałam się, przejścia na swoje, mając na utrzymaniu dwójkę dzieci? Co mnie motywowało do takich zmian i jak łączę obowiązki mamy z pracą zdalną w domu? Okazuje się, że porzucenie etatu w korpo nie było tylko moim marzeniem! Wczoraj miałam przyjemność przeprowadzić krótki wywiad z Małgorzatą Kulanica, właścicielką Restauracji Polana Wilanów w Warszawie. Małgosia również zdecydowała się zaryzykować i zawalczyć o swoje marzenia. Zostawiła posadę w korporacji na rzecz otwarcia wlasnej kawiarni dedykowanej rodzicom z dziećmi. 

Jak rzucić etat
Jak rzucić etat i spełnić swoje marzenia?

Jak rzucić etat i spełnić swoje marzenia?

 Z własnego doświadczenia wiem, że decyzję o zmianie pracy podejmuje się po przeanalizowaniu mocnych i słabych stron pomysłu. Jedną z najlepszych motywacji do spełnienia marzeń (prowadzenia bloga i pracy w domu) były narodziny mojej starszej córki Zuzi. Perspektywa oddania rocznego dziecka do żłobka była przerażająca. Nie wyobrażałam sobie rozłąki, dlatego zaryzykowałam i zdecydowałam się rozkręcać blog, podczas urlopu macierzyńskiego. W międzyczasie zaszłam w drugą ciąże z Marysią i tak od 3,5 roku pracuję zdalnie w domu. Na pewno łatwiej było mi się na to zdecydować, dlatego, że okazalo się iż praca w korporacji nie jest dla mnie. 

Jak rzucić etat
Jak rzucić etat i otworzyć resturację? Koniecznie obejrzyj video. 

Bardzo szanuję wszystkie kobiety, które łączą życie zawodowe na etat z macierzyństwem. Równie mocno podziwiam przedsiębiorcze mamy, które zarządzają firmą i ogarniają dzieci wraz z życiem domowym. To naprawdę ogromny wysiłek!

Gdy etat przestaje ci wystarczać

Historia Małgosi, o której wspominałam na początku, jest inspirujująca, dlatego że osoba pracująca w bankowości, bez żadnego doświadczenia w gastronomii zdecydowała się zaryzykować i odniosła sukces. Gdy byłam wczoraj na 1 urodzinach Polany w Wilanowie i widziałam jak wielką radość sprawia Małgosi prowadzenie tego miejsca, wiedziałam, że jej decyzja była słuszna. Rzadko kiedy spotyka się osoby z tak pozytywnym nastawieniem do świata, które zarażają pozytywną energią innych. 

Jak rzucić etat

Nieidealne przesłanie dla wszystkich osób, które pragną zostawić etat: 

W dzisiejszym video dowiesz się:

☑ Dlaczego warto rzucić etat i rozkręcać własny biznes?
☑ Dlaczego rodzina jest najlepszą motywacją do spełnienia swoich marzeń?
☑ Jak Małgosia ocenia pierwszy rok prowadzenia Polany Wialnów? 

☑ Skąd pomysł na to by osoba zajmująca się bankowością zmieniła branże o 180 stopni?

 

Artykuły warte uwagi:

No dobrze, a teraz weź coś do picia, usiądź wygodnie i obejrzyj film, w którym Małgosia opowiada dlaczego warto rzucić etat i spełniać swoje marzenia. Zainspiruj się i daj mi znać, czy forma video jest dla ciebie interesująca? Psst… sprawdź również kategorię VIDEO, gdzie znajdziesz inne moje nagrania.

___________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co! A jeśli szukasz wsparcia dołącz do Grupy Nieidealnych, ale Szczęśliwych Kobiet.

Jak rzucić etat
Jak rzucić etat? To proste, wystarczy mieć marzenia i je realizować. 

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.