Blogosfera jest Kobietą” to cykl wywiadów z blogerkami, które w moim subiektywnym odczuciu inspirują innych do lepszego życia. Dzisiaj goszczę u siebie wyjątkową postać. Katarzynę Nowosielską z bloga Kasia Nowosielska. Autorka e-booka “Droga do szczęśliwego związku”. Kasia to Wschodząca Gwiazda Blogosfery wg Rankingu Jasona Hunta. Wierzy w ideę prostego, uczciwego, spokojnego i nie wymuszonego życia. Szczęścia nie dają jej domy, mieszkania ani samochody kupowane na pokaz. Kasia poza motywowania do lepszego życia, zajmuje się również mediacjami, o kórych interesująco opowiada na blogu. 

Poznaj Karolinę Wilk autorkę bloga Kinka

 Poznaj Mirosławę Trenerowską autorkę bloga Blond Pani Domu

Poznaj Agatę Grzesik autorkę bloga Pani Miniaturowa

Poznaj Joannę Maj autorkę bloga My Na Swoim

Blogosfera jest Kobietą

Wywiad z Kasią Nowosielską, autorką e-booka “Droga do szczęśliwego związku”

Kasiu, gdybyś miała opisać się jako kobieta, przy pomocy kilku przymiotników, jakich słów użyłabyś do tego opisu?

Zacznę od rzeczowników. Kawa, książka i sukienka. Te trzy sprawy oddają to co mi w duszy gra, to co lubię robić i to do czego mam słabość. Po prostu lubię ubierać sukienki, pić kawę z mlekiem i otaczać się książkami, pochłaniać je ale i pisać. Dlatego tworzę bloga. Mam duszę romantyczki zanurzoną nieco w odległych czasach i klimatach retro. Pewnie dlatego tak pochłaniam książki historyczne.

A tak poza tym jestem  wytrwała ja Hiob, otwarta i  Hiszpan, mądra jak Irlandczyk,  szybka i sprytna jak napastnik futbolu amerykańskiego i przebiegła jak  Machiavelli. Mam też skórę nosorożca, mądrość Salomona, umiejętność oceny ludzkiej psychiki jak psychiatra oraz umiejętność dochowania tajemnicy osoby niemej. Dlatego oprócz blogowania mediuję pomiędzy skonfliktowanymi ludźmi i pomagam im naprawiać relacje.

Pomiędzy tymi cechami zaplątane są moje niedoskonałości i niezgrabności bo np.  wiele rzeczy leci mi z rąk.  Toteż na pierwszej randce z moim jeszcze nie mężem, wrzuciłam mu niechybnie w spodnie kostki lodu. On się nie zorientował i gdy wstał z krzesła kawiarnianego po godzinie rozmowy ze mną, jego spodnie wyglądały jakby się zsikał.

 

To niewiarygodne! Znamy się prywatnie i w nigdy nie zauwżyłąm Twojej niezgrabności Kasiu. Chciałabym, abyś zdradziła Czytelnikom, czy moment Twojego życia, w jakim znajdujesz się aktualnie, sprawia, że czujesz się spełniona? 

Myślę, że wiele za mną ale i jeszcze wiele przede mną. Jestem w takim puncie życia jaki prawie sobie zaprojektowałam jakiś czas temu. Wykonuję wolne zawody i mam dzięki temu więcej czasu dla rodziny.  Aby w pełni osiągnąć cel zawodowy, chciałabym mieć tak ustawioną pracę aby wykonywać ją z każdego zakątka globu ziemskiego. Mogłabym wtedy więcej podróżować z rodziną. Bardzo to lubimy.

Rozumiem, sama jestem ogromną fanką podróży. Twój blog zaraża optymizmem, dlatego nie mogłabym nie zapytać o to, co lub kto sprawia, że czujesz się szczęśliwa?

Mi raczej do szczęścia nie jest wiele potrzeba. Wierzę w proste życie. Radość daje mi włożenie sukienki, popijanie kawy wczesnym porankiem gdy świat budzi się do życia, książki, bieganie Ja wierzę w ideę prostego, uczciwego, spokojnego i nie wymuszonego życia. Szczęścia nie dają mi domy, mieszkani ani samochody kupowane na pokaz. Bo co mnie obchodzi co pomyślą inni o tym jakim ja samochodem jeżdżę? Przybędzie albo ubędzie mi coś od tego? Bardziej od tego jak ten dom wygląda, zależy mi na atmosferze w nim panującej, na tym jakie relacje są między domownikami. A im dłużej na tym świecie żyję, to uświadamiam sobie, że do szczęścia najbardziej potrzeba mi miłości moich najbliższych.

Droga do szczęśliwego związku

Kasia wie, co oznacza “Droga do szczęśliwego związku”

Kasiu zgadzam się z Tobą w pełni. Opowiedz za tym proszę, o swoich relacjach z bliskimi.

Największą radość dają mi ludzie. Od nich czerpię energię. Napędza mnie małżeństwo i macierzyństwo. Mój mąż, synek, rodzice, siostra, rodzina i przyjaciele, fajni klienci mediacyjni, których uda mi się pogodzić. Gdy  jestem już zmęczona na koniec dnia, idę do pokoju mojego synka. Patrzę jak słodko śpi w łóżeczku, jak układa rączki pod główką i wiem, że świat ma sens, że moje starania mają sens, że Bóg istnieje.

To naprawdę piękne, w ten sposób postrzegać świat Kasiu. Jestem ciekawa, co skloniło Cię do założenia bloga?

Tak naprawdę do założenia bloga namawiał mnie mój mąż, który zawsze uważał, że dobrze piszę i wierzył we mnie.  Gdy zapewnił mi, że oferuje mi wsparcie techniczne, ruszyłam z projektem. Byłam wtedy ka końcówce ciąży, czyli jakieś 2,5 roku temu. Do zmiany zasad pracy zmobilizowało mnie też macierzyństwo. Wcześniej pracowałam na etacie i nie było mnie w domu po 10-12 godzin. Uznałam, że nie chcę być matką wracającą do domu na kąpiel swego dziecka. Poza tym zakładałam bloga gdy wielkie zmiany zaszły w moim życiu. Po wielu latach starań o dziecko, walki z niepłodnością stał się cud i okazało się, że jestem w ciąży. To zmotywowało mnie do tego aby nieść dobrą nowinę innym kobietom, aby pomagać im budować dobre relacje i pokazywać, że w tym niesielskim świecie można mieć sielskie życie. Dlatego mój blog oscyluje wokół tematyki dobrych relacji.

Im więcej o sobie mówisz Kasiu, tym coraz bardziej przeonuje się, że dużo nas łączy. U mnie rozwój bloga również zbiegł się z chęcia bycia aktywną i oddaną mamą córek, a nie bycie gościem we własnym domu. Chcialabym się zatem dowiedzieć, jakie kobiety są dla ciebie inspiracją? Skąd czerpiesz wzorce?

Jest tych kobiet trochę. W najbliższym otoczeniu to moja mama. Za to, że zawsze tak doskonale łączyła obowiązki zawodowe i macierzyńskie i była przy swoich dzieciach w najtrudniejszych momentach. Mamy siostra, a moja chrzestna, która pokazuje mi codziennie czym jest prawdziwa miłość. Od ponad 40 lat zajmuje się mężem chorym na Stwardnienie Rozsiane. Od dwudziestu lat trzeba przy nim rozbić praktycznie wszystko, łącznie z wstawaniem co godzinę w nicy aby przekręcić go z boku na bok i zapobiegać odleżynom. Dużą inspiracją są również influencerki z mojego najbliższego otoczenia.

 

Fantastycznie! Kasiu, w twoich słowach czuć szczerość i prawdziwą miłość do osób, które wymienilaś. A które znane kobiety są dla Ciebie wzorem?

Z dalszego zaś taką inspiracją jest dla mnie Monika Górska, która uczy Storytellingu w biznesie i z wielką radością obserwuję z jaką klasą prowadzi biznes. Pisarsko bardzo inspiruje mnie Diana Gabaldon, autorka serii „Outlander”, bo nikt tak jako ona nie potrafi pisać o emocjach i relacjach damsko-męskich. Inspiruje mnie też siostra Małgorzata Chmielewska. Czyni wiele dobra.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Co ciekawego czytacie podczas majówki? Ja zabrałam ze sobą kilka ebooków do czytania m.in świetną powieść „Światło między oceanami”. Ebooki są jednak znacznie prostsze do przewożenia, lżejsze. •Dlatego sama wydałam właśnie ebooka „Droga do szczęśliwego związku”, dla wszystkich którzy chcą popracować nad swoim małżeństwem i uczynić z niego arcydzieło? •Marzysz o tym? W kliku prostych krokach pokarzę Ci w ebooku jak to uczynić #drogadoszczesliwegozwiazku #majowka #maj #wiosna #spring #sesjazdjeciowa #zdjęcie #photoshoot #polskadziewczyna #worldphotoday #kwiaty #instamatka #godisgood #poland #polska #mama #milosc #love #ebook #ksiazka #dress #mohitofashion #krajobraz #natura #naturelovers #❤️ #🙏 #kasianowosielska

Post udostępniony przez kasianowosielska.pl (@kasia_nowosielska)

Kobiety, o których rozmawiałyśmy wcześniej są silne. Powiedz mi proszę, jak sądzisz w czym tkwi siła współczesnych kobiet?

W tym, że są co raz bardziej asertywne, pewne siebie i nie boją się realizować marzeń, zakładać biznesów.

Coś na co szczególnie chciałabym zwrócić uwagę to własny biznes. Proszę, opowiedz nam  o zmianach, które zaszły u Ciebie w przeciągu ostatniego roku?

Przez ostatni rok wiele się działo w moim życiu. Mieszkałam przez jakiś czas z rodziną w czeskiej Pradze, później wróciliśmy do Warszawy i mój blog nabrał tempa w rozwoju. W 2018 r. stworzyłam swój pierwszy produkt blogowy. Poradnik w formie ebooka Droga do szczęśliwego związku”, który właśnie wydałam. Na początku zaś 2019 r. spotkała mnie miła niespodzianka ponieważ Jason Hunt w rankingu blogerów wskazał na mnie jako na jedną ze wschodzących gwiazd blogosfery. Niesamowicie się cieszę, że moja praca została doceniona.

Droga do szczęśliwego związku

Polecam z całego serca ten e-book “Droga do szczęśliwego związku”

Kasiu, jestem Ci niesamowicie wdzięczna za naszą rozmowę. Dziękuję ci serdecznie za poświęcony czas i dużo ciekawych, niebanalnych spostrzeżeń na temat codzienności w sielskim klimacie. Jesteś dla mnie ogromną inspiracją i szczególnie uwielbiam oglądać Twoje Instastories. Już teraz zapraszam moje Czytelniczki do nabycia Twojego e-booka “Droga do szczęśliwego związku“. Wywiad z Katarzyną Nowosielską, autorką bloga Kasia Nowosielska Sielski Czas na Ziemi jest wywiadem gościnnym, z cyklu o inspirujących kobietach: „Blogosfera jest Kobietą”. 

Więcej informacji na temat Kasi Nowosielskiej w sieci znajdziesz na kanałach:

Blog

Facebook 

Instagram