Dlaczego warto odpoczywać
VIDEO

Dlaczego warto odpoczywać zamiast nadrabiać zaległości?

Znasz to uczucie, kiedy masz “teoretycznie” chwilę dla siebie, a zamiast odpoczywać zaczynasz sprzątać, gotować na dwa dni lub  odpisywać na zaległe maile? To powszechna cecha wśród kobiet! Nie potrafimy odpiczywać, zawsze chcemy być niesamowicie czynne. Czy warto nadrabiać zaległości, gdy zostajesz sama w domu? Dlaczego warto odpoczywać? Jak wykorzystać swój wolny czas? Jak pozbyć się wyrzytów sumienia, że pijesz kawę, malujesz paznokcie i przeglądasz magazyny, zamaist rozwieszać pranie?

Jak nauczyć się odpoczywać?

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że do bycia kreatywną, efektywną i szczęśliwą trzeba wpisywać sobie w grafik zadań: WOLNE. Ale takie serio wolne, wolne, gdzie nie nadrabiasz zaległości domowych, gdy odpoczywasz od pracy. Wolne, w którym darujesz sobie sprawdzanie zaległych maili, bo jesteś na urlopie, czy L4. Wolne, kiedy masz spokój i ciszę w domu i nie pędzisz do pełnego zlewu, zbierania pierdolniku po domownikach, tylko siadasz na dupie i ODPOCZYWASZ. 

Dlaczego warto odpoczywać zamiast nadrabiać zaległości?

Głównie dlatego, że na to zasługujesz, potrzebujesz tego i powinnaś tego się w końcu nauczyć. Znam te rozterki, szczególnie gdy jest się mamą lub pracuje w domu. Kiedy zaśnie dziecko, lub mąż zabierze córki na spacer, zastanawiam się czy szybko odkurzyć, wstawić kolejną pralkę lub nadrobić swoją robotę. Dawniej tak robiłam i wiesz co? Byłam chodzącą frustracją. Zero odpoczynku, zadanie za zadaniem jak robot. To chore! Tak nie da się żyć na dłuższą metę.

Nieidealne przesłanie dla wszystkich zapracowanych kobiet: 

W dzisiejszym video dowiesz się:

☑ Dlaczego warto odpoczywać zamiast nadrabiać zaległości?
☑ Dlaczego nie mam wyrzutów sumienia, że piję kawę zamiast sprzątać?
☑ Jak organizuję sobie czas, by czuć się szczęśliwą?

☑ Dlaczego nie warto być perfekcjonistką?

☑ Co robić dla siebie, żeby czuć się lepiej każdego dnia?

Artykuły warte uwagi:

No dobrze, a teraz weź coś do picia, usiądź wygodnie i obejrzyj film, w którym opowiadam jak zacząć odpoczywać i robić coś przyjemnego dla siebie. Zainspiruj się i daj mi znać, czy forma video jest dla ciebie interesująca? Psst… sprawdź również kategorię VIDEO, gdzie znajdziesz inne moje nagrania.

___________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co! A jeśli szukasz wsparcia dołącz do Grupy Nieidealnych, ale Szczęśliwych Kobiet.

7 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.