dzień taty
MAMA I DZIECKO

Jedna rzecz, której najmocniej zazdroszczę moim córkom

Jest taka jedna rzecz na świecie, której często zazdroszczę moim córkom. To coś, czego mi zawsze brakowalo, coś czego nigdy już nie poczuję, coś o czym zawsze marzyłam. To sposób w jakim On nie nie patrzy. To ton głosu, którym on do nich mówi. To spojrzenie pełne miłości, akceptacji i oddania, który każdego dnia im ofiaruje, bez względu na porę dnia. To perlisty śmiech, który potrafi wywołać wyłącznie kontakt z córkami. To anielska cieprliwość, ojcowskie zaangażowanie i poczucie, że poza nimi nie liczę się nic innego na świecie…

dzień taty

Tata z moich snów i marzeń

Pamiętam wyraz jego twarzy, kiedy wyszłam z gabinetu lekarskiego blada jak ściana. Był strasznie spięty, siedział jak na szpilkach, ale gdy powiedziałam mu, że będziemy mieli dziecko podbiegł do mnie i mocno przytulił. Jego ramiona objęły mnie tak ciasno, że myślałam iż za chwilę osunę się na ziemię. Czy się bał ? Myślę, że bał się jak cholera, mocniej niż ja, ale nigdy nie dał mi tego odczuć. Pierwsza ciąża spadła na nas jak grom z jasnego nieba, bo przecież lekarze nie dawali nam szans na dziecko. Od pierwszych chwil był ze mną, zwalniał się z pracy na wszystkie USG, cierpliwie znosił moje humory, chodził spać o dziewietnastej i wstawał o siódmej rano, tak bardzo współodczuwał tę ciążę. Każdego wieczora czytał mi kolejny rozdział, opisujący rozwój naszej Zzui w brzuchu. Rozmawiał z nią, gilgotał plaski jeszcze wtedy brzuch i próbował sobie wyobrazić, jak to już będzie gdy pojawi się na świecie?

8 KOMENTARZY

  1. Aniu, przeczytała ze wzruszeniem Twój post! Taki ojciec, taki mąż to Skarb! Twoje córki będą się całe życie czuły jak jak księżniczki. Tylko później mogą mieć problem ze znelzienim księciow, którzy sprostają ich wymogom. Tata stawia wysoką poprzeczkę! Ojciec pełni bardzo ważną rolę w życiu dziewczynki. Mój zawsze się chwali, że mnie przewijal jako pierwszy bo mama się bała.
    Przykro, że Tobie nie było dane doświadczyć cieplego, ojcowskiego uczucia.Mam nadzieję, iż mąż rekompensuje Ci dużo!

    • Kasiu, świetnie to odczytałaś. Masz racje, rekompesta jest znacząca. Cieszę się, że córki mają tatę z prawdziwego zdarzenia. Wiem, jak ta relacja rzutuje na późniejsze relacje z parterami, ich wyborem itp. 🙂

  2. Piękny wpis Aniu. Tylko pozazdrościc. Tez chciałabym mieć jakąś taką osobę, która mogaby mnie tak wspierać. Wzruszająca i ciekawa historia. Pozdrów swojego męża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.