Wszystko co chciałabyś wiedzieć o diecie pudełkowej, ale wstydzisz się lub nie masz czasu zapytać

//Wszystko co chciałabyś wiedzieć o diecie pudełkowej, ale wstydzisz się lub nie masz czasu zapytać

dieta pudełkowa informacje

Catering dietetyczny – czy to się uda?

Przyznam wam się szczerze, że od kiedy zostałam mamą moja pasja do gotowania nieco osłabła. Dlaczego? Ponieważ mimo tego, że jestem znakomitą kucharką i jeszcze lepszą osoba (konsumującą posiłki) gotowanie kojarzy mi się z przykrym (kolejnym) obowiązkiem i pewną rutyną. Muszę ogarniać cztery różne diety, dlatego że mąż ma nieco inne zapotrzebowanie kaloryczne i gusta kulinarne niż obydwie córki. Oczywiście jakoś sobie radzimy, ale moja rodzina mocno odczuwa zmianę w kuchni, gdyż ze względu na hashimoto i insulinooporność musiałam wykluczyć na dobre: pszenicę, nabiał oraz cukier. Nie dla mnie tradycyjne naleśniczki, kajzerka, czy serek wiejski ze szczypiorkiem.  Na dłuższą metę jest bardzo trudno przestrzegać restrykcyjnej diety, kiedy na głowie masz planowanie posiłków dla czterech osób. Potem trzeba sporządzić listę zakupów, kupić niezbędne produkty i spędzić czas na gotowaniu. Kiedy to wszystko robić mając dwójkę maluchów i pracując w domu?

dieta pudełkowa informacje

Zdrowe odżywianie „teoretycznie” jest proste

Ten kto chociaż raz w życiu podjął trud wyliczenia sobie makroskładników oraz kaloryczności diety którą powinien spożywać, przyzna na pewno mi rację, że sprawa nie należy do najłatwiejszych. Po pierwsze trzeba rozumieć, że nasze zdrowie i waga nie zależą wyłącznie od ilości kalorii. Mówiąc kolokwialnie, kaloria kalorii nierówna. Przykładowo 500 kcal z obiadu typu pierś z indyka, ryż oraz warzywa nie jest równomierna 500 kcal w czekoladzie. Dlaczego? Tutaj wchodzimy właśnie w kwestię wyliczenia odpowiedniego makro, czyli ilości spożywanego białka, węglowodanów i tłuszczy w diecie. Jeśli nie mamy problemów z wagą (nie mamy niedowagi lub niedowagi) kwestia powinna być teoretycznie prosta do ogarnięcia. Sprawa komplikuje się wtedy, gdy w grę wchodzą problemy zdrowotne, alergie pokarmowe czy dodatkowe wytyczne takie jak: redukcja, robienie masy, czy innych celów związanych z naszym zdrowiem i odżywianiem.

dieta pudełkowa informacje

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

16 komentarzy

 1. Jola (Pixel Kolor) Czerwiec 14, 2018 at 2:40 pm - Reply

  Marzy mi się taki katering przetestować, ale do tego trzeba w większym mieście mieszkać. Mogę tylko pozazdrościć jak na razie. Najbardziej taki katering mi się marzył, jak byłam w szpitalu. Dwa posiłki z mięsem jeszcze przetrwałam, ale trzeci było dla mnie za dużo.

  • Nieidealnaanna Czerwiec 19, 2018 at 6:37 pm - Reply

   Jola, w cateringu masz możliwość doboru diety w 100% pod swoje preferencje i stan zdrowia. Sparwdź sobie tą wyszukiwarkę, bo skoro do Pruszkowa dowożą to moze do ciebie również ?:)

 2. Dorcia Czerwiec 15, 2018 at 10:20 am - Reply

  Świetna sprawa taki catering dietetyczny. Sama bym się pokusiła, gdyby nie to, że przecież pracuję w gastronomii 😀 Ale tu szykujemy jedzenie tradycyjne, domowe, podlaskie, które raczej wyjątkowo dietetyczne nie jest 😉 Nie lubię planować i kombinować urozmaiconych i wartościowych posiłków. Póki co – robię to tylko dla córki, ale podobno (jak to mi zawsze powtarzała moja mama) się nauczę i dla całej rodziny. Więc czekam aż ta wena na mnie spłynie;)
  A propos jeszcze tych pudełek – przeraża mnie ilość plastiku – czy jest on do recyklingu?
  W ogóle ostatnio zauważam, jak ogromne ilości odpadów produkujemy, a nie mamy tak naprawde wiedzy i dużego wpływu na ich dalszy los… Niby idzie do utylizacji, a tu nagle płonie wysypisko z plastikiem… Niedowierzam :/

  • Nieidealnaanna Czerwiec 19, 2018 at 6:36 pm - Reply

   Jest to na pewno bardzo wygodna forma, która ułatwia życie. Co do palstiku? Może warto wereserczować catering z ekologicznym podejsciem do opakowań ?:)

 3. mariolaw32 Czerwiec 15, 2018 at 12:19 pm - Reply

  Kożystalam z takiego cateringu już nie raz i też jetem mega zadowolona 😀

 4. Monika Dudzik Czerwiec 16, 2018 at 8:05 am - Reply

  Nigdy nie korzystałam z cateringu dietetycznego, aczkolwiek uważam, że dla wielu osób jest to naprawdę świetnie rozwiązanie. U mnie w domu nie ma takich problemów z planowaniem posiłków. Córka gotuje sobie sama, a ja z mężem mamy dość podobne gusta – są pewne różnice, ale nie na tyle duże, by nie dało się ich nie przeskoczyć.

  • Nieidealnaanna Czerwiec 19, 2018 at 6:34 pm - Reply

   Z moim mężem tez nie ma problemu, grzej z Zuzą 😉 Jest to bardzo wygodna forma odżywianai się 🙂

 5. pożeram strony Czerwiec 18, 2018 at 7:13 pm - Reply

  To fajny sposób, ale raczej nie wtedy gdy masz rodzinę, która tez przecież musi jeść. 🙂

  • Nieidealnaanna Czerwiec 19, 2018 at 6:34 pm - Reply

   A dlaczego? Przecież jeśli masz możliwość możesz dobrać odpowiednio skomponowaną dietę dla każdego….

   • Anna Czerwiec 20, 2018 at 9:15 pm - Reply

    Myślę, że problemem może być cena. Taka dieta dla jednej osoby to ok. 1500 zł na miesiąc. Ja gotując sama wydaję 1/3 tej kwoty na jedzenie. Przy czterech osbaxg trzeba by wydać 6000 zł. Mało kto moze bez problemu przeznaczyć tyle na samo wyżywienie. A nawet jeśli by mógł to czy wygoda jest aż tyle warta?
    Poza tym zgadzam się z komentarzem o plastyku. Uważam, że produkowanie w domu codziennie 20 opakowań po jedzeniu jest mało ekologiczne. Zaakceptowalabym tylko catering w zwrotnych, wielorazowych pojemnikach.
    Oczywiście jest to wygodne i szybkie, rozumiem osoby, które nie lubią gotować. Ale osobiście jakoś chyba bym się nigdy nie skusiła.

 6. Karolina Czerwiec 19, 2018 at 7:45 pm - Reply

  Kiedyś myślałam nad takim rozwiązaniem, ale teraz przy dwójce dzieci mi się to nie opłaca po protsu

 7. Halina Czerwiec 28, 2018 at 8:14 pm - Reply

  To fakt, takie jedzenie to dość kosztowna opcja.

 8. paulinam2 Wrzesień 30, 2018 at 5:14 pm - Reply

  Zacznę od tego, że jestem bardzo zalataną singielką. Brak czasu, natłok obowiązków oraz niechęć do gotowania tylko do mnie samej szybko poskutkowały tym, że przestałam gotować dla siebie. Całkiem szybko pojawiły się też dodatkowe kilogramy.. Więc stwierdziałam ze spoko opcją będzie catering dietetyczny. Mieszkam w Warszawie, więc wybór jest spory. Wybrałąm pudełka od fit&eat. Jem już z nimi długo, przechodziłam przez różne menu, przeszłam nawet post dr dąbrowskiej. Dla singla o takim stylu życia jak mój ta opcja jest idealna. 🙂

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.