W naszej rodzinie książki zajmują szczególne miejsce. Od samego początku czytałam swoim córkom, już w chwili gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wszelkie nowości wydawnicze testujemy z ogromną ciekowością. Interaktywna książka z opcją czytania nie jest dla nas odkryciem, dlatego, że w domu mamy już zestaw z mówiącym długopisem. Dziś opowiem Wam o tym czym jest zestaw Czytaj z Albikiem „Mój pierwszy elementarz”.

W artykule dowiesz się czym jest:

  • Zestaw pióro elektroniczne Albik z książką
  • Jak moje córki oceniają „Mój pierwszy elementarz”
  • Co sądzę o serii Czytaj z Albikiem

W zestawie „Czytaj z Albikiem” znajdziesz:

  • Elektroniczne pióro, kabel USB, ładowarka– wszystkie książki z serii Albik są kompatybilne z jednym piórem elektronicznym.
  • Książkę „Mój pierwszy Elementarz”.
  • 10 sztuk naklejek na odtwarzacz mp3 i 10 sztuk naklejek regulacji głośności.

Zestaw Czytaj z Albikiem nie potrzebuje baterii, ponieważ zasilane jest przez akumulator, który ładuje się poprzez podłączenie ładowarki. Naładowany długopis pracuje około 7 godzin i informuje kiedy trzeba go naładować. Zestawy z książką dedykowane są dzieciom przedszkolnym i szkolnym. Poszczególne serie książek są podzielone wiekowo.
My zaczęłyśmy zabawę z „Mój pierwszy Elementarz”. Zestaw jest bardzo intuicyjny. Ancymonki od początku wiedziały, że pióro należy uruchomić, przystawić do ilustracji i posłuchać co nam przeczyta.

 

Czytaj z Albikiem „Mój pierwszy elementarz” – nasza ocena

Czytaj z Albikiem “Mój pierwszy elementarz” pozwala dziecku na:

  • czytanie nazw przedmiotów,
  • słuchanie dialogów
  • poznanie dźwięów (piosenki, wierszyki, głosy zwierząt),
  • zabawę w gry i quizy dostępne są w trzech poziomach trudności.

„Mój pierwszy elementarz” umożliwia naukę alfabety, wspiera naukę czytania i rozwija wyobraźnię dziecka. Dzięki tej książce opanowanie miesięcy i poznawanie czterech pór roku staje się dla dziecka łatwe i przyjemne. Zabawa z Albikiem to idealny sposób przekazania informacji o zachodzących w przyrodzie zmianach w zależności od zmieniającej się porze roku. Wspiera naukę liczb oraz pomaga dziecku zrozumieć na czym polegają poszczególne zawody. Jest to świetny pretekst do przeprowadzenia z dzieckiem rozmowy o tym, kim chciałoby być w przyszłości, czy wytłumaczeniu w jakim zawodzie pracują rodzicie, dziadkowie itd. Bardzo się cieszę, że w tej serii Czytaj z Albikiem został poruszony temat  bezpieczeństwa na drodze. Wszystko jest wyjaśnione w sposób prosty i przystępny dla każdego przedszkolaka. Mania która ma 2 i pół roku, również korzysta z serii Czytaj z Albikiem „Mój pierwszy elementarz” bardzo aktywnie.

Warto wspomnieć o tym, że pióro umożliwia również nagrywanie i kodowanie swoich własnych piosenek i tekstów.  Dziecko ma okazję spróbować swoich sił po „drugiej stronie mikrofonu”. Rodzice docenią również fakt, że w piórze jest wejście na słuchawki, co sprawia, że dziecko bawiąc się, nie przeszkadza innym.

Czytaj z Albikiem – nasza rekomendacja

Czytaj z Albikiem to seria książek interaktywnych dla dzieci, które w naszej ocenie są bardzo ciekawym i trafionym produktem. To świetna alternatywa dla klasycznych książek i okazja do tego, by oswajać dziecko z urządzeniami interaktywnymi, które wspierają jego rozwój. „Mój pierwszy elementarz” przyciąga uwagę moich córek ze względu na bardzo ładną i kolorową szatę graficzną. Czytaj z Albikiem to dodatkowe źródło wiedzy dla dziecka i uzupełnienie edukacji przedszkolnej (i szkolnej na bardziej zaawansowanym poziomie kolejnych serii). Interaktywne pióro Albik jest charakterystyczne i idealnie pasuje do małej rączki. Jedno pióro pasuje do wszystkich książek z serii.

Nasza rodzina rekomenduje ten produkt jak odpowiedni dla dzieci. Czytaj z Albikiem “Mój pierwszy elementarz” jest zabawką interaktywną, która wspomaga rozwój dziecka z gwarancją tego, że treści są bezpieczne i dostosowane do wieku malucha. Z perspektywy mamy, dodam, ze to jedna z tych zabawek, która umożliwia wypicie ciepłej kawy i odpisanie na zaległe maile.


Recenzja zestawu Czytaj z Albikiem “Mój pierwszy elementarz” powstała dzięki obecności naszej rodziny na Mikołajkach w Grodzie Kraka. Dziękujemy ze możliwość przetestowania produktu i z ogromną przyjemnością polecamy „Mój pierwszy elementarz” jako idealny pomysł na prezent dla dziecka.

Zainteresują Cię również:

Książki dla dzieci

Jestem w bajce, ksiażka w ktorej bohaterem jest twoje dziecko

Klocki Bajkowy Pałac

Urodziny w stylu Świnka Peppa

Jaki prezent na urodziny dziecka?

Gry, które ratują mi życie