MAMA I DZIECKO

Książka która sama się czyta? Poznaj Czytaj z Albikiem „Mój pierwszy elementarz”

W naszej rodzinie książki zajmują szczególne miejsce. Od samego początku czytałam swoim córkom, już w chwili gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wszelkie nowości wydawnicze testujemy z ogromną ciekowością. Interaktywna książka z opcją czytania nie jest dla nas odkryciem, dlatego, że w domu mamy już zestaw z mówiącym długopisem. Dziś opowiem Wam o tym czym jest zestaw Czytaj z Albikiem „Mój pierwszy elementarz”.

W artykule dowiesz się czym jest:

 • Zestaw pióro elektroniczne Albik z książką
 • Jak moje córki oceniają „Mój pierwszy elementarz”
 • Co sądzę o serii Czytaj z Albikiem

W zestawie „Czytaj z Albikiem” znajdziesz:

 • Elektroniczne pióro, kabel USB, ładowarka– wszystkie książki z serii Albik są kompatybilne z jednym piórem elektronicznym.
 • Książkę „Mój pierwszy Elementarz”.
 • 10 sztuk naklejek na odtwarzacz mp3 i 10 sztuk naklejek regulacji głośności.

Zestaw Czytaj z Albikiem nie potrzebuje baterii, ponieważ zasilane jest przez akumulator, który ładuje się poprzez podłączenie ładowarki. Naładowany długopis pracuje około 7 godzin i informuje kiedy trzeba go naładować. Zestawy z książką dedykowane są dzieciom przedszkolnym i szkolnym. Poszczególne serie książek są podzielone wiekowo.
My zaczęłyśmy zabawę z „Mój pierwszy Elementarz”. Zestaw jest bardzo intuicyjny. Ancymonki od początku wiedziały, że pióro należy uruchomić, przystawić do ilustracji i posłuchać co nam przeczyta.

 

Czytaj z Albikiem „Mój pierwszy elementarz” – nasza ocena

Czytaj z Albikiem “Mój pierwszy elementarz” pozwala dziecku na:

 • czytanie nazw przedmiotów,
 • słuchanie dialogów
 • poznanie dźwięów (piosenki, wierszyki, głosy zwierząt),
 • zabawę w gry i quizy dostępne są w trzech poziomach trudności.

„Mój pierwszy elementarz” umożliwia naukę alfabety, wspiera naukę czytania i rozwija wyobraźnię dziecka. Dzięki tej książce opanowanie miesięcy i poznawanie czterech pór roku staje się dla dziecka łatwe i przyjemne. Zabawa z Albikiem to idealny sposób przekazania informacji o zachodzących w przyrodzie zmianach w zależności od zmieniającej się porze roku. Wspiera naukę liczb oraz pomaga dziecku zrozumieć na czym polegają poszczególne zawody. Jest to świetny pretekst do przeprowadzenia z dzieckiem rozmowy o tym, kim chciałoby być w przyszłości, czy wytłumaczeniu w jakim zawodzie pracują rodzicie, dziadkowie itd. Bardzo się cieszę, że w tej serii Czytaj z Albikiem został poruszony temat  bezpieczeństwa na drodze. Wszystko jest wyjaśnione w sposób prosty i przystępny dla każdego przedszkolaka. Mania która ma 2 i pół roku, również korzysta z serii Czytaj z Albikiem „Mój pierwszy elementarz” bardzo aktywnie.

Warto wspomnieć o tym, że pióro umożliwia również nagrywanie i kodowanie swoich własnych piosenek i tekstów.  Dziecko ma okazję spróbować swoich sił po „drugiej stronie mikrofonu”. Rodzice docenią również fakt, że w piórze jest wejście na słuchawki, co sprawia, że dziecko bawiąc się, nie przeszkadza innym.

Czytaj z Albikiem – nasza rekomendacja

Czytaj z Albikiem to seria książek interaktywnych dla dzieci, które w naszej ocenie są bardzo ciekawym i trafionym produktem. To świetna alternatywa dla klasycznych książek i okazja do tego, by oswajać dziecko z urządzeniami interaktywnymi, które wspierają jego rozwój. „Mój pierwszy elementarz” przyciąga uwagę moich córek ze względu na bardzo ładną i kolorową szatę graficzną. Czytaj z Albikiem to dodatkowe źródło wiedzy dla dziecka i uzupełnienie edukacji przedszkolnej (i szkolnej na bardziej zaawansowanym poziomie kolejnych serii). Interaktywne pióro Albik jest charakterystyczne i idealnie pasuje do małej rączki. Jedno pióro pasuje do wszystkich książek z serii.

Nasza rodzina rekomenduje ten produkt jak odpowiedni dla dzieci. Czytaj z Albikiem “Mój pierwszy elementarz” jest zabawką interaktywną, która wspomaga rozwój dziecka z gwarancją tego, że treści są bezpieczne i dostosowane do wieku malucha. Z perspektywy mamy, dodam, ze to jedna z tych zabawek, która umożliwia wypicie ciepłej kawy i odpisanie na zaległe maile.


Recenzja zestawu Czytaj z Albikiem “Mój pierwszy elementarz” powstała dzięki obecności naszej rodziny na Mikołajkach w Grodzie Kraka. Dziękujemy ze możliwość przetestowania produktu i z ogromną przyjemnością polecamy „Mój pierwszy elementarz” jako idealny pomysł na prezent dla dziecka.

Zainteresują Cię również:

Książki dla dzieci

Jestem w bajce, ksiażka w ktorej bohaterem jest twoje dziecko

Klocki Bajkowy Pałac

Urodziny w stylu Świnka Peppa

Jaki prezent na urodziny dziecka?

Gry, które ratują mi życie

2 KOMENTARZE

 1. Ciekawe rozwiązanie. Dzieciaki teraz mają ogrom możliwości, łączenia zabawy z nauką. Mimo wszystko wolę swoje dzieciństwo i możliwość zabawy z wykorzystaniem wyobraźni. W tym przypadku, odnoszę wrażenie, że przez tego typu zabawki odbieramy im to. To samo tyczy się komputerów i konsoli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.