Jeśli tak jak ja chorujesz na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, pewnie niejednokrotnie zadawałaś sobie pytanie: co jesć przy Hashimoto? Doskonale to rozumiem, dlatego że dieta ma naprawdę ogromne znaczenie dla naszego stanu zdrowia. Izabella Wentz w swojej najnowszej książceCo jeść by pozbyć się objawów Hashimoto. Przepisy i plany żywieniowe, które ci pozwolą odzyskać kontrolę nad zdrowiem tarczycy” krok po kroku oprowadza nas po tajnikach zdrowej i wskazanej kuchni w drodze po zdrowszą tarczycę i lepsze samopoczucie.

co jeść przy Hashimoto

Z tej ksiażki dowiesz się co jeść przy Hashimoto.

Co jeść przy Hashimoto wg najnowszej książki Izabelli Wentz?

Izabella Wentz jest doktorem farmacji, autorką trzech ksiażek związanych z chorobami tarczycy. Co ciekawe pani doktor sama choruje na Hashimoto i na własnej skórze doświadczyła trudów związanych z tą chorobą. Jej najnowsza książka Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto składa się z pięciu cześci, w których czytelnik krok po kroku jest wprowadzany w realia życia z chorobą. Autorka książki nie podaje jednej złotej rady co jeść przy Hashimoto, natomiast bazując na własnym doświadczeniu, obserwacjach i badaniach przeprowadzonych na swoich podopiecznych podpowiada co to znaczy racjonalnie odżywiać swój organizm. 

 

Wprowadzenie do Hashimoto

W pierwszej cześci “Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto” Izabella Wentz w prosty  i przekonywujący sposób przekonuje, że jedzenie ma znaczenie. To co spożywamy może nam pomóc lub zaszkodzić. W przypadku diety przy autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy należy mieć świadomość, że zdrowy styl życia to podstawa opanowania choroby i poprawienia codziennego samopoczucia. Osoby, które nie mają pojęcia o realiach choroby w tej częsci gładko zostaną wprowadzone w tematykę Hashimoto i znaczenia diety w chorobie. 

co jeść przy Hashimoto

Co jeść przy Hashimoto, aby nie mieć niedoborów składników?

Jak przerwać błędne koło Hashimoto? Trzeba zadbać o podstawy żywienia!

Najnowsza książka pani doktor Izabelli Wentz jest obowiazkową pozycją dla wszystkich osób mających problemy z tarczycą i innymi chorobami autoimmunologicznymi. To prawdziwa skarbnica wiedzy, która w sposób przystępny etapami ukazuje moc zdrowego odżywiania. Autorka edukuje czytelników i zrywa z mitami na temat diet, odchudzania i powszechcnego rozumienia terminu “zdrowy styl życia”. By naprawdę rozsądnie jeść przy Hashimoto, należy odżywiać organizm. Co to znaczy? Osoby z chorobami autoimmunologicznymi mają niedobory skłaników odżywczych, cierpią na alergie pokarmowe, często brakuje im enzymów trawiennych i dokuczają inne problemy gastryczne. Pani doktor tłumaczy co z tym zrobić i jak ważne są zmiane w naszym codziennym menu. 

co jeść przy Hashimoto

Teraz już wiem co jeść przy Hashimoto!

Plan żywieniowy, czyli co jeść przy Hashimoto

Wnioski po lekturze “Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto” utwierdziły moje wczęśniejsze przekonania, że nie ma jednej, uniwersalnej i idealnej diety dla chorych na Hashimoto. Czy w takim razie plan żywieniowy ma sens?
Jak najbardziej tak, ale pod warunkiem, że zmienisz stopnioow swój styl życia i będziesz mądrze wprowadzał te zmiany. 

9 wskazówek Izabelli Wentz odnośnie tego co jeść przy Hashimoto:

 1. Należy ograniczyć produkty przetworzone.

 2. Posiłki powinny być bogate w warzywa.

 3. Wprowadź do jadłospisu kiszonki. 

 4. Pokochaj zielone koktajle.

 5. Spożywaj węglowodany o niskim indeksie glikemicznym. 

 6. Jedz różnorodnie i nie rezygnuj na stałe ze wszytkich produktów!

 7. Wybieraj jedzenie wysoko odżywcze.

 8. Ogranicz jod.

 9. Nie bój się zdrowych tłuszczy. 

   

Plan żywieniowy przy Hashimoto

Odżywianie przy zapaleniu tarczycy powinno być przemyślane. By dostarczyć swojemu organizmowi składniki wysokoodżywcze, trzeba wiedzieć w czym ich szukać, czyli co jeść na co dzień. Doktor Wentz zachęca do bacznej obserwacji organizmu i etapowego remodelingu swojej diety. Przy czym proponuje holistyczne podejście – dbając o swoje zdrowie nie można zapominać o tym by się wysypiać, unikać stresu i go redukować. Korzystać z suplementacji witaminy D3 oraz uzupełniać inne niedobory, które w chorobie Hashimoto są nieuniknione. Do tego umiarkowana aktywność fizyczna, taka która nie będzie dodatkowo obciążała układu hormonalnego chorego.

Tak jak wspomniałam wcześniej, pani doktor nie ma jednej sprawdzonej diety przy Hashimoto. Natomiast ksiażka “Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto” daje ci wybór. Iza Wentz zebrała w jednym miejscu wszystkie sposoby odżywiania, które na przestrzeni lat pomogły jej opanować tarczycę, oraz okazały się pomocne wśród jej podoopiecznych. Wspomniane sposoby odżywiana to: 

 • Dieta intro u źródła
 • Dieta paleo u źródła
 • Dieta autoimunlogiczna paleo u źródła

Pozytywne przykłady, czyli to działa!

Wszystkie style odżywiania są skrupulatnie wyjaśnione, mało tego poparte prawdziwymi historiami. Szykując się do rewolucji w kuchni możesz być spokojna, bo w książce znajdziesz również porady na temat tego gdzie kupować produkty, jak je wybierać, jak komponować posiłki, a nawet jak zorganizować własną kuchnię i radzić sobie z pokusami będac poza domem. Najtrudniej jak się domyślasz jest po prostu zacząć…

Po piąte przepisy – nie masz wymówek, zacznij gotować!

Książka Izabelli Wentz “Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto. Przepisy i plany żywieniowe, które ci pozwolą odzyskać kontrolę nad zdrowiem tarczycy” to nie tylko kompedium wiedzy na temat Hashimoto, ale również kompletny plan żywieniowy z masą przepisów na każdą okazję. Muszę cię nieco zmartwić. Po przeczytaniu tej książki zrobi ci się nieswojo, a może nawet poczujesz palący rumieniec zawstydzenia (tak jak u mnie), bo okaże się, że popełniałaś głupie błędy. Na szczęście modyfikacja diety może nam pomóc. Co jeść przy Hashimoto? Doktor Wentz proponuje ci przepisy, w ktorych znajdziesz pomysły na: koktajle i napoje, zupy i gulasze, sałatki, dania główne, dodatki i przekąski, a nawet słodycze. Dla mnie ta książka to totalny must have każdej Haszimotki, czy też Haszimotka! Polecam z całego serca i życzę, aby lektura wyszła nam wszystkim na zdrowie. 

KONKURS – DO WYGRANIA 3 KSIĄŻKI “Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto”

Odpowiedz na pytanie: Dlaczego chcesz zmienić swoją dietę przy Hashimoto?

Konkurs trwa od 07-19 maja 2019 r. 

Wybiorę trzy najciekawsze odpowiedzi, a wyniki ogłoszę na dole 20 maja. 

Powodzenia! Przekonajcie mnie, że potrzebujecie się dowiedzieć co jesć przy Hashimoto!