Brudna sukienka, zapchlone koty i problemy z kasą, to nie mogło się udać – Mikołajki w Grodzie Kraka

//Brudna sukienka, zapchlone koty i problemy z kasą, to nie mogło się udać – Mikołajki w Grodzie Kraka

Dawno, dawno temu, a właściwie 3 lata temu. Ani za górami, ani za lasami, ale za to w Grodzie Kraka. Dwie fantastyczne kobiety postanowiły zrobić coś dla innych. Tak powstał pomysł na Mikołajki w Grodzie Kraka, to matek blogerek inicjatywa taka. Klaudię z bloga Niezłe Ziółko i Agnieszkę z bloga Mylifestyle już trzeci raz zorganizowały wartościowe wydarzenie, w którym tym razem najważniejszy był mały Dawidek. To jedyne takie blogerskie spotkanie, gdzie główną ideą jest wsparcie najbardziej potrzebujących. Nie skłamię jeśli powiem, że organizatorki stanęły na wysokości zadania i zorganizowały ciekawe, ciepłe i bardzo rodzinne spotkanie, w którym najważniejsze było okazanie wsparcia dla chorego dziecka.

mikołajki w grodzie kraka
mikołajki w grodzie kraka

Mikołajki w Grodzie Kraka po raz trzeci

Spotkanie odbyło się w restauracji Kto uwolnił skowronkaBył to strzał w dziesiątkę. Kilka sali, wszystko dostosowane do rodzin z dziećmi, a do tego sympatyczna i profesjonalna obsługa.  Nic dziwnego, że czekały na nie wszystkie dzieci. Mikołajki w Grodzie Kraka były otwartym wydarzeniem. Każdy kto chciał pomóc choremu Dawidowi mógł do nas się dołączyć. Na maluchy czekała Mikołajem. O prezenty w postaci gier planszowych dla dzieci zadbała firma Alexander. Mamy blogerki były bardzo grzeczne w tym roku, dlatego  otrzymałyśmy od Eveline worek cudów. Czego tam nie było? Cienie do powiek, krem koloryzują, lakiery, szminki, słowem wszystko by wyglądać pięknie każdego dnia.

Kobieta, kobiecie wsparciem

Fundacja 3-4-Start objęła patronatem Mikołajki w Grodzie Kraka. Po raz trzeci zostały zbierane dla chorego dziecka. Dawidek chorującego na rzadką, genetyczną chorobę neurometaboliczną i degeneracyjną ośrodkowego układu nerwowego, zwaną zespołem Leigha. Cały czas trwają aukcje charytatywne na Allegro, gdzie można wylicytować różne gadżety, podarowane przez sponsorów specjalnie dla Dawidka, link znajdziesz tutaj.

Pieniądze dla Dawida potrzebne są cały czas. Jeżeli chcesz i masz chęć pomóc to możesz to zrobić. Wystarczy przelać dobrowolną kwotę na konto fundacji. 84 1020 2892 0000 5102 0619 7000 z tytułem przelewu “Dla Dawidka – MIKOŁAJKI W GRODZIE KRAKA”

mikołajki w grodzie krakamikolajki w grodzie kraka

Z życia wzięte

Skoro już znacie cel mojej wyprawy do Krakowa, pragnę Wam opowiedzieć, o tym że nie wierzyłam w to, że ta impreza może się udać. Dlaczego? Nasza rodzinna podróż samochodem była horrorem. Trzy nieplanowane przystanki na zmianę brudnych ubrań. Moje córki pierwszy raz podczas podróży wymiotowały. W konsekwencji z pięknych świątecznych sukienek zostały przebrane, w jedyne czyste rzeczy – dresy. My z mężem, również na tym ucierpieliśmy. Byliśmy zmęczeni, niewyspani i zestresowani całą sytuacją. Spóźniliśmy się dobrą godzinę i niestety nie udało mi się uczestniczyć w prelekcji Izabeli Kornet. Iza mówiła o planowaniu dnia. Priorytetem jej wykładu było uświadomienie kobiet, że poza codziennymi obowiązkami zasługujemy na czas dla siebie, każdego dnia, bez wymówek. Szkoda, że to mnie ominęło, bo w tym roku szczególnie walczę o zachowanie life balance. Równowaga między życiem rodzinnym, a zawodowym. Odpowiednie proporcje pracy i odpoczynku, to wszystko jest w życiu bardzo ważne. W codzienności matki jest również bardzo trudne. Wszystkie zdjęcia, które oglądacie to zasługa Iwony z Kocie Kadry. Fotografie z sesji świątecznej wykonała Izy z Kocie Kadry. To jedne z waszych ulubionych zdjęć, gdzie rodzina Nieidalnych jest w komplecie. W czasie Mikołakjek w Grodzie Kraka do wygrania była książka „Szlak Kingi” autorstwa Katarzyny Targosz, Wydawnictwa eSPe.

mikołajki w grodzie kraka

SEO dla każdego

Na szczęście na warsztat o pozycjonowaniu strony z Albertem Czajkowski zdążyłam. Przyznam szczerze, że prelekcja na temat SEO, dała mi do myślenia. Niestety przede mną ogromnie duże wyzwanie w okiełzaniu pozycjonowania własnego bloga. Prowadzący miał anielską cierpliwość i dużo życzliwości. Prowadzenie warsztatu w gronie rozmawiających kobiet, biegających maluchów i śmiejących się ludzi, na pewno nie należy do łatwych. Tym bardziej doceniam jego wkład w nasze spotkanie.

A co z dziećmi?

Bardzo dziękuję Klaudii i Agnieszce za dostosowanie wydarzenia do mam. Dziewczyny tym razem zadbały o to, aby każda z nas czuła się swobodnie i nie była ograniczona opieką nad dziećmi. O rozrywkę i zabawę maluchów zadbali ChemicAl World.  Ich warsztaty chemiczne były strzałem w dziesiątkę. Animatorzy MyDay.pl zadbali o taniec, ruch i  inne  atrakcje dzieci. Ich roześmiane buzie niech będą najlepszą rekomendacja, tego że sprostali zadaniu i to bardzo. Ogromne podziękowania dla wszystkich partnerów tego wydarzenia, to dzięki nim udało się nam spędzić cudowne chwile, w kobiecym, blogerskim gronie.

Słodki akcent

Finałowy, słodki akcent dokonał się dzięki przepysznemu tortowi. Słodka Kraina Czarów przygotowała kulinarne dzieło sztuki, nie tylko pod względem wyglądu, ale również w kwestii nieziemskiego smaku. Całe szczęście, że to był przed moją metamorfozą. Mikołajki w Grodzie Kraka nie miały prawy się udać. Moje kiepskie samopoczucie spowodowane przygodami w czasie podróży, zapchlonymi kotami, oraz trudnościami w rodzinie spowodowały, że jechałam tam bardzo przygaszano. Miło się „rozczarowałam” i mimo tego, że byłam w kiepskiej formie była to najlepsza blogerska inicjatywa, w której uczestniczyłam w ostatnich latach. Dziękuję organizatorkom, partnerom i uczestniczkom za wspólnie spędzone chwile. Za wszystkie rozmowy, ciepłe słowa, wsparcie i promowanie idei wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Mikołajki w Grodzie Kraka, to bardzo potrzebne spotkanie, które pod względem organizacji i atmosfery trudno będzie przebić. Inni powinni uczyć się od Klaudii i Agnieszki tworzenia wydarzeń w tak dobrym stylu.

Partnerzy licytacji:

Alexander Toys | Tania Książka | Mafaf | Paerla | Projekt planner | Tron | RobotowoKatarzyna Targosz | Foxgames.pl | Heart Made 4 Kids | Ga-gatki on-line shop | Wydawnictwo Oficynka | Sylveco | Media Service Zawada | Misie, królisie i przyjaciele | Turkusowa Kropka | Helpa   Fanaberie

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

9 komentarzy

 1. Dawid Lasociński/Swiathegemona Styczeń 15, 2018 at 8:52 am - Reply

  Już na drugim blogu czytam o tym wydarzeniu i bardzo fajnie, że blogerzy, a właściwie blogerki organizują takie akcje 🙂

  • Nieidealna Anna Styczeń 16, 2018 at 7:29 pm - Reply

   Wiesz bardzo fajna inicjatywa Dawid, w ogóle spotkania blogerów i konferencje to świetna rzecz. Wybierasz się może na któreś wydarzenie ?:)

   • Dawid Lasociński/Swiathegemona Styczeń 17, 2018 at 6:53 am - Reply

    Z inicjatyw blogerskich preferuje te mniejsze, takie o jakiej piszesz. Niestety, ze względu na stan zdrowia mojego ojca prawie nic planować nie mogę i jedynie jakieś łódzkie małe spotkania ogarniam…

    • Nieidealna Anna Styczeń 17, 2018 at 6:56 pm - Reply

     W ten weekend będzie łódzkie, małe spotkanie, na Piotrkowskiej. Chyba mają miejsca, bo parę osób (w tym ja) się wysypałam. Może się zainteresujesz? Przykro mi z powodu taty, zdrówka i sił do codzienności Dawid 🙂

     • Dawid Lasociński/Swiathegemona Styczeń 19, 2018 at 7:16 am

      W ten weekend wszystko przegra ze śniegiem i nartami biegowymi 🙂 Jestem ciekaw, kto jest organizatorem tego spotkania na Piotrkowskiej, bo nic o nim nie słyszałem…

 2. Nieidealna Anna Styczeń 16, 2018 at 7:28 pm - Reply

  I to bezbolesny prawda ?:P

 3. Ula Mamonik.pl Luty 6, 2018 at 7:14 am - Reply

  Świetna akcja. To dobrze, że przy okazji spotkania blogerskiego pomagano także choremu dziecku

 4. […] się bez przyczyny. Klaudię poznałam osobiście w zeszłym roku biorąc udział w kolejnej edycji Mikołajek w Grodzie Kraka. Wyjazd do Jordanowa kusił wyrwaniem się od domowej rutyny, złapaniem oddechu od roli zony i […]

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.