To prawda, to co widzimy jest efektem końcowym, który my jako odbiorcy “kupujemy” naszymi oczami i chłoniemy jak gąbka. Podobam mi się twoja konkretność i pewność siebie w podejmowaniu decyzji. Myślę, że to świadczy o tym, że jesteś asertywną i nowoczesną kobietą. Jak myślisz w czym tkwi siła współczesnych kobiet?

Świadomość tego, że mogą same decydować o sobie. Ja staram się pokazywać moim czytelniczkom, że można pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem dziecka, ale nigdy nie mówię, że to jest najlepszy możliwy wybór. Sama przecież na co dzień widzę wiele minusów takiego połączenia i nie ukrywam tego przed nikim. Ten perfekcjonizm, który ze mnie wyłazi to tylko jedna z cech charakteru i takiego mojego „chciejstwa” – bardzo lubię porządek i idealnie suchy zlew, ale… niezbyt często go mam. Nie koloryzuję swojego życia. Nie udaję, że ten model sprawdza się idealnie na każdym polu. W końcu zawsze jest mnie gdzieś za mało. Zawsze coś cierpi, bo w danym momencie wybieram coś innego. Oczywiście, że staram się, by najmniej cierpiała moja rodzina, ale nie będę kłamać, że udaje mi się to osiągać w każdej sytuacji. Myślę, że współczesne kobiety, które świadomie stawiają na życie rodzinne i „siedzenie w domu” też są bohaterkami. A także te, które w imię kariery zawodowej rezygnują z zakładania rodziny. Wiesz, dlaczego? Bo w końcu zrozumiały, że mogą same decydować o swoim życiu. I postępują zgodnie ze sobą, a nie z tym, co narzuca im ktoś inny.

BlondPaniDomu

Jestem zaskoczona (ale i zachwycona) spójnością w naszych poglądach. W przypadku wyboru kobiet i możliwośći decydowania o swoim życiu, tak samo jak ty Mirko, kibicuję im, bez względu na to jaką drogę wybiorą. W 2017 roku znalazłaś się w Rankingu Jasona Hunta, czy można powiedzieć, że zeszły rok był dla ciebie przełomowy?

Tak, miniony rok był dla mnie przełomowy.  Choć niestety obfitował również w trudne chwile, to nauczył mnie więcej niż jakikolwiek wcześniej. W końcu nauczyłam się czerpać zadowolenie nawet z niewielkich sukcesów i to głównie na nich koncentrować swoją uwagę. Miałam okazję przekonać się na własnej skórze, że „jeśli umiesz liczyć… licz na siebie”. W końcu zrozumiałam, że nie żyjemy, by pracować i że już nigdy praca zawodowa nie będzie sterować moim życiem. Planów na ten rok mam bardzo wiele, ale nie zdradzę Ci ich, bo się nie spełnią… Wierzę jednak, że moje miejsce w sieci będzie się rozwijać, a mój wkład i chęci wystarczą, by sięgnąć po prawdziwy sukces.

Mirosławo, specjalnie użyłam tej oficjalnej formy twojego imienia, bo chcę zwrócić uwagę, że autorka bloga Blond Pani Domu łączy jednocześnie pewność siebie z niesamwitą skromnością. W moim osobistym odczuciu jest to szalenie atrakcyjny zbiór cech. Powiem więcej, bardzo żałuję że nasz wywiad dobiega już końca, ale na deser zdradź proszę swój ulubiony cytat. W czym codziennie odnajdujesz inspirację do bycia sobą?

Mój ulubiony cytat w ostatnim czasie, który jednocześnie będzie wprost idealnym podsumowaniem tego wywiadu to: „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” (Heraklit z Efezu). Cokolwiek robię, powtarzam sobie w głowie te słowa. W końcu przestałam czekać, aż coś wielkiego pojawi się w moim życiu. Postanowiłam zwyczajnie zacząć w miejscu, w którym się znajduję i z tym, co mam. Jestem przekonana, że dzięki takiemu podejściu, w końcu dojdę do czegoś wspaniałego. Wierzę, że jeśli mogę o czymś marzyć, to znaczy, że mogę to też zrobić…

Mirka, jestem CI niesamowicie wdzięczna za naszą rozmowę. Dziękuję ci serdecznie za poświęcony czas i dużo ciekawych, niebanalnych spostrzeżeń na temat codzienności. Masz rację, że marzenia są po to aby je realizować, a nie wyłącznie o nich myśleć. Twoja historia motywuje do działania i pokazuje, że nie trzeba być perfekcyjną we wszystkim by być szcześliwą w codziennym życiu. Wywiad z Mirosławą Trenerowską, autorką bloga Blond Pani Domu jest drugim wywiadem gościnnym, z cyklu o inspirujących kobietach: „Blogosfera jest Kobietą”. 

Więcej informacji na temat Blond Pani Domu w sieci znajdziesz na jej kanałach:

Blog http://blondpanidomu.pl/

Facebook https://www.facebook.com/blondpanidomu/

Instagram https://www.instagram.com/blondpanidomu/

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCxaIy6ddbU2O6xUkkRjCAVw/videos

Zdjęcia wykorzystane w artykule wykonała http://paniwoznafotografia.pl/