Jak to jest być prelegentką na spotkaniu blogerów? Moje wrażenie po pierwszym razie z Blog Matters.

//Jak to jest być prelegentką na spotkaniu blogerów? Moje wrażenie po pierwszym razie z Blog Matters.

Czy jest sens jechać na kameralne spotkania blogerów, do tego wszystkiego oddalone od domu o dobre 500 kilometrów? Czym różni się bycie uczestnikiem spotkania blogerów od bycia prelegentem? Po której stronie eventu wolę być? Jak wypadłam w roli prelegentki i dlaczego warto zawsze być sobą, dowiesz się z mojej relacji o Blog Matters 2018. Spotkanie zoraganizowanego w Sarbinowie przez Monikę Kiljańską (Konfabula) i Milenę Czupryniak (Cytryniaki). Partnerami spotkania byli: Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie oraz MPS Plastic Packaging & Private Label Cosmetics Manufacturer. Wszytko rzut beretem od Chłopów, małej wioski rybackiej, w której zatrzymałam się z rodziną na krótki urlop nad morzem. 

blog matters 2018

Blog Matters 2018, czyli Monia z Mileną w akcji

Organizatorki Blog Matters po raz kolejny udowodniły, że chcieć to móc. Zapracowane mamy, blogerki a do tego świetne organizatorki. Blog Matters to kameralne spotkanie dla blogerów, zorganizowane nad polskim morzem, w malowniczym Sarbinowie. Gospodynie wydarzenia zadbały o to, aby uczestnicy czuli się swobodnie, a do tego wydarzenie sprzyjało nie tylko nauce i dalszemu rozwojowi bloga, było też idealną okazją do nawiązania kontaktów towarzyskich. W moim osobistym odczuciu, wszystko było dopięte na ostatni guzik, uczestnicy spotkania to ciekawe osoby, prelegenci zrobili kawał dobrej roboty, pogoda dopisała, dzieki partnerom wydarzenia udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Dziewczyny, moje gratulacje, dałyście sobie świetnie radę i chętnie wrócę do Was za rok. 

blog matters 2018

Wiedza, inspiracja, pozytywny przykład

Tegoroczne prelegentki to trzy żywioły. Wystąpienia Leny Murawskiej o skutecznej  strategii działań na Facebooku to dawka solidnej wiedzy. Lena jest świetną mówczynią, potrafi zahipnotyzować swoich słuchaczy i zmotywować do wykorzystania każdej “wolnej” minuty na pracę. Prelekcja Pauliny Pamuły o trikach związanych z prowadzeniem i nagrywaniem webinarów to nie tylko solidna dawka informacji, ale również świetna inspiracja. O tym, że Paulina inspiruje świadczy jej grupa fejsbukowa, która może być wzorem do prowadzenia tej formy wsparcia. Powiem więcej, Paulina to żywy dowód na to, że pasja może być również biznesem.

blog matters 2018

Nieidealny debiut w roli pregentki

Moja prelekcja na temat Faktów i Mitów Rankingu Jasona Hunta to przykład na to, że chcieć znaczy móc. Cieszę się, że mój pierwszy raz po drugiej stronie, w roli prelegentki odbył się w tym miejscu. Wypoczęta, pozytywnie nałodowana nadmorskim słońcem, na wystąpieniu czułam się jak ryba w wodzie.

blog matters 2018

Sądząc po komentarzach i rozmowach po prelekcji, dałam radę i moja historia inspiruje do wytrwałości, systematycznej pracy i byciem sobą, na przekór trendom. Jedyny minus całego spotkania, to zbyt krótki czas jego trwania. Czuję pewien niedosyt…

blog matters 2018

Dzień Dziecka w inny sposób

Okazuje się, że świętowanie Dnia Dziecka może przebiegać na wiele sposobów. Ciesze się, że Monika i Milena stworzyły możliwość spotkania się w blogerskim gronie właśnie z uwzględnieniem naszych rodzin. Tatusiowie dzielnie zajmowali się pociechami w wyznaczonej do tego strefie na świeżym powietrzu. Starszym dzieciom zapewniono rozrywkę w postaci warsztatów archeologicznych. Moje córki nadgoniły cukrową normę dzięki przepysznym ciastkom (dzięki Monia! Mój maż cię wydał). Słowem każdy znalazł coś dla siebie i był zadowolony. 

blog matters 2018

Partnerami spotkania byli:

Szczególne podziękowania, ukłony, oraz uściski kieruję w stronę tegorocznych sponsorów Blog Matters 2018 w Sarbinowie. Dziękuję serdecznie: AmalooTopgalRedroOleofarmWydawnictwo Zysk i SpółkaCocomiloCraftoholic ShopGosia Przymuszała CoachAgile CommanderDigital Karabela

Patronatem objęli: Miasto MielnoMiasto Koszalin Portal Mądrzy RodzicePortal Reachablogger.

_____________________________ Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co!

Blogowanie niejedno ma imię

To co najbardziej podoba mi się w blogowaniu, to możliwość poznawania nowych osób. W ciągu ostatnich pięciu lat zakotwiczyłam się na dobre w polskiej blogosferze. Nauczyłam się, że we wszelkich spotkaniach blogowych najważniejsi są ludzie. Nie jest istotne gdzie i kiedy, ale z kim. Mniejsze znaczenie ma dla mnie merytoryczna część wydarzenia, choć skłamałabym, gdybym powiedziała, że jest dla mnie obojętna. Dobór partnerów spotkania moim zdaniem jest kluczowy, nie dlatego, że liczę na “bogate” dary losu, tylko dlatgo by partnerzy pasowali swoim charakterem do klimatu danego spotkania. Dziękuję Milenie i Monice za to, że mimo zabiegania, obowiązków i własnego życia miały ochotę i siły przygotować dla nas grunt do wspólnego spotkania. Szczególnie ciepłe mysli kieruję w stronę organizatorek za możliwość sprawdzenia się po drugiej stronie i zadebiutowania w roli prelegentki. Marzenia są po to, aby je realizować, a nie tylko o nich myśleć. 

blog matters 2018

_____________________________

Nieidealnaanna to blog, który opowiada o tym co w życiu najważniejsze, żeby być na bieżąco z nowymi tekstami koniecznie polub mój Nieidealny Facebook, oraz zaobserwuj mnie na Instagramie, gdzie pokazuję moje życie od kuchni. Jeśli to zrobiłeś, wiedz że Nieidealnaanna w tym momencie szeroko się do Ciebie uśmiecha i robi przytulasa, na misia, a co!

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

14 komentarzy

 1. Monika Kilijańska Lipiec 3, 2018 at 6:47 am - Reply

  Dzięki, żę przyjechałaś. W końcu to kawał drogi i – przyznam szczerze – nie każdemu by się chciało. A jednak! Jednak ta blogerka z Rankingu Jasona Hunta to człowiek o miłym sercu <3

  • Nieidealnaanna Sierpień 20, 2018 at 8:30 pm - Reply

   Jest nas wiecej 😛 Monia, super było i serdecznie ci dziekuję za propozycję 🙂

 2. Jola (Pixel Kolor) Lipiec 3, 2018 at 4:39 pm - Reply

  Super, że udało nam sie w koncu spotkać. Będzie z ciebie świetna prelegentka. 🙂 Zdolna jesteś i masz o czym mówić.

  • Nieidealnaanna Sierpień 20, 2018 at 8:29 pm - Reply

   Jola, bardzo ci dziekuję 🙂 Też się cieszę, że pierwsze spotkanie na żywo za nami 🙂

 3. Kasia Lipiec 3, 2018 at 7:53 pm - Reply

  Aniu wyglądasz jak rasowa prelegentka.Chętnie bym Cię posłuchała w tej roli. Może kiedyś się uda A tak! Ludzie i zanjomości, to niewątpliwie ogromny atutu blogowania. Nie wiem czy to nienajcudowaniejsza sprawa dla mnie

  • Nieidealnaanna Sierpień 20, 2018 at 8:29 pm - Reply

   Kasiu, ludzie naprawdę robią robotę 🙂 Mam nadzieję, że będzie jeszcze niejedna okazja 🙂

 4. Martyna Lipiec 4, 2018 at 12:36 pm - Reply

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 5. Agata Lipiec 6, 2018 at 8:15 am - Reply

  Pozdrawiam was wszystkie. Fajne spotkanie i nieźle bycie prelegentką to naprawdę fajna rzecz 🙂

 6. Dawid Popielawski Lipiec 18, 2018 at 5:16 pm - Reply

  Rozumiem że Twój następny występ w roli prelegentki będzie na BCP? 😉

 7. Mariaa Lipiec 19, 2018 at 11:06 am - Reply

  Super artykóuł 🙂 od niedawna jestem czytelniczką twojego bloga i coraz częściej tu wracam, masz bardzo fajny styl 🙂

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.