STYL ŻYCIA

5 rzeczy, dzięki którym radzę sobie z przeciwnościami losu każdego dnia.

Bez pasji byłabym martwa za życia

Nieustannie jest we mnie głód poznawania nowych rzeczy. Mój apetyt na życie nie maleje z upływem lat, tylko jeszcze bardziej się rozkręca. Nie wyobrażam sobie życia bez pisania i czytania książek. Nie wyobrażam sobie wieczoru bez serialu lub dobrego filmu. Czułabym się smutna, gdybym chociaż raz na kwartał nie wybrała się do teatru, czy galerii sztuki. Na co dzień otaczam się sztuką oraz osobami z pasją.

Chłonę każdy obraz, dźwięk, barwę, fakturę i smak bardzo intesywnie, rozkładając to wewnątrz siebie na miliardy cząsteczek, które wypełniają moje serce i umysł.

https://nieidealnaanna.com/spektakl-the-wedding-dzisiejsze-malzenstwo-sens/

Zdaję sobie z tego sprawę, że dla niektórych moja wrażliwość i emocjonalność jest zbyt trudna. Nie oczekuję od innych zrozumienia. Cieszę się tym, że każdego dnia odkrywam nowe oblicza świata. Codziennie przekraczam granicę własnej wyobraźni i pragnień. Dzięki sportowi nauczyłam się dokonywac niemożliwego mimo zmęczenia, bólu i wyczerpania psychicznego. Mojej pasji do życia nie zamieniłabym na nic innego. Czuję że jestem we własciwym miejcu każdego dnia. 

Szanuje swoje zdrowie, dbam o zdrowie mojej rodziny

Bardzo dobrze znam swój organizm, potrafię przewidzieć moje reakcje, nawet na traumatyczne doświadczenia. Trenowanie judo mnie uodporniło na wiele rzeczy. Życiowe doświadczenia umocniły mnie psychicznie. Jestem świadoma drogi, którą przebyłam, ale jednocześnie wiem, że wiele zmian przede mną. Jak każda z Was miewam słabości, chwile zwątpienia, ale pozwalam sobie na to wszystko. 

Nie jestem robotem, któremu można zaprogramować opcję: zrób to i zapomnij. Na moje samopoczie wpływa milion czynników. Pozwalam sobie na słabość i bycie nieidealną. Nie biczuje siebie za to, że odniosłam porażkę. 

Jestem swoją najlepszą przyjaciółką i dlatego traktuję siebie jak księżniczkę. Prowadzę nierówną walkę z czasem. Odpuszczam, gdy nie daję rady. Jestem wyrozumiała dla moich gorszych momentów. Skupiam się na tym co we mnie dobre i staram się w ten sam sposób oceniać ludzi, których spotykam na swojej drodze. Te 5 rzeczy pozwala mi przetrwać trudne momenty i czuć, że to wszystko co mnie spotyka JEST PO COŚ i ma głębszy sens. 

Jestem ciekawa, jakie są twoje sposoby na radzenie sobie z przeciwnościami losu?

Czy tego typu wpisy są dla Ciebie wartościowe i potrzebne?

A może masz propozycję jakiegoś tematu, który warto poruszyć na blogu?

Daj mi koniecznie znać o tym w komentarzu, jestem tutaj specjalnie DLA CIEBIE. 

17 KOMENTARZY

 1. Znaleźć balans pomiędzy wieloma sferami życia to jest sztuka! Rodzina, dom, praca, czas dla siebie, dla przyjaciół, męża, kręcić się w tym kołowrotku i nie zwariować, nie powiedzieć “ja wysiadam”. Dorosłość pani, każdy z nas powinien być dumny ze swoich osiągnięć, ze swojej drogi do realizacji celów. Jak zwykle bardzo dobry tekst. Wiesz, że ja lubię te o samorealizacji i motywacji. Pozdrawiam!

  • Danusiu, masz rację to ogromna sztuka, której ciagle się uczę. Ale wiem jedno, my kobiety za często zbyt krytycznie oceniamy swoje działania. Nieraz lepeij olać sprzątanie i ugotowac na obiad pierogi z Biedronki, na rzecz zabawy z dzieckiem lub odpiczynkiem sam na sam ze sobą, niż gonić nie wiadomo gdzie i niewaidomo po co 🙂

 2. Pingback: nieidealne
 3. Podziwiam bardzo takich ludzi jak Pani , którzy otwarcie potrafią mówić, pisać o tym co ich spotkało.
  Takich mądrych, odważnych, dobrych ludzi powinno być jak najwięcej. ..wtedy świat byłby lepszym a życie spokojniejsze i piękniejsze.
  Pani wrażliwość, dorosłość emocjonalna, pogodzenie się z przeszłością a przy tym optymizm i patrzenie do przodu napawa radością bo to wszystko jest sukcesem .
  Dała Pani radę i zbudowała “dom” mimo zlych wzorców z dzieciństwa.
  Życzę Pani wszystkiego najlepszego .

  • Ula mam nadzieję, że zaczniesz do mnie spokojnie mówić Ania 🙂 Tak jest łątwiej 🙂 Dziękuję ci za te piekne słowa. Nie było łatwo się przełamać, ale tak naprawdę widzę, że dzielenei się swoimi doswiadczenami jest bardzo potrzebne i to mnie najbardziej cieszy, że mogę tym samym pomagać innym 🙂

 4. Ale to jest prawda że to co mamy w głowie przekłada się na nasze życie. Jeśli myślimy pozytywnie to i tak się układa (nie licząc niewielkich wypadków losu). Super że przytacza ważne Ci wpisy

  • Dziekuję Paulina 🙂 warto jednak odświeżać co raz, te ważne moemnty, ale jednocześnie odciąć się grubą kreską, od tego co było 🙂 Siła umysłu, a tym samym naszego anstawienia jest niesamowita <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.