5 rzeczy, dzięki którym radzę sobie z przeciwnościami losu każdego dnia.

//5 rzeczy, dzięki którym radzę sobie z przeciwnościami losu każdego dnia.

Wdzięczność i docenianie tego co dobre w moim życiu

Gdy myślę o tym z jakiego domu pochodzę, z jak ogromnej patologii i przemocy udało mi się wyrwać, naprawdę jestem wdzięczna losowi/Bogu/samej sobie i ludziom, którzy przy mnie byli, za to że to wszystko mi się udało. Za największy sukces życia uważam fakt, że mam normalną, nieprzemocową rodzinę. Mąż, który kocha, wspiera, angażuje się  i uczestniczy w życiu rodzinnym na 100%. Dzieci, które mają głos. Są ważne, kochane, doceniane. Pojawiły się na świecie z poczucia miłosci i świadomości, a nie przypadku. Koty, które mają dobre, spokojne życie i są traktowane jak pełnoprawni członkowie naszej nieidealnej rodziny. Wszyscy jesteśmy zdrowi, na tyle by żyć pełnią życia. Wsparcie rodziców męża. Zaangażowanie przyjaciół i rodziców chrzestnych naszych dzieci. To wszystko powoduje, że doceniam swoje życie bardzo mocno i mimo wielu trudnych spraw, nadal mam ochotę tutaj być i cieszyć się czasem z ludźmi, których kocham. 

A kiedy dodam do tego wszystkiego listę 29 rzeczy, z których jestem cholernie dumna. Okazuje się, że naprawdę mam za co dziękować. Mimo biedy i patologicznej rodziny udało mi się skończyć 3 kierunki studiów. Mam rodzinę. Kocham i jestem kochana. Blog stał się nie tylko pasją, ale jest również moją pracą. Cieszę się z każdej najmniejszej podróży i odkrywania nowych rzeczy każdego dnia. 

Miłosć wypelnia mnie po brzegi 

Zawsze to powtarzałam i będę mówić do końca swoich dni: kochać i być kochaną to najpiękniejsze czego możemy doświadczyć będac tutaj. Życie bez miłości jest trudne, dlatego że miłosć to siła napędowa do zmian, do wytrzymania, gdy jest cholernie trudno, gdy nie wiem w jakim kierunku podążać. Nie mówię o tym, że miłość to wyłącznie związek. Nie o to mi chodzi. Po prostu ludzie, którzy na co dzień kochają siebie, kochają innych oraz kochają żyć lepiej sobie radzą z przeciwnościami losu. 

 

By |2018-09-01T19:04:46+00:00Wrzesień 1st, 2018|Categories: STYL ŻYCIA|4 komentarze

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

4 komentarze

 1. Danusia Wrzesień 1, 2018 at 9:22 pm - Reply

  Znaleźć balans pomiędzy wieloma sferami życia to jest sztuka! Rodzina, dom, praca, czas dla siebie, dla przyjaciół, męża, kręcić się w tym kołowrotku i nie zwariować, nie powiedzieć „ja wysiadam”. Dorosłość pani, każdy z nas powinien być dumny ze swoich osiągnięć, ze swojej drogi do realizacji celów. Jak zwykle bardzo dobry tekst. Wiesz, że ja lubię te o samorealizacji i motywacji. Pozdrawiam!

 2. Centrum Stomatologiczne Sowia Wola Wrzesień 5, 2018 at 7:27 am - Reply

  Optymizm jest najważniejszy! 🙂 Zawsze dobre myślenie daje dużo… dobrego 🙂

 3. nieidealne Wrzesień 10, 2018 at 7:03 pm - Reply

  […] 5 rzeczy, dzięki którym radzę sobie z przeciwnościami losu każdego dnia. […]

 4. Monia Wrzesień 18, 2018 at 11:05 am - Reply

  Ale super wpis 😀

Leave A Comment