STYL ŻYCIA

5 rzeczy, dzięki którym radzę sobie z przeciwnościami losu każdego dnia.

Wdzięczność i docenianie tego co dobre w moim życiu

Gdy myślę o tym z jakiego domu pochodzę, z jak ogromnej patologii i przemocy udało mi się wyrwać, naprawdę jestem wdzięczna losowi/Bogu/samej sobie i ludziom, którzy przy mnie byli, za to że to wszystko mi się udało. Za największy sukces życia uważam fakt, że mam normalną, nieprzemocową rodzinę. Mąż, który kocha, wspiera, angażuje się  i uczestniczy w życiu rodzinnym na 100%. Dzieci, które mają głos. Są ważne, kochane, doceniane. Pojawiły się na świecie z poczucia miłosci i świadomości, a nie przypadku. Koty, które mają dobre, spokojne życie i są traktowane jak pełnoprawni członkowie naszej nieidealnej rodziny. Wszyscy jesteśmy zdrowi, na tyle by żyć pełnią życia. Wsparcie rodziców męża. Zaangażowanie przyjaciół i rodziców chrzestnych naszych dzieci. To wszystko powoduje, że doceniam swoje życie bardzo mocno i mimo wielu trudnych spraw, nadal mam ochotę tutaj być i cieszyć się czasem z ludźmi, których kocham. 

A kiedy dodam do tego wszystkiego listę 29 rzeczy, z których jestem cholernie dumna. Okazuje się, że naprawdę mam za co dziękować. Mimo biedy i patologicznej rodziny udało mi się skończyć 3 kierunki studiów. Mam rodzinę. Kocham i jestem kochana. Blog stał się nie tylko pasją, ale jest również moją pracą. Cieszę się z każdej najmniejszej podróży i odkrywania nowych rzeczy każdego dnia. 

Miłosć wypelnia mnie po brzegi 

Zawsze to powtarzałam i będę mówić do końca swoich dni: kochać i być kochaną to najpiękniejsze czego możemy doświadczyć będac tutaj. Życie bez miłości jest trudne, dlatego że miłosć to siła napędowa do zmian, do wytrzymania, gdy jest cholernie trudno, gdy nie wiem w jakim kierunku podążać. Nie mówię o tym, że miłość to wyłącznie związek. Nie o to mi chodzi. Po prostu ludzie, którzy na co dzień kochają siebie, kochają innych oraz kochają żyć lepiej sobie radzą z przeciwnościami losu. 

 

17 KOMENTARZY

 1. Znaleźć balans pomiędzy wieloma sferami życia to jest sztuka! Rodzina, dom, praca, czas dla siebie, dla przyjaciół, męża, kręcić się w tym kołowrotku i nie zwariować, nie powiedzieć “ja wysiadam”. Dorosłość pani, każdy z nas powinien być dumny ze swoich osiągnięć, ze swojej drogi do realizacji celów. Jak zwykle bardzo dobry tekst. Wiesz, że ja lubię te o samorealizacji i motywacji. Pozdrawiam!

  • Danusiu, masz rację to ogromna sztuka, której ciagle się uczę. Ale wiem jedno, my kobiety za często zbyt krytycznie oceniamy swoje działania. Nieraz lepeij olać sprzątanie i ugotowac na obiad pierogi z Biedronki, na rzecz zabawy z dzieckiem lub odpiczynkiem sam na sam ze sobą, niż gonić nie wiadomo gdzie i niewaidomo po co 🙂

 2. Pingback: nieidealne
 3. Podziwiam bardzo takich ludzi jak Pani , którzy otwarcie potrafią mówić, pisać o tym co ich spotkało.
  Takich mądrych, odważnych, dobrych ludzi powinno być jak najwięcej. ..wtedy świat byłby lepszym a życie spokojniejsze i piękniejsze.
  Pani wrażliwość, dorosłość emocjonalna, pogodzenie się z przeszłością a przy tym optymizm i patrzenie do przodu napawa radością bo to wszystko jest sukcesem .
  Dała Pani radę i zbudowała “dom” mimo zlych wzorców z dzieciństwa.
  Życzę Pani wszystkiego najlepszego .

  • Ula mam nadzieję, że zaczniesz do mnie spokojnie mówić Ania 🙂 Tak jest łątwiej 🙂 Dziękuję ci za te piekne słowa. Nie było łatwo się przełamać, ale tak naprawdę widzę, że dzielenei się swoimi doswiadczenami jest bardzo potrzebne i to mnie najbardziej cieszy, że mogę tym samym pomagać innym 🙂

 4. Ale to jest prawda że to co mamy w głowie przekłada się na nasze życie. Jeśli myślimy pozytywnie to i tak się układa (nie licząc niewielkich wypadków losu). Super że przytacza ważne Ci wpisy

  • Dziekuję Paulina 🙂 warto jednak odświeżać co raz, te ważne moemnty, ale jednocześnie odciąć się grubą kreską, od tego co było 🙂 Siła umysłu, a tym samym naszego anstawienia jest niesamowita <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.