STYL ŻYCIA

5 rzeczy, dzięki którym radzę sobie z przeciwnościami losu każdego dnia.

Życie składa się z prostych momentów, ułamków chwil, które decydują o tym, jak oceniamy swój los. W ludziach cenię przede wszystkim dobre serce, ciekawość świata, bezinteresowność oraz pasje. Sama staram się żyć tak, aby w obliczu śmierci móc powiedziec sobie: kochałaś, byłaś kochana, miałaś naprawde dobre i ciekawe życie. Mimo, że los mnie nie oszczędzał, otrzymałam od niego bardzo wiele dobrego.

Jestem szcześciarą, jestem mamą, żyję z pisania! Dużo moich marzeń już się spełniło, bo właśnie tak podchodzę do życia. Marzenia są po to, aby je realizować, a nie tylko beznadziejnie do nich wzdychać, godząc się ze swoją patową sytuacją. Wiem, że każda z Was ma swoją historię, na którą składają się wzloty i upadki. Wiem też, że lubicie, gdy dzielę się moją historią i przypominam Wam o tym, co naprawdę w życiu jest ważne. Dziś opowiem Wam o 5 rzeczach, które pomagają mi radzić sobie z przeciwnościami losu. 

Rzeczy, których nie doceniasz mogą być twoją tajną bronią i osobistą tarczą

Nie znam uniwersalnego sekretu na udane życie, ale wiem jedno – od twojego podejscia do świata zależy jak potoczą się twoje losy. Nie potrzebujesz wcale wielkich słów, patosu i garści cytatów znanych osobowości, by zainspirować się i zacząć przeżywać zycie po swojemu. Kiedy skoncentrujesz się na tym, co już masz, co jest w twoim życiu dobre, co lubisz i kochasz w samej sobie przekonasz się, że to solidne postawy do bycia szczęśliwą. 

A moim zdaniem o to właśnie chodzi – byś potrafiła cieszyć się małymi rzeczami, byś doceniała codzienność, by twoja rutyna była przyjemna i bezpieczna. W końcu, abyś czuła, że to ty nadajesz kierunek i sens własnemu istnieniu, nawet jeśli doświadczasz trudnych chwil, “niesprawiedliwych” momentów, ciężkich spraw i miażdżących doświadczeń. Gdy już będziesz wiedziała co sprawia, że lubisz życie łatwiej będzie ci zmierzyć się z wyzwaniami, które stoją na twojej osobistej ścieżce. 

Moje 5 rzeczy, dzięki którym radzę sobie z przeciwnościami losu każdego dnia

 1. Optymizm
 2. Wdzięczność 
 3. Miłość
 4. Pasja
 5. Zdrowie

Optymistyczne nastawienia do świata, po co mi to wszystko?

Gdyby nie mój optymizm, chyba dawno bym już zeszła na zawał serca. Przemoc domowa. Śmierć mamy, śmierc taty, długi po rodzicach. Rozstanie z chłopakiem, z którym miałam budowac wspólną przyszłość. Choroba Hashimoto, depresja, traumatyczny poród, w czasie którego o mały włos nie straciłam życia, cesarskie cięcię, które było nieplanowane i uratowało życie moje drugiej córki. Jest jeszcze parę innych bolesnych doświadczeń, o ktorych nadal nie dam rady mówić. 

Dużo bolesnych doświadczeń. Utrudniony start w dorosłe życie. Problemy emocjonalne, zaburzenia odżywiania, zaburzenia snu, depresja, myśli samobójcze i stany lękowe. To wszystko za mną. Dużo pracy, dużo wiary we własne siły, ogromna determinacja i samozaparcie, gdy nikt w ciebie nie wierzy, gdy statystycznie nie powinno udać ci się stanąć na nogi. Wszystko to za mną. Wiele trudnych rzeczy przede mną. Ten optymizm, ta ogromna chęć życia jest we mnie, pomimo bólu i smutku, który wypełnia mnie po brzeg. 

17 KOMENTARZY

 1. Znaleźć balans pomiędzy wieloma sferami życia to jest sztuka! Rodzina, dom, praca, czas dla siebie, dla przyjaciół, męża, kręcić się w tym kołowrotku i nie zwariować, nie powiedzieć “ja wysiadam”. Dorosłość pani, każdy z nas powinien być dumny ze swoich osiągnięć, ze swojej drogi do realizacji celów. Jak zwykle bardzo dobry tekst. Wiesz, że ja lubię te o samorealizacji i motywacji. Pozdrawiam!

  • Danusiu, masz rację to ogromna sztuka, której ciagle się uczę. Ale wiem jedno, my kobiety za często zbyt krytycznie oceniamy swoje działania. Nieraz lepeij olać sprzątanie i ugotowac na obiad pierogi z Biedronki, na rzecz zabawy z dzieckiem lub odpiczynkiem sam na sam ze sobą, niż gonić nie wiadomo gdzie i niewaidomo po co 🙂

 2. Pingback: nieidealne
 3. Podziwiam bardzo takich ludzi jak Pani , którzy otwarcie potrafią mówić, pisać o tym co ich spotkało.
  Takich mądrych, odważnych, dobrych ludzi powinno być jak najwięcej. ..wtedy świat byłby lepszym a życie spokojniejsze i piękniejsze.
  Pani wrażliwość, dorosłość emocjonalna, pogodzenie się z przeszłością a przy tym optymizm i patrzenie do przodu napawa radością bo to wszystko jest sukcesem .
  Dała Pani radę i zbudowała “dom” mimo zlych wzorców z dzieciństwa.
  Życzę Pani wszystkiego najlepszego .

  • Ula mam nadzieję, że zaczniesz do mnie spokojnie mówić Ania 🙂 Tak jest łątwiej 🙂 Dziękuję ci za te piekne słowa. Nie było łatwo się przełamać, ale tak naprawdę widzę, że dzielenei się swoimi doswiadczenami jest bardzo potrzebne i to mnie najbardziej cieszy, że mogę tym samym pomagać innym 🙂

 4. Ale to jest prawda że to co mamy w głowie przekłada się na nasze życie. Jeśli myślimy pozytywnie to i tak się układa (nie licząc niewielkich wypadków losu). Super że przytacza ważne Ci wpisy

  • Dziekuję Paulina 🙂 warto jednak odświeżać co raz, te ważne moemnty, ale jednocześnie odciąć się grubą kreską, od tego co było 🙂 Siła umysłu, a tym samym naszego anstawienia jest niesamowita <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.