5 pomysłów na prezent dla Mamy

//5 pomysłów na prezent dla Mamy

Mimo, że od ponad trzech lat nie mam Mamy majowe święto zawsze było dla mnie ważnym i wyjątkowym dniem. Dziś jako świeża upieczona mama zapraszam na krótki przewodnik po pięciu propozycjach na prezent dla najważniejszej kobiety w naszym życiu.

1. Coś oczywistego i zawsze w dobrym tonie, czyli książki

Wiem, że kupowanie książek może dla kogoś okazać się banałem, ale jak dla mnie jest to absolutnie idealny prezent na każdą okazję. Żeby podkreślić wyjątkowość 26 maja warto sprawić naszej rodzicielkę frajdę kupując jej więcej niż jedną książkę, najlepiej w pakiecie. Tym razem polecam pozycję z naszego rodzimego rynku. Mam na myśli “Sklepik z niespodzianką” Katarzyny Michalak. Nie będę wam zdradzała szczegółów, ale ta pozycja powinna spodobać się wszystkim mamom, rekomendacje mam od teściowej. Jest to typowa literatura kobieca określana mianem słonecznej, owocowej i pozytywnej. najdziesz tam solidną dawkę emocji, dużo optymizmu i ciekawą fabułę – cóż więcej można chcieć o dobrej książki dla mamy na poprawę humoru i chwilę wytchnienia?

2. Dla amatorki kawy – degustacja

Na pewno słyszeliście (a może korzystaliście) z internetowej oferty stron, na których można zleżeć wyjątkowy prezent w formie niematerialnej, czyli atrakcji typu “spędzenia czasu” w sposób niebanalnienie. Osobiście nie znam mamy, która nie kocha aromatycznej kawy… Tak też, polecam skorzystanie z oferty “Degustacja kawy”. Robiąc taką niespodziankę zapewnisz rodzicielce dzień pełen wrażeń (dodatkowo Mama może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą). Na rynku ofert jest wiele, ale mniej więcej przebieg degustacji zawsze wygląda podobnie. Program trwa około dwóch godzin, odbywa się w jakimś urokliwym miejscu – kawiarnia z duszą, gdzie można spokojnie oddać się rytuałowi picia czarnego naparu. Na takim spotkaniu uczestnicy poznają historię parzenia kawy (w zależności od jej gatunku), są raczeni opowieściami o napoju bogów, mają okazję nauczyć się samodzielnie zaparzać kawę, oraz rzecz jasna degustują napój w towarzystwie słodkiego deseru…

3. Elegantce o gołębim sercu – biżuteria

Każda kobieta, nawet ta dojrzała zachwyci się biżuterią, a na pewno już tą specjalnie wybraną dla niej – personalizowaną. Sama lubię i nosze, kupuję i polecam innym nasza polską markę Lilou. Salonów mamy kilka w całym kraju, ale sklep internetowy załatwia nam sprawę, z możliwością dostawy na wskazany adres. Dlaczego warto Mamę obdarować takim upominkiem? Dlatego, że prezent jest bardzo osobisty. Biżuteria jest dyskretna (polecam sznurki w żywych kolorach), regulowana długość załatwia problem dopasowania rozmiaru, a unikalna zawieszka z grawerem wyrazi to co mamy ukochanej osobie do powiedzenia. Urocze, eleganckie i zawsze na czasie.

4. Artystycznej duszy – album

Album rodzinny to coś, co kruszy wszystkie serca. Najlepiej wykonać go samemu, takie albumy mają duszę i są przepiękne. Naprawdę nie trzeba mieć talentu by stworzyć małe arcydzieło.  Wystarczy wybrać i wywołać zdjęcia. Można kierować się jakimś motywem przewodnim dajmy na to “Ja i Mama” i skompletować fotki, na których spędzasz czas z  rodzicem. Taką pamiątkę warto wzbogacić o inne rodzinne pamiątki, typu pierwsza laurka, list z kolonii,czy pocztówka z podróży poślubnej… Wierz mi, że Mama to doceni, wzruszy się i zaleje fontanną łez szczęścia.

5. Jeden dzień z życia Mamy

Moją ostatnią propozycją jest spędzenie czasu z Mamą. Nie musisz konkretnie w Dniu Matki stawać na rzęsach i kupować czekoladki z kwiatami, możesz Mamie poświęcić czas w weekend lub inny dogodny dla was termin. Prezent polega na tym, że przez jedną dobę masz Mamę tylko dla siebie i robicie to co akurat we dwoje lubicie robić najbardziej. Gdyby moja Mama żyła pewnie zabrałabym ją do jej ukochanego Augustowa lub Zakopanego. Wyspałybyśmy się, zjadły późne, kaloryczne śniadanie, a potem wybrały na zwiedzanie. Po raz setny odwiedziłybyśmy te same, znane nam z poprzednich lat miejsca. Na obiad zjadłybyśmy coś z kuchni regionalnej i napiły się piwa. Zrobiłybyśmy kilka wspólnych zdjęć, zaszalały an zakupach, a wieczorem w koszulach nocnych urządziłybyśmy pogaduchy przy winie i chipsach (tylko z Mamą tak dobrze smakują).

Zachęcam wszystkim do mówienia swoim rodzicom “Kocham Cię” i spędzania z nimi przynajmniej w ich święto czasu. A z Mamą najfajniej jest bo można znów poczuć się jak dziecko, można się przytulać ile wlezie i Mama, to taka instytucja, która kocha nas zawsze bez względu na wszystko…

******

“Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata.

Matka – to słowo, które oznacza miłość,

miłość prawdziwą, która nie zdradza,

to słowo, które oznacza wierność,

które oznacza wielką ofiarę,

nawet do śmierci, dla dobra dziecka.”

– abp Stanisław Wielgus

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.