Kurnik, Pora na stwora i Mrówki, czyli 3 gry dla najmłodszych, które ratują mi życie – mam czas wypić ciepłą kawę lub odpisać na maile!

//Kurnik, Pora na stwora i Mrówki, czyli 3 gry dla najmłodszych, które ratują mi życie – mam czas wypić ciepłą kawę lub odpisać na maile!

Mrówki – gra na spostrzegawczość i refleks

„Mrówki” są dedykowane osobom w przedziale wiekowym od 7 do 107 lat! To gra, która rozwija refleks oraz spostrzegawczość. Z kart znajdujących się w pudełku układamy mrowisko, po czym losuje się kartę i należy jak najszybciej odnaleźć wskazaną cyfrę wraz z kolorem mrówki. Tyle jeśli chodzi o teoretyczne zasady. W praktyce wygląda to tak, że Zuza dzięki „Mrówkom” uczy się poznawania, a właściwie rozpoznawania i utrwalania cyfr. Moja trzylatka z powodzeniem wykorzystuje karty będące kompletem „Mrówek”, jako pomoce dydaktyczne do nauki liczenia.  

 

gry dla najmłodszych

Mrówka tu, mrówka tam – wszystkie je policzę!

Żeby nie było, że tylko wam tak koloryzuję, że mam takie wspaniałe dzieci, że potrafią zając się grami planszowymi Wydawnictwa Nasza Księgarnia, to opowiem wam sytuację z dzisiaj. Mańka zasnęła w wózku pod domem. Zuza była ze mną, ale dzieci żadnych, a fajnie byłoby sobie coś poczytać na powietrzu, prawda? Wyciągnęłam z torebki „Mrówki” i Zuza szybko wzięła sprawy w swoje ręce. Okazało, się że skoro mama czyta, to ona sobie policzy o pobawi się na drugiej ławce, właśnie mrówkami. Dobrze, że był z nami Pan Nieidealny, bo dzięki temu uwiecznił wszystko na zdjęciach. „Mrówki” są grą dedykowaną starszym dzieciom, od 4 roku, ale jak widać moja trzylatka również daje radę i korzysta z niej pełnymi garściami.

gry dla najmłodszych

Gry planszowe dla dzieci z Wydawnictwa Nasza Księgarnia –

– moja opinia

W dzisiejszym wpisie podzieliłam się moimi trikami na kwadrans dla siebie. Moim córkom wybrałam intuicyjnie te trzy gry, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Z perspektywy zapracowanej i zabieganej mamy, szczerzę przyznaję, że doceniam wszelkie pomoce „dydaktyczne”, które rozwijają moje córki, oczywiście poprzez zabawę. Wspomniane gry planszowe: „Pora na stwora”, „Kurnik” oraz „Mrówki” rekomenduję jako ciekawe, fajne i odpowiednie dla najmłodszych dzieci.

gry dla najmłodszych

 

Nie myślcie sobie, że jestem wyrodną matką, która nie bawi się dziećmi. Ten kto śledzi naszego Instagrama, szczególnie Instastories – wie, że każdego dnia bawimy się razem. To co podoba mi się w akurat tych grach planszowych, to ich mały, kompaktowy rozmiar – idealny do zabrania ze sobą. W czasie podróży można zająć dzieciaki takimi grami, można zając je w niepogodę w domu, w pogodę na kocyku, na ławce, czy po prostu w domu, by mieć chwilkę dla siebie.

gry dla najmłodszych

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia. Jest pierwszym wpisem otwierający cykl o grach planszowych. Jestem ciekawa, czy wy sami lubicie planszówki? Gracie, bawicie się z dziećmi? Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach oraz powiedziecie, co znacie, co polecacie i czy takie wpisy są dla was inspirujące?

gry dla najmłodszych

About the Author:

Pisanie dla mniej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boję się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkładam przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jestem niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co mnie otacza. Oznacza to, że idąc ze mną na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwrócę uwagę na najmniejszy detal, drobiazg, rzecz którą ty każdego dnia mijasz obojętnie. Prywatnie jestem spełnioną żoną, nieco zwariowana mamą i miłośniczka kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuję z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że moja sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowało mój charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpam po ziemi.  

6 komentarzy

 1. Dorota Czerwiec 13, 2018 at 3:06 pm - Reply

  Nie mogę się doczekać takich zabaw z moją Misią <3 Roczek to jeszcze zbyt mało, ale na pewno będziemy mialy dużo gier. Nadrobię ich brak w swoim dzieciństwie.
  A Miśka na ptactwo mówi KICI 😀 Pewnie niedługo jej przejdzie;)

  • Nieidealnaanna Czerwiec 19, 2018 at 6:45 pm - Reply

   Nie wiem, bo Mańka cały czas na wszystkie ptaki mówi: kwa kwa, mimo że inne zwierzęta naśladuje zgodnie z prawdą 😀 Gra jest super i szczerze polecamy 🙂

 2. Marta Kraszewska Rudym spojrzeniem Czerwiec 18, 2018 at 8:56 pm - Reply

  Dobrze że są takie gry;) u nas książki, gry, klocki i tory dają taki oddech;)

 3. Michał Kucharski Czerwiec 19, 2018 at 3:14 am - Reply

  Podoba się! Sam bym zagrał 😉

Leave A Comment